Strona główna Aktualności Polityka „PiS mi ciąży, czekam, aż umrze”. Mieszkańcy protestują

„PiS mi ciąży, czekam, aż umrze”. Mieszkańcy protestują

39
Przed biurem polityków Prawa i Sprawiedliwości mieszkańcy Pabianic wyrazili dzisiaj swój sprzeciw przeciwko ostremu prawu aborcyjnemu. „Mordercy! Ani jednej więcej”, „Przepraszam, że nie mogłyśmy ci pomóc, „Serce Izy też biło”, „PiS mi ciąży, czekam, aż umrze” – widniało na transparentach.

Akcja w naszym mieście jest jedną z tych, jakie odbyły się w innych polskich miastach. Ludzie wyszli na ulice po śmierci 30-letniej mieszkanki Pszczyny, której odmówiono aborcji, chociaż płód miał poważne wady. Lekarze czekali, aż jego serce przestanie bić, a stan kobiety, w 22. tygodniu ciąży, pogarszał się. Ostatecznie zmarła.

Dziś o tej sytuacji i konsekwencjach zaostrzenia prawa aborcyjnego mówiono w Pabianicach.

– Ostrzegaliśmy w tamtym roku, że ten wyrok pseudotrybunału będzie sprowadzał na kobiety śmierć, że zakaz aborcji będzie zabijał. I ten zakaz właśnie zaczął zabijać. Będziemy mieli takich sytuacji coraz więcej. Jesteśmy pod siedzibą PiS, dlatego, że wiemy, gdzie jest źródło całego zła. Źródłem jest PiS. Nie imiennie senator Łuczak. Kaczyński, jego szef. Kaja Godek – mówił Michał Pietrzak, wiceprzewodniczący rady wojewódzkiej Nowej Lewicy.

Na Stary Rynek, gdzie swoje biuro mają senator Maciej Łuczak i poseł Marek Matuszewski przyszło około 100 osób. Kobiet i mężczyzn, w różnym wieku. Przed drzwiami biura zapalali znicze. Z głośników popłynęła melodia „The sound of silence”…

O strachu kobiet przed zajściem w ciążę, o obawach o życie, o tym, że rozważają wyprowadzenie się z kraju mówiła posłanka Anita Sowińska, która uczestniczyła w sobotnim marszu dla Izy, zorganizowanym w Łodzi.

– Jesteśmy dzisiaj tutaj dla niej i ją wspominamy. To pierwsza śmiertelna ofiara drakońskiego prawa w Polsce. Ale wiemy, że nie jest ostatnia. Kobiety są torturowane psychicznie, zmuszane do urodzenia dzieci, które są chore… Chciałabym zaapelować do wszystkich kobiet, abyśmy się nie bały. To oni mają się nas bać: Kaczyński, Morawiecki i Ziobro. I oni się nas boją. Naszej siły i solidarności – mówiła posłanka.

Przemawiał również Janusz Nagiecki z KOD, głos zabrały także same pabianiczanki.

– Nie może być tak, że będziemy się bać, że będziemy ich niewolnikami, że będziemy feudalnymi chłopami. My mamy walczyć. Nie możemy w tej chwili przestać. Musimy się ruszyć i musimy ruszyć wszystkich. Bo ludzie umierają. Przez nich – mówiła jedna z mieszkanek.

W trakcie protestu były zbierane podpisy poparcia pod projektem ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak tam było 100 osób to poproszę takie zdjęcie które to pokaże, bo jeśli nie to kłamstwo i manipulacja. Z tych zdjęć wychodzi, że było max 50

i co z tego ilu było ludzi? Licytujesz sie na ilość? Raczej zobacz jak tvpis manipuluje tobą pokazująć scenki z serialu jako rzeczywistość. A ty to łykasz

Pisi nieudacznicy cały czas żyją w swoim serialu. Problem w tym, że narzucają normalnym w nim jakieś role…

Nie ustawialiśmy osób do zdjęcia grupowego.

Czyli była garstka osób

A trzeba było, to pisi by sobie policzył i może kogoś poznał, następnie go opluwając.

Jesteś KOBIETĄ ??? Mija? Najważniejsze jest to że młode dziewczyny muszą umierać ,gdyż ich dziecko ma kłopoty. Matka ma umrzeć ,bo jakiś zwyrodnialec z otwartym rozporkiem tak chce? Serio?

20 zniczy i 25 osób … 🙂 jest moc 🙂 … pośmialiśmy się i już idźcie do domu oglądać tvn 🙂

może kiedy umrze ci ktoś z rodziny też się pośmiejemy

A co ty kobieto masz do TVN-u?(masz ochotę to oglądaj TVP info-twój wybór)ciekawe czy by ci było tak wesoło gdyby chodziło o twoją córkę albo siostrę…

To że manipulują lemingami jak chcą. Są lepsi w łykaniu niż przeciwnicy

Brak argumentów to najlepiej o manipulacji-typowe,Dlaczego w ludziach taki brak empatii???sraszne

Anno idź do lustra spójrz sobie w oczy, pośmiej się i idź oglądać swoje idealne życie 🙂 A jeśli boskie dogmaty są Ci bliskie i gorliwie wierzysz to obejrzyj swoje sumienie. Ono zawsze prawdę Ci powie 🙂

Sprawdzić czy nie ksiądz….

Anna wygląda mi na starą ,bezdzietną ,zgorzkniałą babinę w chustce – kochającą zbawa. Straszna jest jednak Twoja bezczelność gada

Ty jednak jesteś co najmniej dziwna pisze tak bo nie lubię używać wulgaryzmów

PiS, Konfederacja oraz ich wyborcy mają krew tej kobiety na rękach. To że teraz próbują rozmywać odpowiedzialność i szukać kozła ofiarnego tylko tego dowodzi.

Konfederacja to za każdym razem mówi, że walczy o wolność. Nie nosić masek, nie szczepić się, nie usuwać ciąży.

Znów ta sama osoba pod różnymi nickami piesze propisowskie komentarze. Ferma troli ma się dobrze. Anna, Mija. Pod każdym artykułem te samo. Spam.

Last edited 1 rok temu by To ja

Wszyscy z pisu, paranoja u niektórych

znicze to pod drzwi tych lekarzy którzy byli na dyżurze.

Nie godzę się na to, aby ludzie, którzy nigdy nie urodzili ani nie wychowali dziecka i jacyś fanatycy decydowali o naszym życiu. Niech zajmą się wyłącznie sobą, tak będzie lepiej dla wszystkich. I nie ważne ile było osób na demonstracji, ważne, że ludzie byli, że demonstracja przeciw średniowieczu i dla upamiętnienia ofiary nieludzkiego prawa dla kobiet się odbyła.
ANI JEDNA WIĘCEEJ!!!
I niech trole nie wypowiadają się tutaj, bo to co piszą wzbudza po prostu obrzydzenie.

O czym ty piszesz jakie włamanie praw kobiet, aborcja jest dopuszczona w przypadku zagrożenia życia i zdrowia kobiety więc może lepiej jako społeczeństwo powinniśmy zacząć protestować przeciw zaniedbaniami lekarskimi mało takich przypadków z ostatnich dni człowiek umiera na chodniku obok przychodni lekarz nawet d… Nie ruszył i przypadek tej dziewczyny

Niunia, ja o żadnym włamaniu tu nie pisałam, coś Ci się pokręciło. A lekarzom – mimo wszystko tak samo współczuję jak Rodzinie tej biednej dziewczyny., bo być położnikiem przy panowaniu tej obecnej ustawy to wielkie ryzyko. Jak by nie zrobili to było by źle. Nie wiemy do końca jaka była sytuacja. Wielki żal, że Iza zmarła,. I nie bronię tu lekarzy, ale bardzo mnie boli, że w XXL wieku o życiu i zdrowiu kobiety decyduje grupa starych dziadów i młodych fanatyków chorych z nienawiści do całego świata. I jeszcze jeden panujący idiotyzm rodem z czasów, kiedy nieposłuszne kobiety palono na… Czytaj więcej »

Niunia, poczytaj sobie definicję NFZ co to jest stan bezpośredniego zagrożenia życia i nie chrzań głupot. Ponieważ może to być dla ciebie zbyt trudne, to napiszę w skrócie, że „bezwodzie” nie jest stanem bezpośrednio zagrażającym życiu, dlatego lekarze nie podejmowali działania. Gdyby to zrobili, natychmiast mieliby zarzut złamania ustawy. Stanem bezpośrednio zagrażającym życiu jest natomiast nagłe rozpoczęcie akcji porodowej, w tym konkretnym przypadku było to odejście wód płodowych. Tyle tylko, że po odejściu wód nie wykonuje się już aborcji tylko albo monitoruje się poród, albo wykonuje cesarkę. W tym przypadku lekarze wykonali cesarkę, ale wdała się sepsa i było pozamiatane.… Czytaj więcej »

Oni każde zło zrzucają na PIS
Takie jest zakłamane pełne nienawiści PO

A co może order Godek jak Glapińskiemu za nie upilnowanie inflacji.

Ależ skąd, przecież PiS to cudotwórcy. Po uchwaleniu obecnej Konstytucji, środowiska, z których wywodzi się PiS kontestowały ten dokument ponieważ m.in. nie gwarantował on ochrony życia od momentu poczęcia. Wystarczyło jedno posiedzenie TK i ta sama Konstytucja, baz żadnych zmian, z lewackiej stała się katolicka. Cuda panie, cuda.

To dramat. Również dla tych lekarzy. Rząd naszykował cele więziennej dla każdego , który zlekcewarzy ustawę antyaborcyjną. Taka jest prawda. Ktoś już napisał że została podeptana świętość lekarza czyli Przysięgą Hipokratesa. Nie podeptał Jej lekarze a nasz polski rząd. Niestety prawda jest taka nikt nie chce spędzić w więzieniu za kratami wielu lat swojego życia. Każdy kto myśli inaczej , ma inne zdanie niech odpowie na pytanie
Czy poświęcił by swoje życie i swojej rodziny w podobnej sytuacji.

Czy któraś z tych osób przeczytała choć by ustawę? Ludziom Rydzyka wmawiają ciemnotę a sami są tak samo zacofani i mysleć i czytać nie potrafią. Oj zacofany narodzie starowany polityczkami

Ja przeczytałem i co? Ludziom Rydzyka nadal wciskam ciemnotę.

Podajcie liczby, jak to było ,,za tuska”. Rozumiem, że ani jedna kobieta w kraju wtedy nie zmarła z powodu powikłań i świetnej opieki medycznej.

może jeszcze zapytasz jak to było z Gierka albo Gomułki, buraku. Teraz rządzi Morawiecki, a właściwie nie on tylko Kain z Żoliborza

Jacku, nie podniecaj się, tylko odpowiedz na moje pytanie.

Za Tuska był utrzymany konsensus w sprawie aborcji. Więc żadna kobieta jak ta Pani z Pszczyny powodu penalizacji tego zabiegu i lęku lekarzy nie zmarła.

Acha, czyli rozmawiam z Naczelnym Lekarzem kraju? Nie ośmieszaj się.

To lekarze zabili tą dziewczynę. Nie żaden pis, nie konfederacja. Tylko i wyłącznie lekarze są temu winni tak jak i śmierci nadmiarowo prawie 200 tyś ludzi przez lockdown służby zdrowia. Żryjcie się dalej w komentarzach.

Bzdury totalne opowiadasz! Odpowiadałem już powyżej, ale odpowiem i tobie. „Bezwodzie” nie jest stanem bezpośrednio zagrażającym życiu (wg definicji NFZ). Dlatego lekarze, zgodnie z ustawą, nie mogli podejmować żadnych działań i musieli czekać aż płód obumrze. Dopiero jak odeszły wody płodowe mogli zadziałać i natychmiast wykonali cesarkę, ale okazało się, że wdała się sepsa. Oczywiście ziobrowy sąd zapewne i tak uzna ich za winnych, ale w konsekwencji może to doprowadzić do stanu, że nie będzie w tym kraju ginekologów.

To troche jak z Przemykiem, Milicjanci a do więzienia poszedł sanitariusz i lekarka z karetki , za to że nagłośnili sprawę. Komuna 2.0