Strona główna Sport Sport młodzieżowy Podsumowali rywalizację szkolną

Podsumowali rywalizację szkolną

0

Uczniowie 35 szkół z terenu miasta i powiatu brali udział w zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury Mistrzostwach Powiatu we wszystkich dyscyplinach objętych kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady.

W 43 zorganizowanych zawodach powiatowych, 13 rejonowych i 1 wojewódzkich wystartowało 4500 uczniów. 58 szkół spoza powiatu pabianickiego było uczestnikami rozegranych w naszym powiecie zawodów rejonowych i wojewódzkich.

W rywalizacji szkół podstawowych zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt na podium stanęły reprezentacje tych samych szkół tylko na innych miejscach. Wśród dziewcząt rywalizację zdominowały uczennice z SP 17 sporo wyprzedzając drugą SP nr 3 oraz trzecią SP nr 14. Wśród chłopców rywalizacja była bardziej wyrównana. Najlepsi okazali się uczniowie z SP 14 przed SP 17 i SP 3.

W kategorii Gimnazjów zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców podobnie jak przed rokiem ze sporą przewagą triumfowało Gimnazjum nr 3, a tytuły wicemistrzów w obu kategoriach utrzymało także Gimnazjum w Piątkowisku. Ciekawie było w tym roku na najniższym stopniu podium. Tyle samo punktów wśród dziewcząt zgromadziły po wszystkich dyscyplinach dwie szkoły – Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum w Dobroniu. To drugie zajęło także trzecie miejsce wśród chłopców, którzy zdobyli dokładnie tyle samo punktów, co ich koleżanki.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych mistrzostwa nie obroniły uczennice II LO, które musiały zadowolić się 2. miejscem. Najlepsze w tym roku były uczennice I LO, a na najniższym stopniu podium stanęły jeszcze zawodniczki z ZS nr 2. Niezwykle ciekawa rywalizacja o tytuł mistrza toczyła się w rywalizacji chłopców, gdzie ostatecznie ZS nr 2 o 5 punktów wyprzedził ZS nr 1. Trzecie w klasyfikacji II LO zdobyło prawie 100 pkt. mniej niż te dwie szkoły.

Poniżej pełne klasyfikacje:

 

Jeśli chodzi o osiągnięcia na szczeblu ponadpowiatowym, to największymi były 3. miejsca w województwie osiągnięte przez koszykarzy Gimnazjum nr 3 oraz piłkarzy z Zespołu Szkół nr 1. 

 

REKLAMA