Pabianiczanie rozegrali swój finałowy pojedynek kontrolny przeciwko drużynie z Piotrkowa Trybunalskiego. Teraz czeka ich walka o awans do I. ligi.

Pabiks Forma u DyBy w ostatnim sparingu przed decydującą fazą sezonu mierzył się z Piotrkowianinem Piotrkowem Trybunalskim i wygrał to starcie wynikiem 31:38.

Mecz rozegrano w systemie 2×20 minut oraz 1×30 minut. Na pochwały zasługują przede wszystkim występy Marcina Domagalskiego (9 bramek), Adriana Nowickiego oraz Patryka Laskowskiego (obaj po 7 trafień). Trzeba jednak pamiętać, że Piotrkowianin jesień zakończył na ostatniej pozycji w naszej grupie i nie jest najmocniejszym przeciwnikiem.

Teraz pabianiczan czeka znacznie trudniejsze zadanie. W walce o awans ich pierwszym rywalem będzie drużyna SPR Handball Płock, która jesienne rozgrywki II. ligi grupy 3B zakończyła na trzecim miejscu, gromadząc 29 punktów. W ciągu 14 pojedynków zdobyli 365 bramek (o 27 więcej niż Pabiks w swojej grupie), ale stracili za to 323 bramki (o 10 więcej niż pabianiczanie).

Jeśli zaś chodzi o najskuteczniejszych strzelców, to w ekipie z Płocka bryluje Konrad Koper, który w trzynastu występach zanotował 59 trafień. W Pabiksie na czele znajduje się Damian Skowroński, który w dwunastu spotkaniach do bramki rywali trafiał 67 razy. Trzeba jednak także uważać na Jarosława Suskiego, który w ośmiu spotkaniach zdobył 56 goli.

Pierwszy, wyjazdowy pojedynek czeka Pabiks już za 10 dni. Mamy nadzieję, że pabianiczanie pokażą, że dobrze przepracowali okres zimowy i powalczą o awans na zaplecze ekstraklasy.