Strona główna Aktualności Z miasta Piesi z mandatami

Piesi z mandatami

2

9 marca od wczesnych godzin rannych na terenie Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego policjanci z drogówki prowadzili działania pod nazwą ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci podczas akcji zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Podczas działań ukarano ponad 30 pieszych głównie za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

– W ramach działań mundurowi zwracali także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Pod tym kątem w godzinach 17:00-19:00 na Starym Rynku w Pabianicach policjanci ruchu drogowego wspólnie ze strażnikami miejskimi przyglądali się, czy kierujący wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach. Ku zaskoczeniu mundurowych kierujący poruszali się zgodnie z przepisami ruchu drogowego – dodaje kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy komendy w Pabianicach.

Piesi jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego należą do tej kategorii użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. W tym roku w Pabianicach doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cóż stara prawda – kierowcy owszem są tacy co nie umieją się zachować na drogach ale niestety najczęściej problemem są piesi, którzy jak święte krowy pchają się pod maski aut, gdzie tylko popadnie a potem jest tragedia……. bo kierowca nie dał rady zachomować na odcinku 3 metrów….

Wpieniający są tacy co nie poczeka 2sek aż auto przejedzie, tylko włażą na pasy „bo się należy”. Kierowca hamuje ostro… a za nim pusto. Kierowca by przemknął a pieszy te 2 sek później przeszedł. Ale nie qwa wielki problem!
A najgorsze łajzy to takie co wlezie na pasy, czy w poprzek, czy w dowolnym momencie. Auta hamują i się zderzą, a ten pieszy sobie spokojnie polezie dalej, niech się kierowcy teraz martwią…