Strona główna Aktualności Z miasta Pabianice w programie „Green City”. InPost postawi ekologiczne paczkomaty

Pabianice w programie „Green City”. InPost postawi ekologiczne paczkomaty

5
Pabianice nawiązały współpracę z InPost, w efekcie której mieszkańcy będą korzystać z nowoczesnych i ekologicznych paczkomatów. 

To w ramach programu „Green City”, mającego na celu poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu. Uczestniczy w nim już szesnaście polskich miast, m.in. Łódź, Kielce, Białystok, Rzeszów i Wrocław. Nasze stanie się kolejnym – jako pierwsze wśród tych średniej wielkości.

Jakie są założenia? Chodzi m.in. zainstalowanie czujników powietrza, nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze oraz wykorzystanie innowacyjnej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych paczkomatach.

– To niewątpliwie innowacyjne podejście do możliwości dostarczania przesyłek, które zwłaszcza w okresie pandemii stały się niezwykle modne. Widać to w szczególności w Pabianicach – ilość punktów rośnie jak grzyby po deszczu, a wykorzystanie tego nie tylko do promowania ekologii, ale też do tego, aby same w sobie stały się ekologiczne jest fantastycznym pomysłem – mówił na konferencji prasowej Grzegorz Mackiewicz.

Damian Niewiadomski, wiceprezes ds. sprzedaży w InPost, podkreślił, że paczkomat w nowym wydaniu będzie miał nasadzone rośliny, które obniżają temperaturę.

– Będą też stojaki na rowery, kostka antysmogowa i czujniki powietrza – dodawał.

W dalszej perspektywie in Post zamierza wymienić w miastach partnerskich, a więc również w Pabianicach swoje samochody na elektryczne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i super

lokalne sklepy pozamykane, lub się zamykają to zmuszeni jesteśmy importować z innych miast i firm…

Jak był projekt obywatelski montażu czujników, to UM odrzucił wniosek. Za to osp cieszy się z nowych mundurów. Paranoja!

ekologiczne czyli z papieru czy trawy 😀 ?? bo produkcja paczkomatu nie ma nic wspolnego z eko chyba tylko nazwe

Najważniejsza jest kostka antysmogowa.