Strona główna Sport Piłka nożna Połatany skład nie wystarczył (ZDJĘCIA)

Połatany skład nie wystarczył (ZDJĘCIA)

0

W 27. kolejce fioletowi podejmowali na własnym boisku ekipę z Łęczycy. Mimo prowadzenia wywalczonego w pierwszej części spotkania mecz zakończył się podziałem punktów.

PTC Pabianice – Górnik Łęczyca 1:1 (1:0)

Pabianiczanie przystępowali do tego spotkania w okrojonym składzie. Na ławce było zaledwie trzech rezerwowych. Poza grą zostają nadal Piotr Szynka, czy Jacek Hiler. Za kartki pauzował Łukasz Sikorski, a nieobecnego Wilczyńskiego musiał zastąpić grający zwykle w polu Radomir Znojek. Gra nie wyglądała jednak źle. PTC miało przewagę i udowodniło to w 13. minucie. Świetne podanie otrzymał Daniel Dudziński, który ograł trzech obrońców i podążając wzdłuż linii pola karnego oddał niesygnalizowany strzał. Trafił tuż pod porzeczkę, nie dając bramkarzowi szans na interwencję. Po zdobyciu prowadzenia spotkanie nieco zwolniło. Inicjatywa była po stronie fioletowych, ale nie potrafili jej przekuć na kolejne gole. W końcówce pierwszej połowy osamotniony Dudziński ograł kilku rywali przy linii końcowej boiska i wywalczył rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry głową uderzał jeden z fioletowych, ale nieznacznie się pomylił. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc wynikiem 1:0.

Po przerwie na murawę wyszli tylko goście. Pabianiczanie zostali chyba w szatni, bo pod bramką Znojka ciągle się kotłowało. Tylko szczęście uchroniło nas przed stratą gola. Po dziesięciu minutach nasi się obudzili i zaczęli zawiązywać pierwsze akcje. W 54. minucie po świetnym podaniu od Jakuba Szczyszka uderzał Dudziński, ale trafił prosto w bramkarza. W 63. minucie to rywale mieli sytuację, ale PTC wyszło z szybkim kontratakiem. Niestety, piłka ponownie nie wpadła do siatki. W naszych zawodnikach widać było zmęczenie spowodowane wąską w ostatnich spotkaniach kadrą. Kilkukrotnie wychodziliśmy z przewagą, ale nadal brakowało wykończenia. Świetne okazje mieli Mateusz Żabolicki, Rafał Cukierski, blisko był też Szymon Ziółkowski uderzający głową po rzucie rożnym. Jego strzał trafił jednak w stojącego na linii obrońcę. Trener Michał Buchowicz próbował natchnąć swych podopiecznych do dobicia rywala, by końcówka przebiegła bez większych nerwów. Niestety, w 89. minucie stały fragment gry na gola zamienili goście. Ich zawodnik wygrał pojedynek w powietrzu i głową posłał piłkę do siatki. PTC miało jeszcze okazję w samej końcówce, ale do piłki nie zdążył Żabolicki. Spotkanie zakończyło się więc podziałem punktów, a drużyna z Pabianic nadal zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Skład: R. Znojek, Drewniak (79. B. Znojek), Kaźmierczak, Ziółkowski, Stuchała, Kling, Bielak, Szczyszek, Cukierski (85. Gręda), Dudziński, Żabolicki.

Gol dla PTC: 13. minuta Daniel Dudziński (1:0).

Teraz pabianiczan czekają dwa spotkania wyjazdowe. Najpierw w niedzielę o 11:00 z Zawiszą II Rzgów. Później natomiast z liderem Borutą ze Zgierza.