Strona główna Aktualności Policja zapowiada na piątek akcję „prędkość”

Policja zapowiada na piątek akcję „prędkość”

11
12 marca 2021 roku na drogach województwa łódzkiego zostaną przeprowadzone działania „Prędkość”. Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości – zapowiadają policjanci. 

W związku z akcją na lokalnych drogach można spodziewać się policjantów z radarami. Bazując na doświadczeniach z poprzednich akcji policjantów będzie można spodziewać się głównie na drodze krajowej nr 71 czy drogach wojewódzkich 485 i 710.

Funkcjonariusze zapowiadają jednak, że zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, musimy się więc liczyć z konsekwencjami m.in. jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

– Przypominamy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy i apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów – apeluje policja.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

dzięki za info

legalne zbójectwo takie łojenie podróżujących w XXI wieku…

Trzeba być idiotą żeby dać się złapać

Czy oni na prawdę potrzebują specjalnych „AKCJI” żeby się wziąć do roboty? A w inne dni gdzie się chowają? Bo jakoś ich nie widać.

I się z tego ciesz, im ich mniej tym spokojniej na drogach

To jest akcja specjalnie pod artykuł. Taka próba odwrócenia uwagi od nękania obywateli na polecenie ich właściciela.

Zdjęcie lusterka Skody Fabii 3 🙂

Budżet ledwie zipie , widać to po coraz częstszych „akcjach”

Ale głupek z ciebie. Ile z tej akcji będzie pieniędzy ? A tak naprawdę akcji zdecydowanie mniej niż 10 lat temu

Ty z tych co uważają , że to wszystko dla naszego „bezpieczeństwa” i wcale nie chodzi o $$$ , współczuje.

Jeszcze raz zapytam ile z tej akcji będzie pieniędzy ? Co do bezpieczeństwa. Każdy zatrzymany idiota przekraczajacy prędkość to plus dla naszego bezpieczenstwa