Strona główna Aktualności Polityka „PiS-owi chodzi o to, by nas złamać”. Michał Pietrzak stawił się w...

„PiS-owi chodzi o to, by nas złamać”. Michał Pietrzak stawił się w sądzie

11
„Murem za Pietrzakiem!” i „Michał, nigdy nie będziesz sam!” – między innymi takimi transparentami wspierali dzisiaj działacze i sympatycy Lewicy aktywistę, który stanął przed pabianickim sądem za naruszenie zakazu gromadzenia się oraz za niepowiadomienie policji o prowadzonej akcji. 

Chodzi o zbiórkę podpisów, jaką 13 lutego Michał Pietrzak prowadził z innymi osobami pod projektem ustawy „Legalna aborcja. Bez kompromisów” (o sprawie pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ).

Dzisiaj odbyła się rozprawa. Tuż przed nią, na konferencji prasowej, aktywista, któremu towarzyszyli m.in. posłanka Anita Sowińska i poseł Tomasz Trela, przypomniał kulisy tego zajścia, nawiązując równocześnie do innych podobnych spraw w całej Polsce. Była mowa o zatrzymywaniu aktywistów przez policję, spisywaniu, podjeżdżaniu radiowozów pod ich domy, „ciąganiu” po komisariatach i sądach.

– PIS-owi chodzi o to, by nas złamać, myślą, że się poddamy. Ale my się nie poddamy, dlatego że takie momenty jak dzisiaj pokazują, że nie jesteśmy sami – podkreślał Michał Pietrzak.

Dodał też, że podobne sprawy ciągną się miesiącami, generują olbrzymie koszty, które mogłyby być przeznaczone na walkę z faktycznymi przestępcami.

Gdy Michał Pietrzak wchodził do sądu, z głośnika rozległo się kilkukrotnie: „Nigdy, przenigdy nie będziesz szedł sam!”, jako wsparcie dla zdenerwowanego rozprawą aktywisty, który podkreślał jednak, że wierzy w szybki finał tej historii.

– Jestem przekonany, że nie zrobiłem nic złego i mam nadzieję, że postępowanie będzie umorzone – mówił krótko wcześniej.

AKTUALIZACJA: Sąd przesłuchał dzisiaj Michała Pietrzaka oraz czterech z pięciu świadków. Ze względu na fakt, że jeden był nieobecny, a również musi być przesłuchany, sprawa została odroczona do września.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a czy to zgromadzenie przed sądem było legalne? zgłoszone? gdzie są maseczki? co to za hałasowanie do tuby? gdzie jest SM aby przegonić hołotę 🙂

Było spontaniczne ,,tubylec,, …kazde z NAS wie ,ze dzisiaj on , jutro ja a pojutrze Ty…

Nic mu nie zrobią, jest zbyt grubą rybą, wywinie się. Facet najwyżej trochę się spoci. Za miesiąc, dwa nikt nie będzie pamiętał o tym, że ktoś kogoś wspierał przed drzwiami sądu. Wobec ludzi „partyjnych” organy władzy w RP działają z całkowitą łagodnością, nie tak jak wobec zwyczajnych ludzi niedziałających politycznie.

Dokładnie.

zostawcie mojego Michałka!

Jeżeli wsparcia udziela p. Sowińska – współczuję…

PiS nie lubię, ale ta czerwona hołota jest tak samo wstrętna

Dokładnie, pis, po, lewica i psl to jedna grupa…udająca tylko przed nami jakieś inne idee, a poza kamerami razem wódkę piją…

już po temacie, wczoraj SN wydał wyrok w sprawie zakazu zgromadzeń w trakcie pandemii i uznał , że w/w/ zakaz jest bezprawny- został uchwalony bez żadnych podstaw prawnych tzn , na mocy rozporządzenia , a nie jak powinien być , na mocy ustawy…. także , wracając do tematu, wszystkie tego typu sprawy do umorzenia…. w końcu wracamy do normalności

W Polsce na w ma precedensu

zgadza się, nie ma precedensu , ale taki wyrok będzie , na pewno, będzie brany pod uwagę przez sędziów , przy innych sprawach… i tyle