Strona główna Na sygnale Kryminalne Pabianiczanka straciła kilkadziesiąt tysięcy. Wyrzuciła pieniądze przez okno

Pabianiczanka straciła kilkadziesiąt tysięcy. Wyrzuciła pieniądze przez okno

19
76-letnia kobieta dała się nabrać oszustowi i straciła oszczędności życia. 

Do takiej sytuacji doszło 10 stycznia 2023 roku w godzinach południowych w Pabianicach. Na telefon stacjonarny 76-letniej mieszkanki naszego miasta zadzwoniła kobieta, podająca się za pracownicę firmy ubezpieczeniowej z prośbą o potwierdzenie adresu do korespondencji swojej rozmówczyni.

Po niedługim czasie na ten sam numer telefonu zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. Powiedział, że są na tropie złodziei, którzy chcą ją okraść.

– Zapytał kobietę o posiadane przez nią oszczędności oraz biżuterię. Gdy rozmówczyni potwierdziła, że takie posiada, stwierdził, że w ramach akcji policyjnej zabezpieczy te rzeczy i odda po zakończonych czynnościach, po około godzinie. Przekazał pabianiczance wskazówki, a mianowicie aby zapakowała wszystko w torbę i wyrzuciła przez okno – tak przebieg oszustwa relacjonuje podkomisarz Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

Kobieta spakowała wszystkie oszczędności i wyrzuciła przez okno. Gdy minęło kilka godzin kobieta zorientowała się, że to oszustwo i zgłosiła się do komendy. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policja apeluje:

Pamiętaj o tych zasadach! Co zrobić, żeby nie dać się zmanipulować?

  • Policja nigdy nie informuje o prowadzonych sprawach telefonicznie – odłóż słuchawkę, nic Ci za to nie grozi.
  • Policja nigdy nie żąda przekazania pieniędzy, cennych rzeczy i prywatnych haseł czy loginów – jeśli ktoś do Ciebie zadzwoni w tej sprawie – odłóż słuchawkę.
  • Policja musi działać zgodnie z procedurami – funkcjonariusz na początku rozmowy przedstawia się i podaje stopień oraz pokazuje legitymację, na której jest imię, nazwisko, zdjęcie, stopień, numer legitymacji, numer identyfikacyjny, data ważności
  • Po zakończeniu rozmowy telefonicznej z rzekomym policjantem, zadzwoń pod 997 i poinformuj Policję o zaistniałej sytuacji.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I pewnie tez głosowała na pis

zorientowała się po paru godzinach?
Powinna zacząć czaić w chwilę po wyrzucenia many z okna, kiedy nie odrzucono jej pokwitowania odbioru w postaci kamienia owiniętego kwitkiem!
już nawet przestaje mi być żal takich ludzi….

nie złamały mu się rączki jak łapał?

mniej TVP 1 więcej samodzielnego myślenia

A mówią, że emeryci są tacy biedni!

Panie Przemku taka luźna propozycja. Jedno nazwisko pod każdym artykułem kiepsko wygląda.

I takie osoby mają prawa wyborcze.

to moja sąsiatka. Jest z PO 🙂

Tiiiaaaa, w 1 rzędzie siedziała w remizie na Jutrzkowickiej, 16 października XD

A ojca Dyrektora słucha od rana do późnej nocy

Niestety zamiast w kościele i TVP informować ludzi o takich akcjach to uprawia się politykę i opowiada o państwie mlekiem i miodem płynące…

no a nie jest tak? Musi być bogato skoro staruszkowie oknami piniondze wywalają! 🙂

Widać że nie bywasz w kościele ani nie oglądasz TVP.
No ale to jest twój wybór i twoje prawo, ale ganiąc za uprawianie tam polityki to ganisz także siebie gdyż czynisz to samo.
Tylko nie myśl że ci tego zabraniam, otóż wręcz przeciwnie uważam że każdy ma do tego prawo.

Kościół nie jest od polityki tylko od religii. Czy mają prawo? Tak, mają. I mnie to cieszy bo przez to tracą poparcie wśród wiernych. Telewizja powinna być obiektywna a nie stronnicza. Ma obowiązek przedstawiać fakty. Czy mają do tego prawo? Nie, zgodnie z ustawą. Ale KRRiT nie zareaguje.
W kościele bywam rzadko i o dziwo za każdym razem trafiam na bloczek polityczny albo ile należy wpłacić bo kościół zbiera.
TVP? No sorry wystarczy wstęp wiadomości mówiący o mlekiem i miodem opływającej Polsce a wszystko źle było za czasów innej partii.

Może wyjdź z domu, poczytaj, zacznij myśleć samodzielnie.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej : Rozdział II art. 54 : Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Nie wspomnę o wolności słowa i wyznania. I tu widzę u Ciebie problem gdyż nie nadążam za tobą. Bo jak to rozumieć co piszesz że kościół ma prawo a jednocześnie nie ma. ,, Telewizja powinna być obiektywna a nie stronnicza. Ma obowiązek przedstawiać fakty. Czy ma ją do tego prawo . NIE !!!!!! „. Mylisz pojęcia i nie wiesz co oznacza słowo FAKT. Piszesz że rzadko bywasz w kościele i cieszysz się że tracą wiernych. Otóż proponuję Ci abyś… Czytaj więcej »

Kto bogatemu zabroni

Laska miała demencję?

Do mojej Mamuśki też dzwonił taki nadinspektorek kiedyś, mówie jej, że możemy mu wyrzucić cegłówkę, zawiniętą w tygodnik wszystkich rybaków – W Sieci – ale nie przeszedł ten plan :-/