Strona główna Sport Piłka ręczna Pierwsze zwycięstwo w sezonie

Pierwsze zwycięstwo w sezonie

0

Pabianiccy szczypiorniści ostatni raz w drugiej rundzie sezonu zagrali przed własną publicznością i w końcu sprawili im miłą niespodziankę.

SPR Pabiks Pabianice – SPR Nowe Piekuty 25:24 (13:9)

Na inaugurację wiosny było blisko wygranej, wtedy jednak rywale zdołali wyrównać w ostatnich sekundach. Sprawiło to, że Pabiks nie zanotował w tym sezonie ani jednego zwycięstwa. Dodatkowo w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Siedlce zanotowali kolejną już porażkę.

Przełamanie przyszło w sobotę, kiedy to do Pabianic przyjechała ekipa z Nowych Piekut. Początkowo gra prowadzona była punkt za punkt. Nawet jeśli gospodarze wychodzili na prowadzenie, to tylko na chwilę. Uciec z wynikiem udało się dopiero w samej końcówce pierwszej połowy. Od stanu po siedem pabianiczanom udało się rzucić pięć bramek z rzędu i wyjść na prowadzenie 13:7. Rywale zdołali jednak odrobić dwie bramki i wtedy rozległa się syrena kończąca tę część spotkania.

Sytuacja była zatem dobra ale druga połowa szybko ją zweryfikowała. Tylko kilka minut cieszyliśmy się z wysokiego prowadzenia. Rywale doprowadzili do remisu po 15 i gra zaczęła się od początku. Nastąpiła jednak kolejna, dobra seria rzutowa naszego zespołu. Udało się wyjść na dwu, trzypunktowe prowadzenie które pozostało aż do stanu 25:22. Wtedy to rywale postraszyli nas odrabiając dwie bramki ale na wyrównanie było już za późno. Dzięki temu nasi szczypiorniści mogli się cieszyć z pierwszej wygranej. W ekipie widać postęp i miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie takie wyniki nie będą rzadkością. Najlepiej w naszej ekipie spisali się Łukasz Pietrzykowski (6 bramek), oraz Bartosz Gościłowicz (5 bramek).


Za tydzień Pabiks czeka jeszcze trudniejsze zadanie. Pabianiczanie udadzą się bowiem do Warszawy na mecz z liderem tabeli. Być może zawodnicy niesieni falą sprawią w stolicy miłą niespodziankę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments