Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice z najskromniejszym dofinansowaniem z Polskiego Ładu

Pabianice z najskromniejszym dofinansowaniem z Polskiego Ładu

27
Dziś opublikowane zostały wyniki pierwszego naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Pabianiczanie nie będą zadowoleni. 

Miasto Pabianice otrzymało najniższe dofinansowanie z gmin całego powiatu pabianickiego. Urząd Miejski może liczyć jedynie na dofinansowanie inwestycji o nazwie – Przebudowa Starego Rynku w Pabianicach – tworzenie włączającej, inspirującej i aktywizującej mieszkańców zielonej przestrzeni publicznej. Na ten cel otrzymaliśmy 4,5 mln, choć urzędnicy wnioskowali jeszcze o fundusze na budowę szkoły na Zatorzu (90 mln zł) oraz remont dróg (10 mln zł).

Tymczasem rządzący zadecydowali, że większe wsparcie otrzymają 10 czy nawet 20-krotnie mniejsze gminy. Tym samym Dłutów może liczyć na 4,75 mln zł na przebudowę ulicy Rzemieślniczej, Piaskowej i Ostatniej, Dobroń dostanie 11 mln zł na rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody w m. Markówka, Lutomiersk otrzyma 8,954 mln zł na budowę przedszkola we Wrzącej, Gmina Pabianice 11 162 mln zł na przebudowę dróg, a Konstantów Łódzki otrzyma 12 mln zł na budowę bazy sportowo – edukacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 1.

Nieco szczodrzej rządzący potraktowali nasz powiat i starostwo otrzyma 10 348 245 zł na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 (ul. Piotra Skargi).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

500+ w praktyce ?
Nie po to się zabiera żeby dać tyle samo …

Zero zaskoczenia, władze miasta i mieszkańcy „nieprawomyślni” to i kasy mniej. Jak będziecie wspierać Partię, to Wam tutaj zrobią raj na ziemi.

Last edited 1 rok temu by Tiptop

To racja. Ale skoro było do przewidzenia, że Pabianice dostaną tak mało jak to tylko możliwe to może warto było zaryzykować i odpuścić sobie ten najmniejszy wniosek a zamiast tego drugiego złożyć jakiś na kwotę 15 – 20 mln.

Jak się da mało, to i tak zawsze można powiedzieć że przecież miasto też dostało kasę z Polskiego Ładu, ale jak się nie da w ogóle to i ciemny lud może przestać to kupować.

No cóż. Zarząd do bani , żadnych widocznych pozytywnych działań w mieście to tak zostaliśmy podliczeni.

Serio?

Ty tak na poważnie? Wierzysz że ktoś w wierzy?

patrzac na wizualizacje, to podobny parking w tej samej lokalizacji ma kosztowac miasto 25 tys zl. Tutaj wymalowanie linii i posianie trawy + kilka nasadzen i 4,5mln dofinansowania. No chyba, ze na wizualizacji nie widac wjazdu na poziom -1.

no właśnie, czy to zdjęcie do artykułu to jest wizualizacja „zazielenienia”? Wygląda raczej na parking … czy nie miało to być miejsce dla mieszkańców do spacerowania i odpoczynku wśród zieleni?

Ale to zdjęcie z drona parkingu jaki tam tymczasowo urządzili a nie wizualizacja:-)

Prezydent jeździł do Warszawy i protestował przeciwko Polskiemu Ładowi.

Last edited 1 rok temu by iza

Jeszcze niedawno nasza władziunia płakała, że nie może usunąć komunistycznego kloca ze Starego Rynku bo kasy nie ma. To kasę dostali więc powinni się cieszyć.

Proponuję, żeby radni oddawali swoje diety na cele społeczne. Część z nich finansuje sobie tym kredyty hipoteczne.

Chyba mogą, są to zarobione pieniądze i cel na jaki się je wydaje nie ma znaczenia

Polemizowałbym czy zarobione….

Proponuje znacjonalizowanie majątków wszystkich rządzących, oprócz tych wprowadzających Polski Ład.

Prawidłowo. Tak to jest Jak Rezydent wsi pabianice kopie się po kostkach . Więc dostał kopniaka i zwala teraz na wszystkich tylko nie na siebie. Chciał to dostał . A że kosztem mieszkańców to i mu podziękują już niebawem za machanie finkom bo szabelka dla niego nawet za duża 🙂

Co to za dno „tworzenie włączającej, inspirującej i aktywizującej mieszkańców zielonej przestrzeni publicznej”?!?

To parking i do tego paskudny, liczyliśmy na rynek z zielenią i miejsce gdzie można się spotkać, a nie beton!!!

Obecna Władza Najwyższa dzieli tam, gdzie jest to „dla swoich”, a takich przykładów mamy wiele. To dosyć szkodliwy mechanizm, który ma zaszkodzić mieszkańcom i „dać kopa” samorządom. Bo kto na tym traci? Państwo? Władza? Czy my?

Oczywistym było, że szkoła na „Zatorzu” nie zyska dotacji, gdyż była to obietnica Grzegorza Mackiewicza, który nie jest z PiS.

Cieszmy się jednak zatem, że ten paskudny Stary Rynek zostanie w końcu jakoś uporządkowany! 🙂 Z tego skorzystamy WSZYSCY, a ze szkoły (która jest potrzebna na Zatorzu, nie kwestionuję jej zasadności!) tylko nieliczni.

Tylko, że prezydent obiecał szkołę, zanim powstał ten cały ŁAD. Jest to kolejna obietnica, której nie spełnił.

na miasto trupa nie daje się kasy. W końcu ktoś u władzy dobrze zarządza funduszami. Każda złotówka dla tej wiochy to zmarnowana złotówka. Chociażby szalet za 100 tysięcy..

Dobrze zarządza. Lepiej dać z naszych pieniedzy trzy miliony na faszystowski marsz niepodległości, niż na nasze drogi w Pabianicach. To jest obraz pisowskiej władzy.

Byłem na tym marszu, nie był faszystowski tylko PATRIOTYCZNY. Jest różnica.

A w Empiku też byłeś na zakupach przy okazji ?

Lepiej dać kolejne 150 mln Rydzykowi bo nawrzuca władzy jak o cenach paliwa, lub 2mln Bąkiewiczowi żeby pacyfikował protestujące kobiety….

Upadłe miasto z całkowicie nieprzejezdnym centrum, ale kogo to we władzach obchodzi.

Ale słit focie robią sobie przednie 🙂

Im więcej się krzyczy tym mniej się dostaje… Ostatnio był w Pabianicach Pan Kwiatkowski on zdaje się obiecał. Skoro trzyma się front tylko swoich to zostaje się z 4.5 mln. Dziękujemy.
Prezydencie, polityka to też biznes… A w interesach nie ma sentymentów ani ulubieńców. Niech się Pan nie obraża na cały świat, że PO nie ma władzy, niech Pan działa.