Strona główna Aktualności Komunikacja Od jutra na nowym bilecie

Od jutra na nowym bilecie

0

W niedzielę 15 czerwca wchodzi w życie porozumienie dotyczące Biletu Aglomeracyjnego. To bilet 30-dniowy obejmujący komunikację miejską Pabianic, Łodzi i Zgierza oraz pociągi PR i ŁKA.

Dokumenty w tej sprawie zostały podpisane przez prezydentów: Łodzi, Pabianic i Zgierza oraz szefów Przewozów Regionalnych i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej 30 maja na dworcu PKP w Pabianicach. Co daje taki bilet? Za 180 zł (90 zł ulgowy) będziemy mogli podróżować przez 30 dni komunikacją miejską w Pabianicach, Łodzi i Zgierzu oraz pociągami ŁKA i PR w strefie A. Cena będzie zależna od rodzaju wybranej strefy. Dotyczy to osób podróżujących pociągiem. Za bilet normalny, 30-dniowy w strefie B zapłacimy 210 zł, w C 240 zł, a w D 280 zł.

Oprócz Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego, od 15 czerwca w sprzedaży będzie także Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki ważny w całej pabianckiej komunikacji autobusowej i łódzkiej komunikacji miejskiej (w tym na linii 41). Cena biletu 30-dniowego wyniesie 149 zł, a 90-dniowego 394 zł. To opcja dla osób, które nie będą korzystały z pociągu i komunikacji zgierskiej.

Oba bilety będą kodowane na Migawce MPK-Łódź. W Pabianicach bilety będzie można kodować w placówkach banku BZ WBK (Zamkowa 21, Zamkowa 30, Grota-Roweckiego 24 oraz w kasie MZK na dworcu PKP).

REKLAMA
Poprzedni artykułZatrzymano podejrzanych o zabójstwo. Pies wpadł na trop
Następny artykułE-papieros zakazany