Strona główna Aktualności Z miasta Po dwóch latach jest efekt: chodnik i ścieżka gotowe

Po dwóch latach jest efekt: chodnik i ścieżka gotowe

9
Ponad 1,4 miliona złotych wyniosła budowa chodnika i ścieżki rowerowej na ulicy Nawrockiego. Trwające od 2017 roku przedsięwzięcie zostało już definitywnie zakończone. 

Podzielone na trzy części prace były prowadzone na zlecenie starostwa powiatowego. Wykonała je firma z Łodzi.

Pierwszy etap, który pochłonął 400 tys. zł, objął odcinek od ul. Grota Roweckiego do ul. Brackiej. Robotnicy położyli tam chodnik, pojawiła się też ścieżka rowerowa. W drugim, ubiegłorocznym etapie podobny zakres prac został zrealizowany między ulicami Bracką i 20 Stycznia. Kosztowało to prawie 314 tys. zł. W ostatnich miesiącach trwała ostatnia część inwestycji – od ul. 20 Stycznia do ul. Warszawskiej. Ten fragment był najdroższy – pół miliona dał powiat, 212 tys. zł dołożyło miasto (o ile jednak chodnik jest na całym tym odcinku, o tyle ścieżka kończy się wcześniej, bo przy ul. Piotra Skargi).

– W sumie wykonaliśmy 1 kilometr 300 metrów chodników i 507 metrów asfaltowej ścieżki rowerowej. Tradycyjne płyty zostały zastąpione kostką brukową, są nowe wjazdy, nowe nasadzenia, zrewitalizowano zieleńce. To kolejny etap działań mających na celu poprawę infrastruktury drogowej – mówił dzisiaj na podsumowującej inwestycję konferencji prasowej starosta Krzysztof Habura.

Na tym plany starostwa się nie kończą. W przyszłym roku zamierza wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Grota Roweckiego między ulicami Bugaj i Kilińskiego. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 400 tys. zł.

– Jeśli wypracujemy coś dobrego w kontekście ścieżek, zapowiadamy konsultacje ze środowiskiem rowerzystów. Oni tego oczekują, my też chcemy, by było to z nimi przedyskutowane i zatwierdzone – podkreślał Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu.

REKLAMA

9
Dodaj komentarz

1600
8 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
8 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zły

Panie Habura rozumiem, że wszystkie ścieżki prowadzą do basenu, którego budowę tak hucznie Pan zapowiadał. Żałuję że nie dostał się Pan do senatu, przestał by Pan robić sobie żarty z mieszkańców.

wanna

Dwa lata na budowę chodnika i ścieżki … to są żarty jakieś z ludzi chyba !!!
Ps. Do SM Pabianice Ci dwaj Panowie na zdjęciu łamią przepisy ruchu. Blokują ścieżkę rowerową. Po 100 od łebka proszę 🙂

Szept Odbytu

„W przyszłym roku zamierza wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Grota Roweckiego między ulicami Bugaj i Kilińskiego. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 400 tys. zł.” – linia ciągła i wyznaczony pas dla rowerów z dwóch stron i zaoszczędzimy jakieś 396 tyś złotych. Taka szeroka ulica nie potrzebuje kijowych rozwiązań.

daniusz

I dalej nie wiadomo co to jest ten pas z czerwonej kostki przy ścieżce.
Poza tym chodnik łączący parking ze ścieżką rowerową i „tym czymś” z kostki został zniszczony przez ciężki sprzęt, który tamtędy przejeżdżał. 🙁

kierofca

na tym przejściu dla pieszych trzeba było dać jeszcze wyższe te świeconce oczka, może jakieś 20-30cm wysokości! normalnie auto traci przyczepność jak na nie najedzie. Te oczka są wyższe niż grubość mojej niskoprofilowej opony!

marta

Habura uczy się trzech zdań jakie ma powiedzieć … 🙂 yyy ….eeee ….iiii …. 🙂

Gość

A 200 metrów dalej egipskie ciemności. Brawo panowie.

Czytelnik

Nie za szeroki ten chodnik z czerwonej kostki?

inżynier w simcity

Dokładnie! Do czego to dojdzie jak naprzeciw staną dwie baby z siatkami?