Strona główna Dzieje się Parafia ogłosiła konkurs. Nagrodą pieniądze

Parafia ogłosiła konkurs. Nagrodą pieniądze

3
Parafia św. Maksymiliana Kolbego postanowiła na nadchodzące święta wielkanocne dać możliwość zaprojektowania Grobu Pańskiego mieszkańcom. Kto zrobi to najlepiej, otrzyma nagrodę finansową. 

Konkurs jest adresowany przede wszystkim do parafian, ale inni chętni też mogą wziąć w nim udział. Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który, jak czytamy w wytycznych, „musi być zgodny z teologicznym nauczaniem Kościoła rzymskokatolickiego oraz stwarzać możliwości modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu, eksponowanego w monstrancji”. Duchowni podpowiadają też, jakimi zagadnieniami można się inspirować wykonując szkic – to postać kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz hasło roku duszpasterskiego, czyli „Wielka Tajemnica Wiary”.

Projekty zostaną ocenione przez sześcioosobowe jury (zasiądą w nim m.in. trzej księża), aczkolwiek ostatecznego wyboru dokona ks. Ryszard Stanek, proboszcz parafii. Autor zwycięskiego szkicu będzie mógł pomagać w przygotowaniu Grobu Pańskiego. I dostanie za pomysł 400 złotych. 

Termin składania projektów upływa 20 marca. Można zrobić to osobiście w kancelarii parafialnej (codziennie w godz. 9.30 – 11.00 i od godz. 16.00 do godz. 17.30), przynosząc go na kartce w formacie A3 lub wysłać na adres: maksymilian.pabianice@gmail.com, w formacie jpg lub pdf. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 27 marca.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ha ha ha 400 zł. A w drugą stronę to sumy są znacznie wyższe. A powinno być- co łaska.

Dokładnie :D!
A pytanko czy od nagrody trzeb będzie odprowadzić podatek?

No to biorę się do roboty, tylko skąd wziąć statecznik pionowy Tupoleva…? :-/