Strona główna Styl życia Polisa narciarska – jak rozszyfrować skróty zawarte w umowie?

Polisa narciarska – jak rozszyfrować skróty zawarte w umowie?

0

Narciarstwo jest w Polsce coraz popularniejszą dyscypliną sportową. Polacy chętnie wyjeżdżają w ferie zimowe do znanych kurortów i spędzają swój wolny czas, szalejąc na stokach. Przed wyjazdem jednak dobrze jest zaopatrzyć się w polisę narciarską. Jak jednak rozszyfrować skróty znajdujące się w umowie? Z tego tekstu dowiesz się wszystkiego, co pozwoli Ci świadomie wybrać idealną polisę.

Nie rozumiem umowy – dlaczego tak jest?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Ubezpieczyciele stosują w umowach wiele skrótów, które sprawiają, że osoba, niezajmująca się zawodowo polisami może mieć problem ze zrozumieniem wszystkiego. Chcemy wierzyć, że nie wynika to z przekonania, iż klient podpisze wszystko, co podsunie mu się pod rękę. W związku z dziwnymi “szyframi” musisz jednak wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie się dokształcić. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze skróty zawarte w umowach polis narciarskich:

KL – koszty leczenia;

KR – koszty ratownictwa;

Ass – Assistance;

NNW – Następstwa Nieszczęśliwych wypadków;

OC – Odpowiedzialność Cywilna w życiu prywatnym;

BP – Bagaż podróżny;

SS – Sprzęt Sportowy.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie jechać na narty w Polsce, to przeczytaj ten poradnik: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/top-10-najlepsze-miejsca-na-narty-w-polsce

Poznaj lepiej zakres działania polisy narciarskiej

KL, KR i ASS – bez tego nie zakładaj nart

Ubezpieczenie kosztów leczenia ma uchronić Cię przed wysokimi cenami usług medycznych w zagranicznych placówkach, zlokalizowanych w najpopularniejszych kurortach. Pamiętaj, że większość z nich znajduje się w małych miejscowościach bez dostępu do publicznych placówek. Turyści są więc “skazani” na prywatną opiekę medyczną, która jest bardzo droga.

Przy okazji ubezpieczenia kosztów leczenia dobrze też zadbać o finansowanie ratownictwa i poszukiwań w górach oraz na pomoc assistance.

NNW – dla spokojnej głowy

NNW to przede wszystkim spokój ducha oraz gwarancja tego, że w sytuacji, gdy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, nie zostaniesz bez pomocy, bo ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie. NNW zazwyczaj obejmuje również śmierć osoby objętej ochroną. Wtedy beneficjentami odszkodowania staje się rodzina.

OC – każdy popełnia błędy

Na stoku bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, w których cierpią ludzie lub zostaje zniszczony sprzęt. Czasami zwykłe “przepraszam” nie wystarczy i niebezpieczna sytuacja spowodowana Twoją nieuwagą musi być rozwiązana inaczej. W takim wypadku ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnych roszczeń. Jedyne co musisz zrobić to spisać z osobą poszkodowaną porozumienie. Dzięki temu nie będzie konieczności wnoszenia sprawy do sądu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://ubezpieczenie24.org/na-narty-z-ubezpieczeniem/

BP i SS – mienie też zasługuje na ochronę

Jeśli na lotnisku lub gdziekolwiek indziej Twój sprzęt zostanie uszkodzony albo skradziony, ubezpieczyciel pokryje koszty zakupu rzeczy niezbędnych do kontynuowania wyjazdu. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał udokumentować każdą wydaną złotówkę. Bez paragonów nie uda Ci się uzyskać odszkodowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o