Strona główna Aktualności Z miasta Po dwóch latach jest efekt: chodnik i ścieżka gotowe

Po dwóch latach jest efekt: chodnik i ścieżka gotowe

9
Ponad 1,4 miliona złotych wyniosła budowa chodnika i ścieżki rowerowej na ulicy Nawrockiego. Trwające od 2017 roku przedsięwzięcie zostało już definitywnie zakończone. 

Podzielone na trzy części prace były prowadzone na zlecenie starostwa powiatowego. Wykonała je firma z Łodzi.

Pierwszy etap, który pochłonął 400 tys. zł, objął odcinek od ul. Grota Roweckiego do ul. Brackiej. Robotnicy położyli tam chodnik, pojawiła się też ścieżka rowerowa. W drugim, ubiegłorocznym etapie podobny zakres prac został zrealizowany między ulicami Bracką i 20 Stycznia. Kosztowało to prawie 314 tys. zł. W ostatnich miesiącach trwała ostatnia część inwestycji – od ul. 20 Stycznia do ul. Warszawskiej. Ten fragment był najdroższy – pół miliona dał powiat, 212 tys. zł dołożyło miasto (o ile jednak chodnik jest na całym tym odcinku, o tyle ścieżka kończy się wcześniej, bo przy ul. Piotra Skargi).

– W sumie wykonaliśmy 1 kilometr 300 metrów chodników i 507 metrów asfaltowej ścieżki rowerowej. Tradycyjne płyty zostały zastąpione kostką brukową, są nowe wjazdy, nowe nasadzenia, zrewitalizowano zieleńce. To kolejny etap działań mających na celu poprawę infrastruktury drogowej – mówił dzisiaj na podsumowującej inwestycję konferencji prasowej starosta Krzysztof Habura.

Na tym plany starostwa się nie kończą. W przyszłym roku zamierza wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Grota Roweckiego między ulicami Bugaj i Kilińskiego. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 400 tys. zł.

– Jeśli wypracujemy coś dobrego w kontekście ścieżek, zapowiadamy konsultacje ze środowiskiem rowerzystów. Oni tego oczekują, my też chcemy, by było to z nimi przedyskutowane i zatwierdzone – podkreślał Henryk Brzyszcz, członek zarządu powiatu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Habura rozumiem, że wszystkie ścieżki prowadzą do basenu, którego budowę tak hucznie Pan zapowiadał. Żałuję że nie dostał się Pan do senatu, przestał by Pan robić sobie żarty z mieszkańców.

Dwa lata na budowę chodnika i ścieżki … to są żarty jakieś z ludzi chyba !!!
Ps. Do SM Pabianice Ci dwaj Panowie na zdjęciu łamią przepisy ruchu. Blokują ścieżkę rowerową. Po 100 od łebka proszę 🙂

„W przyszłym roku zamierza wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Grota Roweckiego między ulicami Bugaj i Kilińskiego. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 400 tys. zł.” – linia ciągła i wyznaczony pas dla rowerów z dwóch stron i zaoszczędzimy jakieś 396 tyś złotych. Taka szeroka ulica nie potrzebuje kijowych rozwiązań.

I dalej nie wiadomo co to jest ten pas z czerwonej kostki przy ścieżce.
Poza tym chodnik łączący parking ze ścieżką rowerową i „tym czymś” z kostki został zniszczony przez ciężki sprzęt, który tamtędy przejeżdżał. 🙁

na tym przejściu dla pieszych trzeba było dać jeszcze wyższe te świeconce oczka, może jakieś 20-30cm wysokości! normalnie auto traci przyczepność jak na nie najedzie. Te oczka są wyższe niż grubość mojej niskoprofilowej opony!

Habura uczy się trzech zdań jakie ma powiedzieć … 🙂 yyy ….eeee ….iiii …. 🙂

A 200 metrów dalej egipskie ciemności. Brawo panowie.

Nie za szeroki ten chodnik z czerwonej kostki?

Dokładnie! Do czego to dojdzie jak naprzeciw staną dwie baby z siatkami?