Okrojony skład i tęgie lanie

1

Drużyna PTC Pabianice rozpoczęła swoje przygotowania do rundy wiosennej. Ma już za sobą pierwszy sparingowy pojedynek.

Ner Poddębice – PTC Pabianice 9:0 (4:0)

Trener Michał Buchowicz nie mógł udać się na spotkanie z wiceliderem czwartej ligi w optymalnym składzie. Stuchała leczy kontuzje, a innych zatrzymały studniówki i sesje egzaminacyjne na studiach. Nowego klubu szukają sobie Mateusz Kling i Dariusz Dolewka. Wstrzymać na pół roku karierę może także Mateusz Żabolicki. Zmusiło to trenera do wystawienia w składzie kilku juniorów oraz Wawrzyńskiego na pozycji w polu. Testowani byli bowiem dwaj inni bramkarze (z SMS-u Łódź i MKS-u Tuszyn).

Gospodarze wykorzystali naszą niemoc i już w 13. minucie za sprawą Joachima Pabjańczyka otworzyli wynik meczu. Do przerwy testowany w klubie golkiper musiał wyciągać piłkę z siatki jeszcze trzykrotnie. Do bramki dwa razy trafił Niedzielski, a jednego gola dołożył Smolarek. Niestety, PTC straciło jednego ze swych obrońców. Stolarek prawdopodobnie naciągnął więzadła w kolanie i czeka go około trzytygodniowa przerwa.

W drugiej połowie Ner dołożył kolejne pięć bramek i zwyciężył 9:0. Wynik mógł być jednak wyższy, bowiem sędzia nie uznał dwóch bramek Brochockiego. Trener Buchowicz liczy na to, że w kolejnych meczach frekwencja i dyspozycja jego podopiecznych będzie się poprawiać.

Bramki: 13. Joachim Pabjańczyk, 14. i 30. Konrad Niedzielski, 43. Krystian Smolarek, 52. i 53. Grzegorz Brochocki, 60. Kamil Bartos, 82. i 86. Dawid Przezak.

PTC: Testowany (45. Testowany), Stańczyk, Sikorski, Stolarek, Drewniak, Bielak, Kaźmierczak, Kaczmarkiewicz, Mikołajczyk, Cukierski, Latuszkiewicz.

Na zmiany: Boratyński, Jach, Buchowicz, Wawrzyński.