Strona główna Aktualności Podrzucał odpady. Ale do czasu…

Podrzucał odpady. Ale do czasu…

6
fot. straż miejska

Dwa mandaty – po 500 złotych każdy – nałożyli strażnicy miejscy na mężczyznę, który urządził sobie przy ul. Barucha prywatne składowisko odpadów. Złapano go dzięki fotopułapce.

Na początku kwietnia na pustej działce zaczęły „lądować” różne rzeczy – odpady budowlane, przemysłowe filtry powietrza, kanapa… Patrolująca ten teren straż miejska zauważyła, że w kolejnych dniach ich przybywa, stąd graniczące z pewnością podejrzenie, że ktoś je w to miejsce systematycznie przywozi. Strażnicy podjęli więc działania w kierunku ustalenia i ukarania winnego bałaganu.

– Zastawiliśmy fotopułapkę. Mając pierwsze nagranie, na którym było widać, jak na działkę podjeżdża jasny bus, zaczęliśmy ustalać, kto jest jego właścicielem. Na filmie były widoczne tablice rejestracyjne – relacjonuje Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej. – W międzyczasie sytuacja się powtórzyła: fotopułapka ponownie zarejestrowała podjeżdżającego na działkę busa, z którego zostały wyrzucone odpady.

Dotarcie do mężczyzny było tylko kwestią czasu. Nagrania stanowiły niezbity dowód jego „wyczynów”, toteż nawet nie próbował wykręcać się od odpowiedzialności za to, co zrobił.

– Przyznał się do popełnienia wykroczeń. Ukaraliśmy go dwoma  mandatami na łączną kwotę 1000 zł. Ponadto zobowiązał się do uprzątnięcia terenu. Część przywiezionych tam odpadów została już usunięta – dodaje komendant.

Strażnicy przypominają, że posiadane przez nich fotopułapki są cały czas wykorzystywane w różnych częściach miasta.

– Pozbywanie się śmieci poprzez ich wywożenie w miejsca, w których nie powinny się znaleźć nie ma sensu, bo wcześniej czy później winny i tak poniesie za to odpowiedzialność – podkreśla Tomasz Makrocki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

500 zl to zdecydowanie za mało. Minimum 5000 zł. Ponoć ustawa śmieciowa miała takie zachowania zlikwidować!!! 🙁

Moim zdaniem 500 zł to za mało. Powinno się delikwentowi zrobić zdjęcie i wywiesić na stronach EPA info itp. (przez miesiąc) aby ludzie rozpoznawali go na ulicach. Wtedy kara byłaby adekwatna do głupoty i czynu danej osoby.
Pozdrawiam

Zdjęcie tej świni powinno być podane do publicznej wiadomości.

śmieć wyrzucał śmieci

taki mandat to śmiech na sali. Policzcie ile roboczogodzin spędzono na ustaleniu sprawcy? to chyba przewyższy koszty mandatu…
Poza tym mój psiak na takich nielegalnych wysypiskach zimą w rowie pociął łapę. Wydałem ponad 600zł na leczenie!
Pedał powinien dostać minimum 5 tys. plus kontrola z ochrony środowiska czy skłądał deklaracje śmieciowe w firmie itd.!

cóż za niesamowita pułapka