Strona główna Aktualności Polityka Płonął plakat z Godsonem

Płonął plakat z Godsonem

24

Komuś przeszkadzał baner wyborczy Johna Godsona, kandydata do Parlamentu Europejskiego.

Plakat, który zawisł na budynku przed Gimnazjum nr 2 (ul. Skłodowskiej) został podpalony.
– Wcześniej został przez kogoś zdjęty baner, który wisiał na rogu ul. Orlej i Kilińskiego. Zostało też wypalone jedno oko – informuje Antoni Hodak, z partii Polska Razem Jarosława Gowina. – Wypalenie nie wygląda na dokonane przez zwykłego wandala. Widać, że sprawca najbardziej chciał spalić nazwę partii i nazwisko kandydata.
Zarządca nieruchomości przy ul. Skłodowskiej zgłosił na policję próbę podpalenia budynku,

REKLAMA
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prawidło czas skończyć z tymi złodziejami w sejmie oby było dużo więcej takich świadomych ludzi którzy interesują się losami kraju i nie chcą być okłamywani i okradani !

Jeśli jesteś zwolennikiem partii KNP to wiedz, że przez takie komentarze ekstremalnie im szkodzisz, a nie pomagasz. Jednak to już nie mój problem. Każdy przyzwoity człowiek aktami wandalizmu się brzydzi, a nie je wychwala.

W pełni rozumiem pańskie stanowisko w tej sprawie ale żeby społeczeństwo zaczęło się interesować życiem politycznym niestety potrzeba radykalnych środków. Chyba sam pan przyzna że świadomość ludzi którzy oddają głos na daną partię jest niewielka w większość nawet nie ma zielonego pojęcia o programach politycznych jakie owe partie chcą realizować.

Jedną kwestią jest świadomość wyborców, drugą stosunek do wandalizmu. Czy Pan naprawdę uważa, że spalenie baneru sprawi, że ludzie zaczną się interesować polityką? Zaczną się interesować, jeśli politycy będą dotrzymywać słowa. Idealna byłaby sytuacja, w której każdy wyborca przeczytał wszystkie programy. Jednak najważniejsze jest to, żeby obietnice były spełniane. Polacy są zniechęceni do polityki właśnie dlatego, że dochodzi nagminnie do oszukiwania i zwodzenia wyborców przez kandydatów. To trzeba zmienić, żeby była wyższa frekwencja, a nie palić banery.

Aha? I kolejny raz wyborcy mają uwierzyć programowi , który jest tylko skreślaniem innego? Wytykaniem jego błędów i poprawkami? Demokracja jest najgorszym ustrojem , a zachodni kapitalizm błędem cywilizacji. Anglia i Francja to nasi wrogowie , oficjalną flagą Francji jest flaga koloru białego. UE została stworzona po to , by Polska mogła robić na potęgę Niemców. Spalili baner? No cóż , widać , że zostali zmuszeni , bo protestami , pikietami , listami otwartymi i głosem ludu poprzez internet czy real nie pomagają. Sondaże kłamią a , że Korwin by zdyskredytował cały TVN , który oczernia go i ośmiesza jego… Czytaj więcej »

A i jeszcze to , co jest w ogóle błędem ze strony polityków , że nic z tym nie potrafią zrobić :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=423248884478696&set=a.305692792900973.1073741826.305692709567648&type=1&theater

Absolutnie się zgadzam. Tacy ludzie jak prof. Bauman nie powinni być traktowani jak autorytety i stawiani za wzór młodzieży. Mocno bulwersuje mnie fakt, że Ci, którzy mieli odwagę zaprotestować w tej sprawie, zostali niewspółmiernie surowo potraktowani.

Dziwne, że napisano tylko o partii, w której jest Godson, a pare metrów dalej wisi kolejny spalony baner z kandydatami „Solidarnej Polski”, m.in. Zbigniewem Ziobro !

A dziwicie się? Ludzie naprawdę PiS , SP , TR , PO ,SLD , PSL .. Oni już byli w Sejmie i za pięcdzięsiąt lat także będziemy w końcu Europy , bo daliśmy się wykorzystać. I dajemy nadal , a żadna z tych partii nic nie robi. Tylko Polska Demokracja, Nowa Prawica i Max Kolonko przekazują to czym jesteście – złodziejami. Pozdrawiam.

Sumienny ! jak by był to by nie odszedł z partii która go wprowadziła do sejmu bo wiedział jakie ma poglądy i musiał sie z nimi utożsamiać, ale na szczęście przeczytał wkońcu program PO i stwierdził że to nie partia dla niego HA! HA! HA! sumienny pan Godson. Sumienny to by odszedł i rzekł się mandatu posła a raczej honorowy by mandat oddał stwierdzając że to była pomyłka i tyle. Otwarty ! na inne partie by tylko dostać pierwsze miejsce na liście i sukces prawie murowany. Tylko niech zagłosują ciemne masy a potem sumiennie zmieni się partie ? Pracowity !… Czytaj więcej »

Może Nowa Prawica?

KNP to partia, która głosi radykalne, chwytliwe hasła, dlatego jest modna wśród młodych ludzi. Jednak nie jest odpowiedzialnym wyborem. Abstrahując nawet od skandalicznych i krzywdzących wypowiedzi prezesa Mikke, program gospodarczy Kongresu jest oderwany od rzeczywistości. My, jako Polska Razem też opowiadamy się za zwiększeniem wolności w gospodarce i obniżaniem podatków, ale jednocześnie jesteśmy partią zdrowego rozsądku i wyparzonego języka. Jestem przekonany, że dla osób chcących liberalizmu w gospodarce to PRJG jest optymalnym wyborem.

Poseł Godson nie zmienił poglądów. Zmieniła je Platforma obierając kurs na lewo. Dlatego wraz z Jarosławem Gowinem odeszli z PO i założyli Polskę Razem. Myślę, że dobrze, że John Godson nie zrzekł się mandatu – wybrali go przede wszystkim łodzianie, nie partyjni baronowie. Proszę pamiętać, że John Godson mimo słabego miejsca na liście, wszedł do Sejmu – bo ludzie mu ufają. Gdyby Pan wiedział, ile jest mandatów w okręgu nr 6, nie pisałby Pan, ze John Godson na pewno zostanie europosłem. Będą to 2, góra 3 mandaty, które otrzymają najsilniejsze komitety. Nie ma gwarancji, że Polska Razem otrzyma mandat, tak… Czytaj więcej »

A może Antoine zmieni już (kolejny raz) poglądy. Może nawet sam podpalił ten baner? Podobno był widziany na zebraniu członków PIS. Czyżby kolejna weryfikacja politycznych zapatrywań. Jeszcze 2 lata temu PO , potem Godson a teraz PIS? Niedługo partii zabraknie dla Antoniego.

Insynuacje odnośnie podpalenia baneru są skandaliczne. Bez żadnych podstaw ku temu sugeruje Pan mi dokonanie aktu wandalizmu – nie można oczerniać ludzi. Zresztą sam ten baner wieszałem, więc poziom absurdalności zarzutu jest maksymalny. Nie uczestniczyłem w spotkaniu PiS. Nie jestem zainteresowany dołączeniem do tej partii. Jednocześnie podchodzę do polityki nie jak do wojny, ale jak do pokojowej konkurencji. W związku z tym nie gardzę ludźmi o innych poglądach. Nie jestem ograniczony, ale otwarty, dlatego mogę porozmawiać z kimś z innej opcji, niekoniecznie o polityce. W tym celu wszedłem na chwilę do sali, gdzie było zebranie (nawet nie wiedziałem, że tam… Czytaj więcej »

„Zwyczajne zachowanie” – szedłem sobie ulicą i właśnie wszedłem do przypadkowego budynku gdzie właśnie przypadkiem odbywało się zebranie PIS… nawet godzina się przypadkiem zgadzała. Proponuję zatem w Totka zagrać z takim szczęściem można 6 trafić przypadkiem. To i tak większa szansa niż ta ,że Godson będzie europosłem. A porozmawiać to zapraszam do poradni psychologicznej . Tam można sobie porozmawiać jak ktoś potrzebuje być wysłuchanym. Można też sobie po prostu dziewczynę znaleźć … lub chłopaka jak kto woli. Może też być dziewczyna z brodą skoro tak otwarty jest Pan jak pisze. Pozdrawiam serdecznie i życzę znalezienia takiej partii, która spełni wszelkie… Czytaj więcej »

To widać, że i tak nasz lokalny PIS ma mocne nerwy, że pozwolili człowiekowi wejść na zebranie. Gdyby do nas na zebranie partyjne przyszedł tak sobie działacz innej partii i to bez zaproszenia to miałby szybko złożoną propozycję nie do odrzucenia… Tam są drzwi…

„No i tylko żeby udało się Panu trochę więcej czasu w niej być niż dotąd …”

To zdanie nie ma sensu, bo wstąpiłem do Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” (do PO nigdy nie należałem) w 2005 roku, wystąpiłem pod koniec 2013 – czyli minęło prawie 9 lat, co jak na moje 23 lata życia jest bardzo długim okresem.

Znalazłem partię, która spełnia moje oczekiwania – to Polska Razem Jarosława Gowina. I mimo dzisiejszego wyniku poniżej marzeń zamierzam nadal działać w PRJG, bo zgadzam się z programem tej partii i z jej poglądami.

Może lepiej zacznij popierać PGE lub PGNiG. Też mają ładne skróty a może poparcie społeczne będzie większe 🙂

to może działania na rzecz prjg a przy okazji i miasta rozpoczniesz od objazdu włości i usunięciu szmat wyborczych z płotów? łącznie z tą spaloną

Wszystko przebiega zgodnie z prawem. Jest termin 30 dni na usunięcie. Jednak oczywiście będzie to zrobione szybciej – jednego baneru już nie ma, pozostałe dwa wkrótce znikną. Minęły dwa dni od wyborów, a Pan robi wielki problem z tego, że wiszą banery. Proszę nie przesadzać. Poza tym co to są za określenia: szmat wyborczych? Nie powinno być tyle nienawiści.

to właśnie fajne w was 'politykach’, parę dni temu 'bezinteresownie’ zrobilibyście 'wszystko’ dla kraju/miasta a teraz już tylko to do czego zobowiązuje was prawo ja myślałem iż uprzątnie pan te materiały: dla ich ochrony, a także ku uciesze mieszkańców bo wartość artystyczną mają marną (patrz zdjęcie do tego artykułu, czy nie wygląda to jak wspomniana 'szmata’?) problemu póki co nie robię, tylko miałem już przyjemność przeżyć kilka kampanii wyborczych i jakoś zawsze kandydaci mają problemy z posprzątaniem po sobie oprócz kilku większych plakatów jest też masa papierowych karteczek, plakacików walających się pod trawnikach… oczywiście tyczy się to wszystkich partii, proszę… Czytaj więcej »

Nie, proszę Pana, nie mam zamiaru czekać do końca 30-dniowego terminu określonego w prawie. Jak pisałem, jeden baner już zdjąłem. Drugi prawdopodobnie usunę dziś, a trzeci wkrótce. Nie mamy zamiaru czekać do końca terminu i wypełniać obowiązek na ostatnią chwilę – kampania się skończyła i miasto powinno być jak najszybciej wolne od przeszłej kampanii.

Jeśli chodzi o PRJG, nie zaśmiecaliśmy miasta plakatami, których w ogóle nie było. Skończyło się na kilku banerach. Dlatego proszę nas nie wrzucać do jednego worka z komitetami, które szkodzą estetyce miasta. My do nich nie należymy.

jaki wynik miał kolega Godson? 2.ile % … Mieści się to w granicach błędu statystycznego 🙂 Antoine być smutny 🙁