Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki dalej w grze, pojadą na finał MP! (ZDJĘCIA)

Pabianiczanki dalej w grze, pojadą na finał MP! (ZDJĘCIA)

1

Koszykarki PTK OrtoMedSport Pabianice pokazały moc i w rozgrywanych u siebie półfinałach Mistrzostw Polski wywalczyły awans do najlepszej ósemki w kraju.

Przypomnijmy, że nasze dziewczęta wystąpiły w ćwierćfinałach tylko dzięki „dzikiej karcie„. Pabianiczanki zostały jednak czarnym koniem turnieju w Rybniku i wywalczyły awans do półfinałów. Nasz zespół został gospodarzem jednej z grup półfinałowych i przed własną publicznością i pokazał swoją wielką moc.

W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem był ŁKS KK Łódź. W hali powiatowej doszło więc do derbów województwa i dało się to odczuć po atmosferze na trybunach. Gospodynie od początku wykorzystywały błędy rywalek i systematycznie powiększały swoją przewagę. Ta wyniosła na koniec meczu aż 22 punkty i pierwsze zwycięstwo PTK stało się faktem.

ŁKS KK Łódź – PTK OrtoMedSport Pabianice 45:67 (9:15, 9:16, 12:15, 15:21)

Drugiego dnia turnieju pabianiczanki mierzyły się z ekipą z Warszawy. Nasze dziewczęta rozpoczęły świetnie i po pierwszej partii miały już 9 punktów przewagi. Później ta systematycznie rosła i choć przeciwniczki wygrały ostatnią kwartę, to górą były Pabianice. Ze względu na wyniki pozostałych spotkań jasne stało się to, że PTK jest już pewne udziału w finałach Mistrzostw Polski.

PTK OrtoMedSport Pabianice – UKS La Basket Hussar Warszawa 70:60 (24:15, 15:13, 16:13, 15:19)

Zatem ostatni pojedynek przeciwko drużynie z Piły miał jedynie zadecydować o tym, które miejsce w turnieju zajmie nasz zespół. Skazywane na porażkę przeciwniczki nie położyły się jednak na parkiecie i dzielnie walczyły. Pierwsza kwarta to zaledwie dwupunktowe zwycięstwo PTK, za to druga wpadła na konto rywalek. Do przerwy na tablicy widniał wynik 29:28 dla gospodyń.

Później na prowadzenie wyszły zawodniczki z Piły i przed ostatnią partią przy stanie 42:47 prowadziły przewagą 5 punktów. Po chwili było już 42:47. Rywalki jednak kompletnie się zacięły i pabianiczanki zaczęły zmniejszać dystans. Na 5. minut przed końcem Nadia Pomykała doprowadziła do remisu 49:49. Końcówka należała do nas i PTK zwyciężyło ostatecznie 53:49 zapewniając sobie pierwsze miejsce w całym turnieju półfinałowym.

PTK OrtoMedSport Pabianice – Enea Basket Piła 53:49 (15:13, 14:15, 13:19, 11:2)

Kadra PTK: Maria Błoch, Anna Kamieniak, Julia Zawierucha, Natalia Bednarek, Wiktoria Jakubiec, Nadia Pomykała, Zuzanna Prochuń, Weronika Kirsz, Laura Banaszczyk, Marcelina Błoch, Wiktoria Stasiak, Zofia Lisiecka, Aleksandra Mikuta, Alicja Waszczykowska, Joanna Krawczyj, Marzena Głaszcz (trener), Mariola Szymańska (asystent).