Strona główna Sport Piłka ręczna Pabiks liderem dzięki wygranej w derbach (ZDJĘCIA)

Pabiks liderem dzięki wygranej w derbach (ZDJĘCIA)

0

Pabiks wygrywa mecz w Konstantynowie Łódzkim i ląduje na fotelu lidera drugiej ligi.

Włókniarz Konstantynów Łódzki – Pabiks Forma u Dyby  23:27 (10:11)

Początek meczu nie zapowiadał emocji na parkiecie hali przy Placu Wolności w Konstantynowie. W drugiej minucie wynik otworzył Damian Skowroński (nr 10), jak się później okazało, najskuteczniejszy zawodnik meczu. W 10. minucie na tablicy pojawił się wynik 2:7, a przewaga pięciu punktów dla gości utrzymywała się przez kolejne 8 minut spotkania. Dopiero w 18. minucie po wykorzystanym drugim już karnym przez Marcina Trojanowskiego Włókniarz zaczął odrabiać straty. Udało się na tyle, że po gwizdku ogłaszającym koniec pierwszej połowy na tablicy mieliśmy wynik 10:11.

Przez 20 minut drugiej połowy zespoły grały punkt za punkt i mecz był bardzo wyrównany. Wydawało się, że wyżej notowany Pabiks może wyjechać z Konstantynowa bez punktów. W 50. minucie mieliśmy wynik 19:19. Dopiero wtedy Pabiks wrzucił drugi bieg. Sygnał do ataku dał Hubert Mielczarek rzucając na 19:21. W końcówce goście nie dali wyrwać sobie zwycięstwa wygrywając 23:27 i obejmując prowadzenie w lidze.

Włókniarz Konstantynów: Walczak, Borsiak (2), Trojanowski (7), Jencz (5), Stawicki, Zajączkowski, Świątek, Kubiak (4), Stępień (5), Borsiak, Forc.

Pabiks Forma u Dyby: Łuczyński, Pietrzykowski (3), Witczak, Nowicki(3), Skowroński (9), Laskowski (1), Walocha, Stężała, Mielczarek (4), Bilichowski (2), Kaźmierczak (3), Sztajnert (2), Przybylski, Zawadzki.