Strona główna Aktualności Od dziś zakaz wstępu do lasu

Od dziś zakaz wstępu do lasu

34
Lasy Państwowe ogłosiły dziś zakaz wstępy na zarządzane przez tę instytucję tereny. 

– Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania – czytamy na stronie lasy.gov.pl. -Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną.

Zakaz ma obowiązywać jak na razie do 11 kwietnia i ma być egzekwowany przez Straż Leśną.

REKLAMA

34
Dodaj komentarz

1600
19 Wątki komentarzy
15 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
23 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
człek

Nareszcie! Spełniły się marzenia Lasów Państwowych. W końcu znalazł się powód, żeby się ludzie nie petali po ich lasach…

Orwell

Na dzień dzisiejszy
Widzimy eksperyment
tresowania i inwigilacji spoleczenstwa
Taki jaki rozpoczął się w Chinach.
W celach łatwych do przewidzenia.
Życzyłbym sobie dożyc takiej przyszłości,
w której Ci co ustalają zakazy,
ograniczanie swobód obywatelskich,
sami będą ich przestrzegać .
A z tym jak widzimy jest krucho

Mihał

Przynajmniej będzie czyściej:):)
Chodząc na grzyby w rejonie Nadleśnictwa Kolumna, zawsze zbieram torbę śmieci, czasem jakiś koźlarz…

Ola

Hmmm, to rozumiem, że wzrost zachorowań u lekarzy i pielęgniarek wynika z masowych spacerów po lesie.

Krzysztof

Żądamy cofnięcia tej regulacji .Są granice absurdu .Proszę wytłumaczyć to dzieciom które od trzech tygodni siedzą w domach .Każdy rozumie zagrożenie i każdy rozumie konsekwencje .

Alojzy

jak możesz żadać? przecia w lesie tłumy ludzi chodzom że ręki nie wciśniesz!

Szept Odbytu

Z jednej strony macie racje, spacer po lesie w nikomu nie za szkodzi. Z drugiej strony przejeżdżam regularnie koło lasów samochodem i rowerem i np. ilość osób jaką widziałem spacerującą koło siebie w okolicach Ldzania to mocne przegięcie. Ogólnie winni temu zakazowi są spacerowicze którzy chodzili w grupkach po około 30 osób (tak takie widywałem) i rodziny zabierające na spacer całą rodzinę łącznie z dziadkami, ciotkami, szwagrami.

Ludziom dasz palec zjedzom rękę cali Polacy

Krzysztof

Przecia naucz się polskiego.WHO testy,testy,testy.. ……….A nie zamykanie się ,może ty masz z czego żyć ,emeryt czy urzędnik jesteś .Bo my przedsiębiorcy musimy pracować. Przecia pomyśl jak coś napiszesz. Albo wyłącz to TVP ŁŻE …………….

Alojzy

Przecia to sarkazm był Krystofie!
Przy okazji miałem beke dziś na łąkach pod lasem jak podjechał jełop w tjuningowanej alfie romeo , stał na zapalonym silniku i palił kiepa. Normalnie super odpoczynek na łonie natury!
PS. co 20 m grupki spacerowiczów były, przecia zakaz jest.

Nie

W czasie wojny ludzie miesiącami siedzieli w ukryciu, te restrykcje ograniczenia są dla dobra Was wszystkich czy wy nie widzicie tego co się dzieje w Hiszpanii Włoszech…chyba że wolicie sobie chodzić swobodnie a potem będziecie sami umierać z powodu Koronowirusa albo wasi rodzice dziadkowie itp może wtedy zrozumiecie powagę sytuacji

Obserwator

Ok. Skieruj pismo do prezesa rady ministrów z żądaniem cofnięcia tego ograniczenia.

Xxx

Niech zamkną wojewodztwa zeby rekreacyjnie po mazurach czy pomorzu nie jeździć. Tego nie potrafią. eraz z dzieckiem nie ma gdzie wyjść. A krótkie spacery sa zalecane.

Vattario

Szaremu obywatelowi nie wolno pójść na krótki spacer do lasu, a tymczasem myśliwi łażą sobie po nim całymi godzinami bez ograniczeń. Śmiechu warte.

Co my biedne zuczki możemy pszy takiej panice tylko wyjść na wybory tam 100% bezpieczeństwa nikt sie nie zarazi a jeśli ktoś zachoruje to do zusu tam go ulecza tam nawet ludzia odrastaja kończyny znakomici fachowcy

bestia

Czyli dobrze rozumiem że spacery po lesie są szkodliwe a po supermarketach nie? Na jakiej planecie ja żyję.

Mihał

Nasz glob jest płaski jak żeczypospoelita

Osa

Siedzicie marudy z dupą w domu , a nie do lasu Wam się zachciewa , bo będzie tu zaraz druga Hiszpania lub Włochy i znowu będziecie marudzić ,że jest źle.Dziś w Wielkiej Brytania 800 osób zmarło.

Dlatego tam tak jest bo nieszczepiono ich pszeciw gruźlicy ta szczepionka pomaga lżej przejść to dziadostwo na szczęście unas jest obowiązkowa tak pewnie zaraz pytanie ale ludzie umierają niestety tak ale procetowo jest durzo mniej

Mihał

Ja też miałem mierną na pisemnej maturze z języka polskiego po Technikum Budowlanym. Proszę, pisz po ludzku, to znaczy po polsku, proszę ja, Janusz Słonina.

Pietrucha

W lesie najłatwiej sie zarazić. Zarazki z drzew spadają.

Skoro spacer po lesie z bliską osobą to śmiertelne zagrożenie to kiedy zostanie wprowadzone obostrzenia dotyczące sypialnia z własną żoną lub mężem . Chodzimy z żoną po zakupy oddalenia 2 metry od siebie , maszerujemy po ulicy też 2 metry od siebie a do łóżka idziemy razem.

Teraz śpimy z sąsiadka

Też zastanawiałem się nad tym absurdem aż zostałem uświadomiony. Odstęp ma pomóc służbom kontrolującym. Wyobraża Pan sobie sytuację, że służby zatrzymują każdą parę ludzi i sprawdzają czy są małżeństwem/parą żyjącą w jednym domu? W dobie życia na kocią łapę jest to nie do zweryfikowania. Dlatego dla bezpieczeństwa nas wszystkich i usprawnienia pracy służb ten nakaz ma jakiś sens.

Irmina

Dokłądnie! a tak jak jest pojedyńczy pieszy to tylko sprawdzają czy idzie do pracy, sklepu czy ot tak na zakazie idzie….. to łatwiejsze

Czytelnik

Zakaz wstępu do lasu został wydany bez podstawy prawnej. Żadne z przywołanych w oficjalnym komunikacie Lasów Państwowych przepisy nie wskazują jednoznacznej podstawy do zamknięcia lasów przed społeczeństwem. 
Lasy miejskie podlegają samorządom i decyzję o ich zamknięciu może wydać prezydent, burmistrz lub starosta. Czy wobec tego nasz las miejski jest otwarty?

Zdzich

To Pabianice maja las miejski? W który miejscu?

Dla tych wszystkich płaczących nad zakazem wstępu do lasu. Spora część naszego społeczeństwa jest odpowiedzialna i zachowuje wprowadzone zasady. Ale część niestety nie i to dzięki nim mamy kolejne zakazy. Polecam materiał POLSATU, mówiący o mężczyźnie, który wracając z Niemiec sam poddał się kwarantannie (jeszcze nie było to obowiązkowe) i spędził dwa tygodnie żyjąc w samochodzie w lesie. Jak mówił, ludzie pomimo już wprowadzonych obostrzeń urządzali sobie pikniki i ogniska w lesie, a kiełbaski na tych samych patykach piekły kolejne „ekipy” ludzi. O ryzyku zakażenia w taki sposób chyba nie muszę wspominać?
Dlatego choć zakaz trudny chyba niestety konieczny.

Hubert

Nie piszcie o zakazach dla obywateli,
Piszcie o przywilejach i interesie
kto na tym zarobi ?
-ile drzew w tym czasie wycięto ?
Dlaczego niechca żeby patrzeć na ręce ?
-ile myśliwych przyjeżdża na polowanie ?
Dlaczego niechca żeby patrzeć im na ręce ?

Zamknięcie w domach na jeden wielki cel
NIE PATRZ CO SIĘ DZIEJE WOKÓŁ CIEBIE !

Mordowanie zwierząt
Wycinka drzew
Niszczenie jednoosobowych firm
Niszczenie polskiej przedsiębiorczości
Uprzywilejowanie globalnych firm antyludzkich .
Montaż systemów 5G

Hubert

Na glownej stronie EPA Info
Sa dwa artykuly obok siebie
Zakaz wstępu do lasu
Oraz artykuł o Amazon .
To co jest naturalne,
co nas leczy, uspokaja, odpręża
jest „zakazane”
A to co jest sztuczne
co nas stresuje, naraża na utratę zdrowia
jest „nakazane”
Taki paradoks.
Już dawno śpiewali ze
…dziwny jest ten świat …

Nolan

Wiecie gdzie ja mam wasze zakazy durnie????? NIKT mi nie będzie mówił jak mam spędzać swój czas i tyle w temacie. Poza tym te zakazy sa NIELEGALNE i BEZPRAWNE. Nie macie prawa ograniczać praw obywatelskich!!!!

Kuba

Straż Leśna – a to już gamonie wróciły z Puszczy ?

Andy

Były w Australii gasic pożary co to ich nie było : )

JD

Pomyślcie…. Póki nie zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny wszystkie wprowadzone rozporządzenia są nieskuteczne.
Odnośnie lasu, jeżeli po osiedlu nie mogę, do parku nie mogę to czemu w odizolowaniu w lesie też nie mogę przebywać ?