Strona główna Dzieje się Sport Olejnik też wróci z medalem

Olejnik też wróci z medalem

0

Drugi z naszych reprezentantów na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach także zdobył medal.

Po obronie złota przez kapral Aleksandrę Sochę pozostało nasłuchiwać wieści z występu w koreańskim Mungyeong szeregowego Michała Olejnika. 23-letni pabianiczanin, dla którego jest to pierwsza olimpiada wojskowa nie zawiódł.

W biegu indywidualnych na orientację pabianiczanin był drugi z Polaków zajmując w klasyfikacji generalnej 7. miejsce (strata 6.15). Wygrał Szwajcar Matthias Kyburz z czasem 1:23.32, a tuż za podium uplasował się Wojciech Kowalski (strata 4.50).

Polacy odbili sobie brak medalu indywidualnie świetnym występem drużynowym. Nasza kadra wywalczyła brązowe medale z czasem 8:50.00 przegrywając tylko z Rosją (8:26.30) oraz Szwajcarią (8:33.10). W biegu kobiet również triumfowała reprezentacja Rosji, a Polki zajęły 6. miejsce.

W drużynowym biegu na orientację nasza kadra wystąpiła w składzie: kpt. mar. Janusz Porzycz (KPW Gdynia/UKS Siódemka Rumia), st. sierż. Wojciech Kowalski (WZS/Śląsk Wrocław), sierż. Wojciech Dwojak (WZS(WKS Śląsk Wrocław Wrocław), st. mar. Mateusz Wensław (WZS Gdynia/UKS Azymut 45 Gdynia), szer. Michał Olejnik i szer. Bartosz Pawlak (obaj WZS/WKS Grunwald Poznań).