Strona główna Aktualności Komunikacja Podróżowanie autobusami po nowemu. MZK wprowadza zmiany

Podróżowanie autobusami po nowemu. MZK wprowadza zmiany

9
W trosce o swoich pasażerów, w związku z zagrożeniem koronawirusem, nowe regulacje dotyczące podróżowania zdecydował się wprowadzić Miejski Zakład Komunikacyjny. 

Od jutra (13 marca) nie kupimy już biletu u kierowcy. Przydadzą się w tym celu mobilne aplikacje (SkyCash lub mobilet), a migawki są do nabycia na stronie www.migawka.lodz.pl.

Pierwsza para drzwi w autobusach pozostanie zamknięta. Wsiadać i wysiadać będzie można tylko drugimi i trzecimi. Otwierają je kierowcy, aby podróżni nie używali przycisku „Drzwi”. Ta zmiana ma na celu skuteczniejsze wietrzenie pojazdów oraz ograniczenie dotykania przycisków. Na przystankach na żądanie pasażer musi jednać wcisnąć ten z napisem „Stop”.

Codziennie są już dezynfekowane poręcze, uchwyty, przyciski, kasowniki, biletomaty stacjonarne i mobilne oraz blaty w punktach sprzedaży biletów. Na ekranach w autobusach jest emitowany spot na temat koronawirusa.

Ponieważ w szkołach nie odbywają się zajęcia, do 25 marca na liniach nr 7 i 263 obowiązuje powszedni, wolny od nauki rozkład jazdy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W przypadku zakupu biletów jak widać wystarczyło zakupić biletomaty obsługujące płatność kartą i gotówką to nie trzeba by było teraz utrudniać zakupu biletów w pojazdach.
Co do drzwi to otwarcie przednich drzwi też jest elementem wietrzenia pojazdu.

Kierowca tez człowiek, ciesz się ze komunikacja będzie funkcjonować. Fajnie ze pracodawca dba o swoich pracowników.

Moim zdaniem już nie powinno być biletów u kierowcy. Każdy teraz płaci kartami i telefonami. W innych miastach kierowcy nie sprzedają, biletomaty są tylko na kartę i jakoś się żyje. Wiec nie panikujcie!

Nie wszyscy płacą kartami i telefonami. Zgodnie z prawem jazdy ma prawo dokonać opłaty zarówno karta jak i gotówką. Biletomaty stacjonarne obsługują płatności kartą i gotówką nawet banknotami. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie by w autobusach zamontowano biletomaty obsługujące płatności kartą i gotówką.

Oczywiście. Nie róbmy wsi z naszych Pabianic! Większość ludzi używa dzisiaj karty, więc nie wiem po co kierowcy MZK sprzedają bilety? MZK już dawno powinno skończyć z tą sprzedażą biletów u kierowcy!

Oczywiście ale w zamian należy wprowadzić sprzedaż za gotówkę w biletomatach które są zamontowane w pojazdach. Gotówka jest prawnym środkiem płatniczym obowiązującym na terenie naszego kraju!

Obecnie Rząd zaleca do płatności bezgotówkowej. Jeśli nie potrafisz obsługiwać biletomatów to poproś gimbusa, chętnie Ci wytłumaczy.

Wszystkich chronić ale kierowcy i sprzedawcy to najlepiej niech pracują przyjmują wszystkich. Każdy myśli o sobie nikt o ludziach którzy maja najwieksza styczność z ludzmi. Dlaczego zawsze słychać żeby zamknąć kina teatry ale nigdy żeby zamknąć sklepy skoro tam jest tak dużo ludzi. Kierowca czy sprzedawca tez człowiek wiec jemu tez sie należy jakas „ochrona”

cicha woda…