Strona główna Aktualności Policjanci dali ciała, a mieli oddać krew

Policjanci dali ciała, a mieli oddać krew

14

21 października miał być dniem bicia rekordów Polski i Guinessa dla krwiodawców z policji. O ich pobiciu można co najwyżej pomarzyć.

Choć akcję związków zawodowych policji promowano obiecując atrakcyjne nagrody i szansę na ustanowienie nowych rekordów to najwyraźniej były one zbyt małą zachętą dla potencjalnych krwiodawców. W Pabianickim Centrum Medycznym podczas wydarzenia krew oddały 24 osoby, z których tylko 2 mogły wylegitymować się policyjną odznaką. Zebrano niecałe 11 litrów krwi, co jak dowiadujemy się w punkcie krwiodawstwa, nie jest ani imponującym ani niecodziennym wynikiem.

Przypomnijmy, że na I połowę 2016 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach zatrudnionych było 206 osób. Oznacza to, że frekwencja pabianickich funkcjonariuszy podczas akcji własnej formacji wyniosła mniej niż 1%. Choć wydarzenie było otwarte dla wszystkich chętnych, aby pomóc zwiększyć zapasy krwi w szpitalach to jej nadrzędnym celem było pokazanie, że służby mundurowe potrafią działać na innych polach niż codzienna służba. To się raczej nie udało. Być może lepiej będzie podczas kolejnej akcji.

Rzecznik prasowy pabianickiej policji tłumaczy, że spora cześć funkcjonariuszy oddaje krew na co dzień. – Od ostatniej wizyty w stacji krwiodawstwa musi minąć okreslony czas, co mogło przełożyć się na frekwencję – mówi kom. Joanna Szczęsna.

Krew pełna może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami nie może być krótsza niż 2 miesiące.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo za totalny blamaż !

Panie Redaktorze. Stwierdzenie, że Policjanci „dali ciała” jest troszeczkę niesprawiedliwe a nawet obraźliwe. Ci ludzie na co dzień wykonują bardzo ciężką pracę a szkalowanie ich takimi tekstami jest co najmniej niefortunne. Dzięki temu podkopuje Pan zaufanie publiczne do tej formacji, która potrzebuje wsparcia społeczeństwa w walce z przestępczością wszelkiego rodzaju. A tak na marginesie ciekawe ile litrów krwi w ciągu roku są w stanie oddać pabianiccy dziennikarze? Przyjmuje Pan wyzwanie Panie Redaktorze?

Panie Jacek Hornik ?
Nie dla mnie pytanie, ale ciut Pan przedobrzył…

Wystarczy Panie Jacku.
Wyszło jakoś tak ostentacyjnie 🙂

Dzięki za pozwolenie, na spoufalenie, Panie Jacku. Ale ja staram się przestrzegać właściwych norm towarzyskich. Może faktycznie ostentacja ciut, nie na miejscu. Przepraszam. Następnym razem, będę grzeczny. A co z przedobrzeniem ?

Nie bardzo rozumiem w którym momencie mojej wypowiedzi przedobrzyłem? Z Pańskiej wypowiedzi nie mogłem tego wywnioskować.

Panie Jacku
Musiałbym się ciut skupić, aby odpowiedzieć, a z tym, mam czasami problemy. Czy możemy się umówić, że pójdę na skróty ? Mój replay dla ” witka „, coś tam wyjaśnia…

No cóż widzę, że na polemikę nie mam co liczyć. Trudno może przy innym temacie.

Panie Jacku ! Spieszę, ukoić Pański żal… 1. Niepotrzebnie Pana zaintrygowałem, bo pytanie było do pana Redaktora. Mea kulpa… Ale Redakcja, bardzo rzadko odpowiada na posty… Wyręczam ich, z dobrej woli. 2. Może niesprawiedliwe ( dyskusyjne ), ale nie obraźliwe. Takie są media. Bywa gorzej… 3. Nie tylko Ci ludzie, wykonują bardzo ciężką pracę. Redakcja nie szkalowała. Ot, zamieściła statystykę. O tyle jest niefortunne, że dotyczy Policji. Gdyby chodziło o każdą inną grupę zawodową, pewnie nie miałoby to większego znaczenia… 4. Na zaufanie publiczne trzeba sobie zapracować. To nie staje się z marszu lub urzędu. Fakt, ja Policji współczuję pod… Czytaj więcej »

Na wstępie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jednak … 1. Niestety nie przedstawił się Pan więc założyłem (być może nietrafnie), że jest Pan twórcą tego artykułu. 2. Ja pozwolę sobie stwierdzić (ponieważ jestem żołnierzem zawodowym – co łatwo stwierdzić na portalach), że artykuł nie jest szkalujący mimo, iż stwierdzenia tam zawarte są ironiczne. Największe zastrzeżenie mam jednak do tytułu tego artykułu, który w mojej ocenie jest co najmniej nietrafiony. 3. Każda grupa zawodowa zasługuje na szacunek, którego mi zabrakło w w/w artykule. 4. Sami wiemy, że większość skarg związanych jest z błahymi sprawami a ekscentryczność niektórych obywateli jest już owiana legendą.… Czytaj więcej »

@Pan Jacek
Dziękuję ” za uznanie ” jako twórcy, ale sam Pan się przekonał, że jestem ” wolnym strzelcem „. Mógłbym wyjechać z familią, bo to nie problem, ale czasem biorę udział w takich dyskusjach, w których adwersarze nie honorują niczego, obrażając bez powodu. Nie chcę, aby byle f… ( przepraszam Pana ), szargał moje nazwisko, dla swego porąbanego kaprysu.
Cóż ? Miło, że Pan odpowiedział, ale nie będę się z Panem dalej droczył o niezbyt fortunne sformułowania Redakcji. W jakimś sensie, ma Pan rację. Ja też.
Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Najlepszego.

Dziękuję za wspólną wymianę poglądów.

Halo ? Panie Jacku ? Jest tam Pan…

To przykre, ale Pan chyba też… 2 osoby na 206 w firmowanej przez siebie akcji i to z nagrodami ? No, bądź Pan poważny…