Strona główna Aktualności Policjanci i strażacy dostaną podwyżki

Policjanci i strażacy dostaną podwyżki

8

W czwartek wieczorem, szef MSWiA Joachim Brudziński, podpisał porozumienie ze związkami reprezentującymi służby mundurowe podległe pod ministerstwo.

Na mocy porozumienia zarówno policjanci, strażacy jak i funkcjonariusze straży granicznej i Służby Ochrony Państwa otrzymają od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki. Kolejny wzrost płac, o 500 złotych brutto ma nastąpić 1 stycznia 2020 roku.

Funkcjonariusze wywalczyli też płatność za nadgodziny. Należność za ponadwymiarowy czas służby wypłacana jest obecnie tylko strażakom w wysokości 60 proc. stawki za jedną nadgodzinę. W pozostałych służbach możliwy jest jedynie odbiór wolnego za wypracowane nadgodziny. od 1 lipca 2019 r. zostanie wprowadzona odpłatność w wysokości 100 proc. stawki godzinowej dla wszystkich.

Będą też zmiany emerytalne. Ministerstwo i strona społeczna zgodziły się na rezygnację z wymogu ukończenia 55 lat do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oznacza to pozostawienie tylko jednego wymogu do przejścia na emeryturę, czyli co najmniej 25 lat służby. Zmiana wejdzie w życie od 1 lipca 2019 roku.

Porozumienie to skutek zaostrzającego się protestu, który prowadzili policjanci. W wakacje informowaliśmy, że funkcjonariusze wystawiają znacznie mniej mandatów, a od kilku tygodni masowo chorowali.

8
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
7 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
what

„horobowe bierom a podwyszki dostajom!!” …za 3, 2, 1…

😉

Bronek

Słusznie ☺. Niewdzieczne prace 😔

princeofwales

Teraz najwyższa pora na kolejne zawody.
Nie protestujesz, nie dostajesz. Ale jeśli protest to tak na poważnie.
Z gremialną nieobecnością.

Ja

Nieduczone pajace którzy nie mogli nigdzie indziej znaleźć zatrudnienia teraz będą zarabiać więcej niż jakikolwiek urzędnik z 20 letnim stażem. Tak dalej. Wszyscy będziemy musieli pracować na nich jak oni w sile wieku będą już na emeryturach. Komam duet Polsko.

Bruno

Jak Cię boli to zmień pracę.

prof_klos

Rozumiem z Twojego tekstu, że jesteś urzędnikiem, tak?
To w czym problem? Sposób już znacie. Skuteczność – także.
Wystarczy jedynie solidarność. Bierzcie L-4, a gwarantuję, że stworzycie większe zamieszanie i paraliż, niż „choroba” Policjantów! Trzeba tylko odwagi! O swoje trzeba walczyć.

Mieciu

Proponuje ci na tydzień zamienić sie z takim policjantem i pojezdzić po rożnych ,,melinach” i sie szarpać z takimi pajacami jak ty i zarabiać 2000 tysiące to ciekawe jak szybko byś wrócił z podkulonym ogonkiem do swojego biura …

Sys

Policjant, strażak. …przecież oni nie pracują oni są na służbie. …w styczniu pensja ,trzynastka i ekwiwalent za mundur ,dyszka wpadnie 😊😊😊
No ale apetyt rośnie w miarę jedzenia
Teraz na kogo kolej ?