Strona główna Dzieje się Sport Pabianiczanie walczyli na Mistrzostwach Polski w Nordic Walking

Pabianiczanie walczyli na Mistrzostwach Polski w Nordic Walking

1

Podopieczni klubu „Forma na Piątkę” byli w Jastrowie na Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie, połączonymi ze Sztafetowymi Mistrzostwami Polski Nordic Walking i zajęli świetne lokaty.

Największym sukcesem jest wicemistrzostwo Polski wywalczone przez Aleksandrę Grądzką-Możyszek w kategorii K50-54. Uzyskany przez nią czas 5 godzin 58 minut i 19 sekund na dystansie 42.195 km był o około 15 minut gorszy od rezultatu zwyciężczyni – Beaty Boczar z Zielonej Góry. Aleksandra mogła się jednak cieszyć ze srebra oraz z 17. miejsca w ogólnej kategorii Open kobiet.

Dobrze poradziły sobie także nasze sztafety. Brało w nich udział 4 zawodników i każdy miał do przejścia 10 548 metrów, co sumowało się na dystans maratonu. Nasze Panie w składzie: Katarzyna Kolasa, Katarzyna Kosecka, Izabela Raszewska i Anna Ścibut zajęły czwarte miejsce. Osiągnęły ogólny czas 5 godzin 32 minut i 51 sekund. Do podium zabrakło im około 5 minut.

Panowie w składzie Igor Polak, Piotr Olejniczak, Sławek Kluczak i Sergiusz Jarek zajęli ósmą lokatę (5 godzin 17 minut 26 sekund), a nasza sztafeta mieszana Marcin Majeran, Małgorzata Karcz, Aleksandra Pierzchała, Piotr Możyszek osiągnęła czas 5 godzin 35 minut i 16 sekund, co pozwoliło na zajęcie 13. miejsca.

Mamy nadzieję, że Forma na Piątkę z następnych mistrzostw przywiezie kolejne medale.