Strona główna Aktualności Z miasta Otwarcie domu dla 50 kotów. Sporo kosztował

Otwarcie domu dla 50 kotów. Sporo kosztował

27
Otwarta została tzw. kociarnia, czyli pawilon dla bezpańskich kotów wybudowany na terenie schroniska dla zwierząt przy ul. Partyzanckiej.

Parterowy pawilon dla kotów ma ok. 100 m², pomieszczenie administracyjno-biurowe, socjalne, wielofunkcyjne, pomieszczenie kwarantanny i kuchni do przygotowania pokarmów. Z jednej strony zamontowano wolierę.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2019 r. Wykonano wówczas fundamenty i uzbrojenie terenu, łącznie z rozbudową instalacji wodnej, gazowej, kanalizacji sanitarnej, budową przyłącza energetycznego i oświetlenia terenu. Kolejnym etapem była dostawa i montaż parterowego pawilonu w formie kontenera oraz podłączenie wszystkich instalacji. Pod koniec 2020 r. został zagospodarowany teren wokół pawilonu – zrobiony m.in. dojazd do bramy, miejsca parkingowe, chodnik i podłoże woliery. Pawilon został wyposażony wewnątrz. Łączny koszt budowy, wyposażenia i zagospodarowania terenu to 609 tys. złotych.

Do schroniska mogą trafić koty wolno żyjące, doprowadzone przez opiekunów społecznych.

REKLAMA
Poprzedni artykułJest decyzja ws. oddziału covidowego
Następny artykułSlow Food, Burgery i wielki powrót Loft74!
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

U nas wszystko sporo kosztuje. Kibel miejski prawie 400 tyś i nadal stoi w stanie surowym 🙂 Ale grześ zadowolony bo zdjęcie z klatką ma dzisiaj 🙂

Pewnie Ty jesteś za darmo.

Kibelek zrobi na wybory. To już taki jego pomnik złych rządów, więc musi się wykazać.

Wygląda jak więzienie połączone z krematorium.
Boję się o te koty, które tam trafią. Cierpienie mają zapewnione do śmierci a na pewno będą pozbawione tego co każdy kto kocha – wolności!

Skąd wiesz co koty kochają?

Normalnie szok dlaczego tak tanio to powinno kosztować z 3 milony taki budynek piękny(KONTENER) Bije bravo dla takiej inwestycji!!!
Szok to jest normalnie szok.
W tym kraju biedy smrodu i głodu wszystko widać jest możliwe.
P.s Śmiem twierdzić że komuś odebrało rozum…

Kolejny … któremu się nie udało nawet na zmywaku i bidula wrócił.
Teraz będzie krytykował.
Jak ci tak źle to wyp…..j

Pabianek! Ty tak na poważnie?…JECZ SIĘ bo masz problem. Nooo 609 000 zł za kontener? – za te pieniądze można willę wybudować.

On na poważnie bo może to on stawiał za taką kasę.

Panienek możliwość wysyłania twoich obraźliwych opini powinna być zablokowana.Ciekawe czy jesteś taki chamski dla rodziny. Człowiek z domu dziecka- masz z tym jakiś problem.Oby tobie życie nie ułożyło takiego scenariusza.Lecz się z chorych emocji człowieku i nie wyzywaj tu nikogo.p.s źle trafiłeś pisząc tu takie słowa są na Ciebie sposoby.

Za niegospodarność pieniędzmi podatników powinien być wyrok. 600k za budowlany kontener… Tak wiem teren też został coś tam zagospodarowany. Bandycki proceder w mieście mocny

Last edited 2 lat temu by Wwdz

To dlaczego nie zgłosisz do prokuratury ?

A ty to pewnie fanatyk PiSuarów co krytykuje nie pisowskie inicjatywy.
Za to 130 mln na wybory kopertowe to OK.
Chyba się za dużo TVP naoglądałeś.

Nie jestem ani pisowcem ani peowcen ośle, który wszędzie widzi pisowców

Koty to dzikie zwierzęta, które bez problemu poradzą sobie na wolności a na pewno będą się lepiej czuły mając przestrzeń a nie zamknięte w klatce. Dlatego będzie to służyć jedynie wyłapywaniu i ……. kotów.

Święta prawda

Dlaczego moderator pozwala na takie polityczne obrazliwe osobiste wycieczki ?

Bo to jest jego poziom kultury i inteligencji.

Cena są, jakie są. Głośno było ostatnio o Lublińcu. Najniższa oferta wyłoniona w przetargu na rozbiórkę GARAŻU wynosiła 25000 zł.

Może ktoś mi wytłumaczy, po co „inteligent ” w masonce stoi?

Mam nadzieję, że w tych pustych boksach przybędzie zabawek i wspinaczki dla kotów, bo za kratkami na betonie szczęśliwe nie będą : /

Zatrudnimy animatora, który będzie kotki zabawiał.

Ja nie piszę o zabawianiu kotów, bo to potrafią same tylko o wyposażeniu. Chciałbyś siedzieć za kratami w pustym pomieszczeniu? No to pomyśl zanim zapiejesz z zachwytu

Mnie też przeraziły te puste boksy. Może to i dobre na kilka dni, np. Po leczeniu do czasu wyzdrowienia. Ale nie dłużej!

Kiedy my wysiadamy z samolotu w jakimś obcym kulturowo kraju gdzieś na innej półkuli świata jesteśmy zdani tylko na siebie przeżywamy szok. Tak samo domowy kotek który od urodzenia mieszka z nami w naszym M
i nigdy nie był po za mieszkaniem i kiedy przez nieuwagę znajdzie się po za mieszkaniem przeżywa dokładnie to samo co my na lotnisku np w Afryce. I to dla takich kiciakow powstało to przytulisko.

W zestawie z kontenerem z trzech weterynarzy dożywotnio.

Ja pier.ole