Strona główna Na sygnale Kryminalne Podróbki trafiały do nas. Ogromne straty producentów

Podróbki trafiały do nas. Ogromne straty producentów

0

Policjanci podczas działań zabezpieczyli ponad 10 tys. sztuk bransolet, zegarków, naszyjników, kolczyków, pierścionków i wyrobów odzieżowych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi podczas wspólnych działań z bałucką prokuraturą rejonową zabezpieczyli podrabiane towary znanych marek. Ustalenia wskazywały, że produkty oferowane były do sprzedaży w centrum handlowym w Rzgowie ale także w Ksawerowie, Woli Zaradzyńskiej, Pabianicach i Łodzi. Ustalenia śledczych wskazywały również na handel nielegalnym towarem na terenie Tarnowa.

– Po uzyskaniu prokuratorskich postanowień o przeszukaniach policjanci pojawili się pod 22 wytypowanymi lokalami w tym 12 stoiskami na terenie centrum handlowego. Podczas działań zabezpieczyli ponad 10 tys. sztuk bransolet, zegarków, naszyjników, kolczyków, pierścionków i wyrobów odzieżowych – informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Obecny na miejscu reprezentant pokrzywdzonych producentów wstępnie oszacował, że wartość strat dla poszczególnych firm wyniosła nie mniej niż 10 milionów złotych. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar, u właścicieli lokali handlowych, zabezpieczyli łącznie ponad 41 tysięcy złotych i 3 tys. euro w gotówce. Niewykluczone, że po uzyskaniu opinii biegłych, właściciele lokali usłyszą zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu towarów z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zgodnie z prawem tego rodzaju działalność zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku uczynienia sobie z niej stałego źródła dochodu zagrożenie karą wzrasta do 5 lat.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments