Strona główna Aktualności Polityka Oni liczą na mandaty

Oni liczą na mandaty

21

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów w wyborach samorządowych. Kto ma szanse na mandat?

Podczas niedzielnej konwencji przedwyborczej europoseł Janusz Wojciechowski zagrzewał lokalnych działaczy do walki o miejsca w radach. – Żeby zmienić Polskę, musimy wygrać wybory samorządowe – mówił Wojciechowski. – Nie chciałbym się obudzić 17 listopada i usłyszeć, że wygrała Platforma Obywatelska i PSL. Tyle ile złego się wydarzyło przez ostatnie 7 lat to już naprawdę wystarczy. Zrobiliśmy bardzo dobry wynik w eurowyborach. PiS miał pierwsze miejsce w powiecie pabianickim. Są wszystkie warunki do tego, żeby teraz wygrać.

Prawdziwym motywatorem okazał się poseł Marcin Mastalerek. – My wybory możemy wygrać ciężką pracą działaczy, sympatyków i działaczy – zapewniał poseł – Zwracam się do marszałka województwa łódzkiego pana Witolda Stępnia i prezydenta Pabianic pana Zbigniewa Dychty. Idziemy po was, żeby 16 listopada przy urnach w demokratyczny sposób wygrać te wybory.

Po wystąpieniach zaproszonych gości nie starczyło chyba czasu, żeby dokładniej przedstawić kandydatów do rad, dlatego wyczytano tylko nazwiska i poszczególne osoby wyszły na scenę. O kolejną kadencję będą walczyli: Dariusz Wypych, nauczyciel historii, były wiceprezydent i przewodniczący rady miejskiej, Monika Cieśla, prawnik, lekarz Jarosław Lesman, cukiernik Robert Dudkiewicz. Do rady natomiast chcą wrócić: Jarosław Łacwik, Andrzej Żeligowski, Tadeusz Feliksiński.

Do pierwszy mandat będą walczyć m.in. Marek Chwalewski, mistrz ortografii, Marcin Paszkiewicz, przedsiębiorca i były piłkarz, Piotr Różycki, znany z aktywnych działań przeciwko władzom PSM, przedsiębiorca budowlany Zbigniew Szwajkajzer, Tadeusz Gęs, katecheta w szkole podstawowej, Adam Kaczorowski, właściciel restauracji.

Na listach wyborczych do rady powiatowej PiS wystawiło 44 kandydatów. To m.in. Tomasz Pierzchała, przedsiębiorca branży motoryzacyjnej, Marek Błoch, były wiceprezydent, Henryk Ramlau, były naczelnik wydziału komunikacji, Maciej Łuczak, były dyrektor PODGiK, Piotr Grącki, były piłkarz Włókniarza, Jarosław Kosmala, prezes Włókniarza, Grzegorz Hanke, dyrektor Gimnazjum nr 2.
O kolejny mandat ubiegają się: Waldemar Flajszer, Robert Rządziński i Włodzimierz Stanek.

Lista kandydatów do rady powiatowej.

Lista kandydatów do rady miejskiej.

Pełne wystąpienie Krzysztofa Ciebiady.

REKLAMA
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Marku Błochu! Będę na Pana głosować. Został Pan wyrzucony ze ZWiK’u w sposób chamski i mam nadzieję, że Pan się odwdzięczy tym samym.

BŁOCH został wywalony nic nie robił wszyscy to wiedza zatrudniał swoich i bajzel LUDZIE CZAS SIE OBUDZIĆ ON JUŻ BYŁ I … TYLKO KASA!!! bliska mu… najgorsze co może nas spotkać / tacy ludzie

A obecni nie zatrudniają swoich? Pomijając fakt, iż jakby przefiltrować strony, które odwiedzają w pracy to allegro jest im bardzo bliskie 😉

Większość z tych nawiedzonych kosmitów ma tyle kasy w portfelu i na kontach ze głów boli, a teraz chcą jeszcze więcej pieniędzy. Cóż apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie żebym ja głosował na PO czy PSL albo tym bardziej na komuszkow z SLD ale PIS mnie przeraża. Jarek pojarek i Antoni co się goni.

Większość z tych panów już była u władzy i mamy ceny wody i ścieków dzięki ich staraniom i negocjacją, N I E dopuścić ich do powrotu. Tym co już byli podziękujemy

Tylko nie PiS. Oszołomy, wpatrzeni tylko w swoje racje, nic nie widza oprócz tego co im Jarek wymyśli

Oszołomami to można nazwać tych co wszystko wysprzedali i doprowadzili Pabianice do bankructwa !! Jak ktoś kto się chyba uważa za inteligentnego może pisać takie dyrdymały. To chyba dobrze że Ci ludzie mają pieniądze to tylko oznacza że doskonale rządzą i są osobami przedsiębiorczymi. No jak by klepali biedę to dopiero byłaby satysfakcja !! Nie piszcie lepiej takich głupot bo sami się kompromitujecie!!!!!!!!!!!!

PAB – z interpunkcją u Ciebie nie najlepiej. Studiowałaś/eś na prywatnej uczelni czy co? Lepiej nie wypowiadaj tego bełkotu, bo sama/sam się kompromitujesz.

Dokładnie. Juz swoje nakradli…

Pan Tomasz na przodzie??

Buuuuu…. 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 to już nie ma na żadnej liście Maxa,Martina,Marcina,Sylwestra ??? Polonista&Reporter został zastąpiony jakimś towarzyszem Chodakiem,Trepem,Laciem ???
To fajnie…bo ja i tak wiem, że mieszkańcy Pabianic myślący głową (a nie biblią) zrobią to samo co ja i….

I am pissing on PiS….

Kurw….. z lewej strony Antoni Macierewicz ! A z prawej Antoni Hodak pierdoła 🙂

BŁOCH no nie to już było masakra gość chyba już wszędzie był tylko nie on SAMOOBRONA sie skończyła komuszek skaczuszek

PIS to partia która nie ma wyborców a wyznawców.
Ci ludzie to jedna wielka sekta.

romek, Szkoda. że posuwasz się do takich komentarzy. Wynika z tego, że jesteś po studiach dziennych więc nie poniżaj innych studentów , może nie dorosłeś jeszcze do tego. Bełkot jest tylko w twojej opinii.

Romek jednak troszkę racji ma i interpunkcja i składnia i ….logika dziwna. „…..nie poniżaj innych studentów, nie dorosłeś jeszcze do tego.” To ja chcę wiedzieć kiedy się dorasta do tego żeby poniżać innych studentów. A ja się ciebie jeszcze raz zapytam. Czy na szwalni u wspaniałego kandydata wszyscy są uczciwie zatrudnieni ?????? Czy ten pracodawca nie oszukuje Państwa i wszyscy zarabiają zgodnie z umowami????? Ja nie mam nic przeciwko uczciwym przedsiębiorcom, ale nie znam takich wśród pabianickich „miniwłókniarzy”. Jeśli jest choć cień podejrzenia że p. Ciebiada zachował się nieuczciwie wobec swojego pracownika, nie ma prawa moralnego do rządzenia wielotysięcznym miastem.… Czytaj więcej »

Zgadzam się z Panią urzędniczką, uchroń na Panie od takiego prezydenta, to nie katastrofa to zwykły absmak jak powiada prezes Jarosław. Tak kandydat na prezydenta, podobnie kandydaci na radnych. Można obserwując plakaty wyborcze zauważyć jedną cechę, a mianowicie. Zerkający na nas kandydaci ze wszystkich list, są jacyś wyluzowani, uśmiech gości na ich twarzach, nawet Halina B, miała wizytę u kogoś kto dobrze zgala owłosienie, i wspaniale retuszuje twarz. Jedna lista budzi jakież mieszane uczucia.. Ktoś określił ich tutaj w komentarzu jako sekta. Jednak chyba to nie jest trafne określenie, ludzie w sekcie podlegają określonym rygorom, lecz godzą się na nie.… Czytaj więcej »

A Pan przedsiebiorca T.P.????On lubi na Prawo i Lewo..Masakra.

Pani Marta coś chce napisać ale nie wie co? , niech Pani na forum nie wydaje o sobie opinii, bo po co się tak kompromitować. Widać, że ma Pani ze sobą problem , polecam wizytę u psychiatry, bo z główką się coś porobiło!!!!!

„arek” całkowita racja, w tym czasie prezydent Pabianic jako lekarz pełnił swą funkcją w szpitalu a władzę w mieście prowadził jego ” wszech partyjny” zastępca i się popisał. Tak tylko nie on

Witam,mam zapytanie do Pana Marcina Paszkiewicza ,który kandyduje z okręgu 23 do rady miasta.Jestem mieszkanką z Pana okręgu. Jestem bardzo ciekawa kiedy ukończył Pan Politechnikę Łódzką,ponieważ jak dobrze pamiętam to swoją edukację ukończył Pan na Szkole Zawodowej Handlowej,ale może coś się zmieniło.Bardzo proszę napisać coś o sobie oprócz kilku zdań na Facebooku.Proszę napisać jaki kierunek i w jakich latach ukończył Pan tą prestiżową uczelnię w naszym okręgu.Bo byłoby głupio żeby przyszły radny z PiS na samym starcie kłamał.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Wyborca