Strona główna Dzieje się Pabianiczanie spacerują dla Ukrainy

Pabianiczanie spacerują dla Ukrainy

52
Kilkuset mieszkańców Pabianic przeszło już dookoła zbiorników wodnych na Lewitynie. Impreza charytatywna trwa do godziny 16.00. 

Każdy z uczestników wspierał finansowo szczytny cel. Do puszki trzeba wrzucić minimum 10 złotych, ale często były to dużo wyższe nominały. Dokładną kwotę jaką uda się dziś zebrać poznamy w poniedziałek. Wszystkie pieniądze z wpisowego przeznaczone będą na pomoc dla osób z Ukrainy przebywających na terenie naszego powiatu.

Marsz zorganizowało Starostwo Powiatowe w Pabianicach.

AKTUALIZACJA: organizatorzy poinformowali, że udało się zebrać 11 140 złotych i 2 euro. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W sumie ciekawy aspekt psychologiczny. Wręcz do dobrej analizy. Niemiec dla nas to najczęściej faszysta i nazista, Ruski wiadomo, po prostu Ruski i zły. Ukrainiec…ktoś pamięta naszą krwawa historię z Nimi? Wołyń, morderstwa, UPA? Co gorsza oni są z tego nadal dumni, ich bohaterowie – mordercy mają w Ukrainie pomniki. Ukraińcy nie czują się winni. A my do nich teraz jak do braci. Nie pamiętam żebysky tak wspierali np Syrię czy inne kraje które są troszkę dalej. Żeby była jasność, zauważam tylko specyficzne zjawisko które może oczyści nasze historyczne stosunki i stanie się jakimś katalizatorem między narodami. I tego Wam,… Czytaj więcej »

Żeby była jasność, pierd….sz, aż trzeszczy. Powiedziałeś, kim są ci wszyscy dla ciebie, nie dla nas.

,,Przebaczamy i prosimy o przebaczenie ” !!!!!

Spokojnie, za parę tygodni skończy się festiwal dobroci. Trudna sytuacja w kraju doprowadzi do eskalacji wzajemnych antagonizmów. Już teraz do mainstreamu powoli przebijają się opinie nieprzychylne uchodźcom – że uprzywilejowani, że pracę zabiorą, że wybrzydzają jeśli chodzi o zakwaterowanie. Z czasem będzie tylko gorzej.

A najlepsze jest to, że te opinie nieprzychylne uchodźcom były już tworzone zanim się tu pojawili, w szczególności przez skrajnie prawicowe środowiska, korzystające w swojej twórczości z pomysłów podsuwanych wprost przez ruskich troli.
Jeśli ktoś się czuje nierówno traktowany i dysktyminowany z powodu ulgowych przejazdów komunikacją miejską, bądź co gorsza, z powodu promocji dla ukraińskich dzieci w sklepie SMYK, na co wskazała jedna z czytelniczek na Facebooku, to wstyd mi, wśród jakich ludzi żyję.

W punkt. Warto wspomnieć, że całkiem niedawno przedstawiciel pewnego prawicowego środowiska politycznego w Sejmie stwierdził, że uchodźcy z Ukrainy to w rzeczywistości „przesiedleńcy”, a ich obecność w Polsce ma służyć rozbiciu naszego społeczeństwa. Może nam się wydawać to totalnie oderwane od rzeczywistości, ale przykład idzie z góry i pewnie już niebawem podobne tezy usłyszymy od zwykłych obywateli.

poczekamy, zobaczymy. Czy z paranoją covidową mieli rację czy nie? A czym się różni uchodźca od przesiedleńca? Chciałbym zobaczyć pańską interpretację.

Już dawno jest źle. Przyczynia się do tego w ogromnej mierze tawariszcz volksdojcz d. tusk. Troszkę jeździł po Polsce, ale tu nikt nie chciał z takim,, autorytetem ” i takim ,, polakiem ” gadać więc zaczął odwiedzać przyjaciòł zbrodniarza, bandyty i mordercy putina. W Polsce natomiast POmagają mu takie same gó…jady jak on sam czego pokaz dali na swoim ostatnim spędzie.

Chcesz powiedzieć że za podsycanie niechęci do uchodźców odpowiada Tusk i jego wyborcy?

Last edited 1 rok temu by Dawid

To dlaczego jak lubi tak podróżować to nie pojedzie na Ukrainę tak jak zrobili to. premierzy trzech państw, tylko pomaga osobom z partii Jobik którzy sami siebie określają oficjalnie faszystami. Sieje nienawiść wśród Polaków Ale co zrobić, nie ta liga nie ten poziom. Natomiast jeśli chodzi o wyborców to choć PO to nie moja bajka, to podzieliłbym ich na wyborców tuska i resztę. I tej reszcie radziłbym COŚ zmienić bo poniesiecie kolejną klęskę w kolejnych wyborach jeśli nie pogonicie tego nieudacznika tuska i jego bandę pachołków. Powoli bo powoli ale zaczynają to rozumieć partie lewicowe, chłopskie a nawet czasem Hołownia,… Czytaj więcej »

Tam nie pojechali premierzy trzech państw, tylko oficjalna delegacja Rady Europejskiej. Tylko nasza oficjalna propaganda dla ciemnego ludu przedstawia to nieco inaczej. Co zaś się tyczy oceny Tuska to już ktoś pisał czym się różni Russia Today od TVPInfo? Ta pierwsza o wybuch wojny oskarża Żełenskiego, a druga Tuska. A poza tym Orbanowi póki co, Tusk ręki nie ściskał w przeciwieństwie do liderów rządzącej partii. A proszę mi przypomnieć za czyich rządów o 50% zwiększył się import węgla z Rosji?

Po pierwsze to nie była oficjalna delegacja UE tylko to był pomysł premiera Słowenia, a organizacją zajął się premier Polski. Po drugie p. Morawiecki wysuwał propozycje wizyty kanclerzowi Niemiec i prezydentowi Francji i co, i nic oni byli i są zajęci rozmowami telefonicznymi ze zbrodniarzem wojennym jak to ujął prezydent USA. Po trzecie, pozwól że cię zacytuję. ,, tylko NASZA ( czytaj twoja i istotom tobie podobnym) oficjalna propaganda dla ciemnego ludu ( czytaj ciebie i istotom tobie podobnym) przedstawia to nieco inaczej .Przepraszam za wstawki w nawiasach ale uważałem że CIEMNY LUD może mieć kłopoty ze zrozumieniem. Po czwarte… Czytaj więcej »

Co do podawania ręki i mówienia „dzień dobry” nawet największemu wrogowi to przykład dałeś kilka postów poniżej, o nazwaniu interlokutora „holenderką” z litości nie wspomnę. Po drugie nigdzie nie napisałem, że to była delegacja Unii Europejskiej, tylko Rady Europejskiej. Wiem, że „lepszy sort” może mieć kłopoty z odróżnieniem ale radzę poczytać czym jest ta Rada i kto wchodzi w jej skład, to przy okazji nie będzie się więcej pisać bzdur o tym, że jakiś Tusk też mógł pojechać bo lubi podróżować czy coś takiego. Po trzecie Morawiecki mógł nawet wysunąć propozycję premierowi Japonii i pewnie wynik byłby taki sam, bo… Czytaj więcej »

1. Pisanie ,, lepszy sort ” jest przykładem miłosierdzia dla interlokutora. 2. Rada Europejska wchodzi w skład UE (Wikipedia). I również nie popełni się błędu pisząc że ktoś jest np. nie z Pabianic tylko z Polski . 3. ,, Do tanga nie trzeba dwojga „. Cytat z załączonego przez Ciebie linka : premier Czech poinformował że jadą do Kijowa jako przedstawiciele RE. To nie jest prawdą. Państwa członkowskie mogą uprawiać dyplomację z Ukrainą na własną rękę. Komisja Europejska popiera wszystkie kontakty z Ukrainą i z Zełeńskim. Jakie kanały są wybierane do tych kontaktów to już decyzja państw członkowskich. Eric Mamer-rzecznik… Czytaj więcej »

Siwemu leki przestały działać i powrócił do swojego schizofrenicznego widu p.t. „Wina Tuska” 😁😁😁😁

Witam ruską a może jeszcze ze związku radzieckiego ONUCĘ.
Chcę ci tylko przytoczyć jeden cytat z wypowiedzi Ich człowieka w Warszawie-,, chcemy dialogu z Rosją nawet z taką jaka jest „.

Wiem, wiem 😁 A Tupolew rozbił się przez sztuczna mgłę. I specjalną brzozę. Spisek Tuska i Putina.
Niestety mailem tę nieprzyjemność oglądać wczoraj Wiadomości TVP. Tylko tam twierdzili, że wojna na Ukrainie to wina Tuska. Najwyraźniej do wydawcy tego programu nie dotarły jeszcze wytyczne z Nowogrodskiej. Na każdym innym kanale można było zobaczyć, jak Tusek dziękuje za zaproszenie przez partię rządzącą do wspólnych działań w tych trudnych czasach.

Jeszcze nie wiem i być może nie dowiem się za mojego życia jak było naprawdę. Stało by się może innaczej gdyby ówczesne władze tak jak to się dzieje w normalnym świecie przekazały śledztwo w ręce organów międznarodowych, a tak to ruskie zrobiły wszystko co się dało i pozamiatane. Ale tusk i ludobójca już mogli się ściskać i spacerować po molo w miłej atmosferze. Owocem tego są między innymi wypowiedzi ludzi ludobójcy po wizycie premierów w Kijowie.,, Kaczyński przyjedź do Smoleńska to pogadamy „. Jeśli chodzi o przyjemności, to NORMALNY człowiek czerpie je z innych sytuacji niż oglądanie telewizji jak w… Czytaj więcej »

Czyli winy Tuska ciąg dalszy. Szkoda komentować.

No nie powiesz chyba że zlecenie śledztwa mordercą i bandytą było w porządku. Poczytaj co zrobili Holendrzy kiedy mimo że samolot nie był ich własności ale zginęli ich obywatele .Na dodatek jeszcze mordercy i bandyci pocieli , pomyli i przykryli blachą resztki samolotu, a ,, minister zdrowia ” niejaka Kopacz powiedziała że teren przekopano na głębokość 2 metrów i nic nie znaleziono. Z tego wynika że nie było żadnej katastrofy i tragedii. To więc po co w tym czasie w Polsce znalazł się na zaproszenie Tuska morderca i bandyta i witali się na ,, misia ” .Dobrze że jeszcze tak… Czytaj więcej »

MordercOM i bandytOM.
A w tle słychać strzały.

To nie Tusk zaprosił, niemal tuż przed agresją na Ukrainę, do Warszawy różnych Orbanów, Le Penów, Salvinich i im podobnych, żeby pani Le Pen z Warszawy mogła wykrzyczeć na cały świat, że Ukraina leży w rosyjskiej strefie wpływów!!! Do dziś nikt z miłościwie nami rządzących nie odciął się od tych słów i tych „znamienitych” gości. Postępowanie ulubionego sojusznika z Węgier niejakiego Orbana, też z żadną oficjalną, negatywną reakcją polskich władz się nie spotyka. Krytykujemy UE, Niemców, USA i Bóg wie kogo jeszcze, żeby zaostrzyć kurs wobec Putina, ale do dziś rosyjskie aktywa w polskich bankach nie zostały zamrożone. Ale oczywiście… Czytaj więcej »

A przy okazji dziękuję bardzo ,, miła ” holenderko.

siwy styl ryj ty Lisowski kacapski chuju

Co ZABOLAŁO ? No ale musi boleć skoro brak argumentów, i powiedzieć o tobie tylko CHAM to za mało i dodało by ci według stanu twego umysłu cechy dodatnie.
Z tobą to już naprawdę ostatni etap dyskusji, nawet gdybyś udowodnił że nie bierzesz za to dziadostwo którym się zajmujesz ani jednego ruskiego srebrnika czy też ruskiego rubla który tak bardzo dobrze ,, stoi „.Ale to nie wszystko, musiałbyś jeszcze przedstawić zaświadczenie o twoim stanie zdrowia psychicznego i nie tylko, podpisane nie przez jednego lekarza ale całe konsylium.
ŻEGNAM !!!!!

Putin już kazał zwijać sprzęt z Ukrainy.

Szczytne cele ładnie wyglądają szkoda tylko, że Polak dla Polaka jest na co dzień wrogiem!

Dokładnie. Przyjmujemy obcych ale nasze własne dzieci latami zostawiamy w domach dziecka, tych nie ma kto przyjąć, tym nie ma kto pomóc, są gorsze? lepiej przyjąć obcych. Te dzieci nie znalazły schronienia w domu dziecka przez przemocą domową? batem? Nasze dzieci, i nie tylko, miesiącami czekaj.ą na wizytę u specjalisty, a Ci mają wszystko już, I za darmo.

Możesz wziąć ze dwójkęz.domu dziecka, skoro nie pomagasz Ukraińcom.

Mam już trójkę z tego miejsca, rodzeństwo, a Ty ile? Każdy pomaga temu komu chce.

Ja mam swoje i innych nie biorę. Każdy pomaga komu chce, więc nie wtrącaj się, komu ja pomagam i nie wskazuje komu mają pomagać inni.
Przy okazji zapytam ile oddałaś, bo napisałaś, że „dzieci latami zostawiamy w domach dziecka” więc sądzę, że piszesz za siebie, bo na pewno nie za mnie.

Last edited 1 rok temu by Pomagier

Iwono nie idź dalej tą drogą bo popadasz w śmieszność. Otóż biorąc pod swój dach emigrantów i ich dzieci z Ukrainy z b. dużym prawdopodobieństwem wiem że po X czasie i poprawie sytuacji w ich kraju oni razem z dziećmi wrócą w większości do domu, a część być może wyjedzie w inne miejsce lub usamodzielni się w Polsce. Natomiast biorąc dziecko z Domu Dziecka to nie jest taka prosta sprawa jak Ci się wydaje i jak piszesz. Tu są już pewne procedury i trwa to sporo czasu, ( co niektórych to niestety przerasta ale jestem daleki od ich potępienia )… Czytaj więcej »

może za miast spacerów zrobić zrzutkę na pampersy dla zachodnich przywódców krajów UE i NATO żeby przestali robić ze strachu w portki . Może jak będą mieli pampersy to wreszcie zrobią porządek z faszystą putinem bo własnego smrodu od strachu czuć nie będą 😉

To, że mają pełne portki to fakt, ale problem leży gdzie indziej. Żeby wszelkie działania Zachodu naprawdę i szybko zabolały Putina, to muszą one zaboleć także Zachód. Zatem proste pytanie ile i jak długo Zachód jest w stanie znieść? My mamy próg bólu nieco w innym miejscu bo konflikt toczy się tuż przy naszej granicy, ale jak poważnie przestraszyć Portugalczyka, Hiszpana, Greka czy nawet Żabojada? Oni chcą mieć tańszy gaz i ropę i zarabiać na eksporcie na wschód. Ileś czasu mogą bez tego wytrzymać, ale raczej niezbyt długo, a gdzieniegdzie wkrótce będą jakieś wybory itp.

TWA skrzyknęli się na godzine ,… pomiędzy 11 a 12 można było spotkać spacerowiczów i pojedyńczych biegaczy, kijkarzy i oczywiście morsów 🙂 ….

Ostatnio widziałem byłego powstańca z Powstania Warszawskiego który bardzo prosił o pomoc dla Ukrainy i Ukraińców. Dziwi mnie to bardzo bo jako uczestnik powstania Warszawskiego powinien pamiętać że oprócz hitlerowców mordowanie warszawiaków i niszczeniem Warszawy zajmowali się właśnie Ukraińcy w służbie hitlerowskiej będąc bardziej okrutnymi od samych ss manów.

Chyba troszkę się Pan pospieszył.

Inne postacie też nie żyją, np 2000 lat a wznosimy im budowle…a o tych których biedni bracia Ukraińcy wymordowali 80 lat temu mamy zapomnieć? ma Pan szczęście, że nie był to nikt z Pana rodziny, niektórym wymordowano z zimną krwią wielu członków rodziny.

Myślę, że nie chodzi tu o hodowanie w sobie nienawiści a o pamięć.

Mój dziadek AKowiec zginął w Dachau, bo babcia, członkini AK nie chciała podpisać volkslisty. Druga babcia w czasie wojny uczyła się na tajnych kompletach a jej rodzice zostali zamordowani przez Niemców. Nie przeszkadziło jej to głosować za wstąpieniem Polski do UE. Mamy wielu przyjaciół w Niemczech, w tym połowę rodziny. I co w związku z tym ? Nikt o tym, co się stało nie zapomniał.

Racja. Ten powstaniec, pamiętając to wszystko, powinien bardzo prosić o walkę przeciwko Ukraińcom, razem, ramię w ramię z rosyjskimi braćmi.

To juz przesada, ta udawana syntetyczna milosc fajnopolakow do ukraincow zaczyna byc smieszna

To już się zacznij śmiać żebyś z tego debilnego śmiechu jak najszybciej pękł fajnopolaku. !!!

Ciekawa jestem reakcji tłumu gdyby pojawiła się tam ktoś z flagą rosyjska?

Mogę przyjść:)

Szkoda, że dla 200 tysięcy ofiar zamknięcia służby zdrowia dla pacjentów niecovidowych nikt nie prostetował i nie spacerował. Ale dla wolnych mediów czy w sprawie aborcji to a jakże! Prostestować ile wlezie. Czkawką się wam to ludzie odbije 🙂

Zajeżdża NoLanem