Strona główna Dzieje się Pieczony ziemniak po raz czwarty!

Pieczony ziemniak po raz czwarty!

0

Ponad 200 kilo kartofli, 5 dwumetrowych bochenków chleba ze smalcem, 30 kilogramów kiełbasy i 60 kilogramów kaszanki. Przed nami smakowita i pełna atrakcji niedziela.

Święto Pieczonego Ziemniaka już na dobre wpisało się do kalendarza wydarzeń miasta. Impreza odbędzie się po raz czwarty na Lewitynie, w najbliższą niedzielę 1 października. Co czeka pabianiczan? Wspólne ognisko, grillowanie i oczywiście sławetne, pieczone w foli ziemniaki. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami, zarówno dla najmłodszych mieszkańców miasta, jak i dla tych nieco starszych. Biesiadę umili muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Odjazd.

Pomysłodawcami i organizatorami Święta Pieczonego Ziemniaka są członkowie Bloku Samorządowego Razem, do którego należy m.in. Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. W tym roku BSR do współorganizacji imprezy zaprosił także radnych z Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice. Niedziela będzie także świetną okazją do spotkania z pabianickimi samorządowcami.

Wspólne pieczenie ziemniaków rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 20.00. Udział w zabawie jest oczywiście bezpłatny.

REKLAMA