Strona główna Sport Koszykówka Pierwszy mecz play-off za nami

Pierwszy mecz play-off za nami

0

Koszykarki z Pabianic zakończyły rundę zasadniczą i przystąpiły do walki o awans do ekstraklasy. Pierwszym rywalem jest ekipa z Głuchołazów.

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – Grot TomiQ Pabianice 64:54 (13:27, 14:7, 22:4, 15:16)

Pabianiczanki pojechały na to spotkanie w osłabionym składzie, bowiem juniorki PTK rozgrywały rano swój mecz o awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Siostry Dolewy oraz Daria Kowalczyk w ogóle nie pojawiły się na parkiecie, a Justyna Rudzka spędziła na placu gry nieco ponad 3 minuty. Więcej czasu dostała Julia Piestrzyńska, ale i ona miała w nogach poranne spotkanie z Supravisem Bydgoszcz.

Grot rozpoczął jednak od celnej trójki Agnieszki Makowskiej, a po paru chwilach w jej ślady poszła Joanna Szałecka. Później grę zaczęła ciągnąć Magdalena Grzelak, a Makowska jeszcze dwukrotnie rzuciła za trzy. Pierwsza kwarta została wygrana przez nasz zespół aż 14 punktami przewagi. W drugiej partii do głosu doszły gospodynie, zmniejszając dystans dzielący obie ekipy. Do przerwy na tablicy widniał wynik 27:34.

Niestety, na drugą połowę z szatni wyszły tylko zawodniczki Głuchołazów, które zanotowały serię 13 punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 40:34. Po chwili pabianiczanki się przebudziły, ale w sumie w trzeciej kwarcie na 22 punkty gospodyń odpowiedziały zaledwie czterema. Przed ostatnią partią Chrobry miał 11 punktów przewagi. Niestety, rywalki miały mecz pod kontrolą i spokojnie dowiozły zwycięstwo do końca.

Dalej przejdzie drużyna, która zanotuje dwie wygrane. Grot będzie zatem próbował wyrównać stan rywalizacji, podejmując u siebie Głuchołazy. W takim wypadku rozegrany zostanie decydujące trzecie spotkanie. Początek najbliższego starcia w niedzielę o 17:00.

Grot: Twardowska (12), Szałecka (7), Szymańska (2), Piestrzyńska (3), Makowska (14), Rudzka, Szczygieł, Grzelak (16).