Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarska wojna, czyli derby Pabianic (ZAPOWIEDŹ)

Piłkarska wojna, czyli derby Pabianic (ZAPOWIEDŹ)

1
W takich meczach nikt nie odstawia nogi

Runda wiosenna sezonu 2018 dopiero wystartowała, a już w jej drugiej kolejce PTC Pabianice podejmie na swoim stadionie Włókniarza Pabianice w walce o prym w mieście.

Tego, że spotkania między tymi drużynami są bardzo zacięte niech dowodzi fakt, że w ostatnim pojedynku aż dwóch piłkarzy otrzymało czerwone kartki. W meczu z sierpnia 2017 roku teoretycznie faworyzowane PTC musiało uznać wyższość rywali zza miedzy przegrywając 2:0. Pokazuje to, że spotkania derbowe po prostu rządzą się swoimi prawami.

W derbach ostre wejścia są na porządku dziennym

Przewidzieć wynik nadchodzącego starcia jest jeszcze trudniej niż w przypadku poprzednich spotkań. PTC rozegrało słaby okres przygotowawczy, a w pierwszym meczu skromnie pokonało Włókniarza Konstantynów 1:0. Natomiast Włókniarz Pabianice zimą grał w kratkę, a inauguracji rundy wiosennej nie zaliczył w ogóle. Zamiast tego rozegrał kolejny sparing. Będzie to zatem dla zielonych pierwsze spotkanie ligowe w tym roku.

Leonow i Drewniak są pewnymi punktami swoich drużyn

PTC zajmuje w lidze 7. miejsce z dorobkiem 22 punktów po szesnastu rozegranych spotkaniach. Włókniarz po 15 kolejkach ma na koncie zaledwie 14 punktów i okupuje czternastą lokatę. Tabela przed takimi spotkaniami rzadko przekłada się jednak na wyniki spotkań derbowych, zatem skupmy się na kadrze obu zespołów.

Fioletowi przeszli zimą prawdziwy tajfun. Ich szeregi opuścili: Mateusz Żabolicki, Mateusz Kling, Darek Dolewka, Radosław Wawrzeniak, Przemysław Miszczak, Bartek Bielak i Adrian Ślęzak. Ich braki mają załatać trzy zupełnie nowe twarze Turek, Otrębski i Tylczyński. Dżokerem może się natomiast okazać Daniel Dudziński, który powrócił do PTC z wypożyczenia i dobrze zna smak derbowej rywalizacji. Mimo wszystko, pierwsza jedenastka, która rywalizowała na ligowych boiskach jesienią doznała mocnej przebudowy i nie wiadomo jak będzie wyglądała współpraca tych piłkarzy na boisku.

Czy Dudziński wykorzysta swe doświadczenie i wpisze się na listę strzelców?

Za to Włókniarz skupił się przede wszystkim na zatrzymaniu w swoich szeregach jak największej ilości piłkarzy i plan ten został wykonany. W klubie znalazły się za to dwie nowe twarze. Co ciekawe, obie pochodzą z Ukrainy. Pytanie czy Hiennadij Tubenkow i Serhij Sawczuk wybiegną w sobotę na murawę i czy będą w stanie odnaleźć się w derbowej rzeczywistości.

Mimo wyjaśnienia kilku faktów nadal dostajemy więcej pytań, niż odpowiedzi. Jeśli zatem chcecie przekonać się jaki będzie wynik tej rywalizacji przyjdźcie w 31 marca na stadion PTC Pabianice przy ulicy Sempołowskiej 6 i dopingujcie swoich ulubieńców. Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Wstęp darmowy dla osób ubranych na fioletowo, zielono, rodzin, kobiet, młodzieży szkolnej i kibiców zorganizowanych (powyżej 5 osób). Dla pozostałych osób bilet płatny 5 zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kwietnia? A nie marca? XDD