Strona główna Dzieje się Sport Pasmo sukcesów z wisienką na torcie – Szymon zakończył sezon halowy 2020/21

Pasmo sukcesów z wisienką na torcie – Szymon zakończył sezon halowy 2020/21

1

Na początku lutego Szymon zdobył tytuł halowego mistrza województwa łódzkiego, a trzy tygodnie później wygrał w Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w Bielsku-Białej. Co więcej, tuż przed rozpoczęciem Halowych Mistrzostw Polski wraz z deblowym partnerem Rafałem Janowskim zwyciężył w czwartej edycji Hanplast Energy OPEN. Natomiast w docelowym starcie wywalczył złoto i srebro.

W dniach 6-8 lutego zostały rozegrane na kartach w Pabianicach Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, gdzie Szymon nie miał sobie równych i tytuł powędrował w jego ręce. Trzy tygodnie później na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym, który odbył się w Bielsku-Białej młody zawodnik z Pabianic wygrał cały turniej pokonując wielu tenisistów z czołówki Polski m.in. Kamila Gajewskiego, Piotra Galusa, a w finale Macieja Rajskiego. Następnie dwa dni przed rozpoczęciem HMP wystartował w czwartej edycji Hanplast Eenergy OPEN – turnieju deblowego rozgrywanego w formule ProAm (zawodowcy i amatorzy), gdzie wraz ze swoim deblowym partnerem Rafałem Janowski zwyciężył.

Ostatnim przystankiem, a zarazem zwieńczeniem sezonu halowego dla Szymona były Halowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, które w tym roku odbyły się na kortach tenisowych w Bydgoszczy. Zawodnik PKT w grze pojedynczej w drodze do finału pokonał Yanna Wójcika (CKT Grodzisk Mazowiecki) 6-4, 6-3, Gabriela Bilińskiego (KP Sokół Rzeszów) 6-2, 6-1, Piotra Matuszewskiego (AZS Poznań) 2-1, ret., Kamila Gajewskiego (Sopot Tenis Klub) 6-3, 6-3, a w finale zwyciężył rozstawionego z czwartym numerem Michała Mikułę (Stow. Integracyjny Klub Tenisa Płock) 7-5, 6-0. Tym samym udanie zrewanżował się Mikule za sobotnią porażkę w finale gry podwójnej, w którym reprezentant PKT wraz ze swoim deblowym partnerem Maksem Kaśnikowskim (Stowarzyszenie Trnovsky Mario Tennis Club) przegrał z Mikułą i Wójcikiem 1-6, 3-6.

Warto dodać, że Szymon ma dopiero 18 lat i był to jego pierwszy singlowy start w HMP, a ponadto teraz młody gracz przygotowuje się nie tylko do rozpoczęcia sezonu na otwartych kortach, ale także do majowych egzaminów dojrzałości.

O tym jakie zawody w tym roku będą jego docelowymi, na jakim etapie są jego przygotowania, jak ocenia swoje ostatnie starty, co znaczą dla niego tytuły halowego mistrza Polski seniorów w grze pojedynczej, a także wicemistrza w grze podwójnej czy uważa je za największe sukcesy w swojej dotychczasowej karierze, a także kiedy jego najbliższy start rozmawiamy z 18-nastoletnim – Szymonem Kielanem.

Jakie zawody w tym roku będą Twoim startem docelowym?

Myślę, że będą to letnie Mistrzostwa Polski Mężczyzn.

Na jakim etapie obecnie są Twoje przygotowania?

Trenuje na razie dość delikatnie, ale od dzisiaj znowu idę cyklem dwóch treningów dziennie.

Czy jesteś zadowolony z ostatnich startów?

Było całkiem solidnie, tak też mogę określić swoją grę. Wszystkie mecze zagrałem na dobrym poziomie.

Co znaczą dla Ciebie tytuł halowego mistrza Polski seniorów i wicemistrza?

Myślę, że jest to fajne wejście w męski tenis, a same sukcesy są motywujące do dalszej pracy.

Czy to największe sukcesy w Twojej dotychczasowej karierze?

Nie są to moje pierwsze wygrane Mistrzostwa Polski, ale cieszą tak samo jak pierwsze.

Kiedy i gdzie odbędzie się Twój najbliższy zaplanowany start?

Przez tą cała sytuacje związaną z pandemią COVID-19 ciężko jest mi coś powiedzieć. Niemniej prawdopodobnie będzie to dopiero w maju, po maturach.

Dzięki! Życzę Ci powodzenia w przygotowaniach do sezonu i do matury.