Strona główna Aktualności Z miasta Odnowią kolejny park

Odnowią kolejny park

10

Rozstrzygnięty został przetarg na odnowę kolejnego parku w Pabianicach. Rewitalizacja będzie kosztować blisko 200 tysięcy złotych. Prace mają się potrwać do końca roku.

Chodzi o Park Hadriana zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Wspólnej i Karniszewickiej. W parku posadzonych zostanie 20 nowych drzew (9 iglastych i 11 liściastych) oraz 297 krzewów. Zasiana będzie też nowa trawa na powierzchni 4700 metrów kwadratowych. Wykonane zostaną 3 nowe alejki z mieszanki glinkowo-żwirowej. Firma, która wygrała przetarg przez rok będzie musiała pielęgnować zieleń w parku. Rewitalizacja będzie kosztować 187 497 złotych.- Dziś przekazaliśmy teren wykonawcy. Najpierw zostaną wykonane opryski i lada dzień powinny się rozpocząć właściwe prace – informuje Agnieszka Pietrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim.

Część pieniędzy (50 000 złotych) została skierowana na ten cel z budżetu miejskiego przez radnych z klubu Niezablokowani.

REKLAMA
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Przemku, jak Niezablokowani przekazali pieniądze na ten cel z budżetu miejskiego? Jest ich 4 w radzie, a radnych 23, więc chyba inne osoby też glosowały w tej sprawie?

W tym roku, każdy z klubów miał do dyspozycji 100 000 tysięcy złotych. Radni poszczególnych klubów mieli wskazać zadania. I tak np. PO zaproponowała siłownię na Lewitynie, a Niezablokowani remont tego parku.

Dziękuję za informację – nie wiedziałem, że kluby mają do dyspozycji takie środki. a można się dowiedzieć na co pieniądze przeznaczyły pozostałe kluby?

Pewnie na kampanie wyborcze 🙂

PiS np. chciał przeznaczyć na sport ale… prokuratura dobrała się jednemu panu od nich do d… i czeka na wyrok! Ponoć jakieś lewe podpisy na fakturach ale co tam!!!! Grunt, że kandyduje w wyborach! Masakra jakaś!

A czy coś dla dzieci tam powstanie? I czy będzie ogrodzony?

Inne osoby z 23 radnych głosowało za swoim pomysłami. Klub Niezabliokowani przekazali swoje 100 tysięcy na zieleń w mieście. Będą jeszcze bramki do gry w piłkę nożną w parku Jordanowskim oraz projekt na rewitalizację parku Wolności w Pabianicach wraz z budową muszli koncertowej.

A kiedy rewitalizujecie Park Wolności? To duży i piękny park, można by go ogrodzić i jakby dobrze o niego zadbać to byłby wizytówką naszego miasta

Fajnie, że zaczęto coś robić z zielenią w mieście ale ja uważam, że po Słowackim powinno się uporządkować Park Wolności, bo jest największy i najfajniejszy. A tam syf, asfalt to sito, dziury, śmieci, pomnik 15 Wilków to skandal, etc. Byłbym za jego ogrodzeniem i zamykaniem na noc, tak jak robi się to w największych miastach świata! Ale za to jest gdzie iść i w spokoju posiedzieć wśród zadbanej zieleni i porządku!

Byliśmy dziś (12.07.2015) w parku Wolności.Tragedia!!!!!Na jedynym w miarę zadbanym placyku przed pomnikiem,młodzież gra w piłkę.Dziwne.Reszta -trudno określić.A stan pomników?To wstyd,wstyd,wstyd.