Strona główna Aktualności Z miasta O tym było głośno (SONDA)

O tym było głośno (SONDA)

5

W mijającym roku sporo się działo. Bywało, że ważne wydarzenia dla miasta opisywane były przez media regionalne i ogólnopolskie. Niestety, największy rozgłos przyniosły nam wydarzenia kryminalne.

2014 rok powinien nam kojarzyć się z przecinaniem wstęg i odgłosem strzelającego szampana. W Pabianicach otwartych zostało sporo nowych miejsc. Bez wątpienia największym wydarzeniem jest otwarcie kompleksu przy ulicy Lipowej. To tutaj działa hotel Fabryka Wełny, który ochrzcili m.in. Daniel Olbrychski i Wojciech Pszoniak, odtwórcy głównych ról w filmie „Ziemia Obiecana” (WIĘCEJ). Hotel działał już od początku roku, w czerwcu ruszył klub Fitness, a w listopadzie kręgielnia.

Na początku czerwca uruchomiona została długo wyczekiwana dyskoteka w fabryce przy Zamkowej 4. Niestety, przy pierwszym otwarciu organizatorzy zaliczyli falstart. Nie załatwili wszystkich formalności związanych z otrzymaniem koncesji na sprzedaż alkoholu. Chwilę po północy do klubu weszli policjanci i zakazali sprzedaży wszelkich trunków (WIĘCEJ), chociaż klub pękał w szwach, a ochrona nie wpuszczała już nowych gości. Miesiąc później Stara Tkalnia zorganizowała drugie otwarcie i działa do dziś. Każdego weekendu w klubie bawi się kilkaset osób.

Należy również dodać, że w tym roku otwarte zostało m.in. Deja Vu przy Narutowicza (WIĘCEJ), gdzie przez lata była kawiarnia „Siódme niebo” oraz zabytkowy „Dom Tkacza” przy ulicy św. Jana 20 (WIĘCEJ).

6 maja widzowie TVN24 od rano mogli  śledzić relacje z Pabianic. Około godz. 3.00 na ulicy Lutomierskiej przy przejeździe kolejowym wywróciła się ciężarówka ze sprzętem muzycznym zespołu The Australian Pink Floyd Show. Zdjęcia z tego wydarzenia pojawiły się na wielu portalach internetowych, bo Polska Agencja Prasowa przysłała do nas fotoreportera. Muzycy z zespołu, link do naszego artykułu (o wypadku informowaliśmy jako pierwsi) wstawili na swój fanpage na Facebooku, gdzie mieli ponad 70 tysięcy fanów z całego świata. Internauci żartowali wtedy, że wypadek ciężarówki zespołu grającego covery legendarnego Pink Floyd to największe wydarzenie muzyczne w historii Pabianic.

Niebywały sukces sportowy odniósł Hovhannes Yazichyan, Ormianin od 14 lat mieszkający w Pabianicach. Sportowiec najpierw w czerwcu zdobył mistrzostwo Europy w wyciskaniu sztangi, a w listopadzie został najlepszy na świecie. W mijającym roku dwukrotnie pobił rekord świata, wyciskając 207 oraz 212,5 kilograma. Hovhannes Yazichyan jest nauczycielem wychowania fizycznego w jednym z łódzkich gimnazjów (WIĘCEJ).

Dużo emocji wzbudziły wybory samorządowe w Pabianicach. Nasza relacja na żywo przeprowadzona z pierwszej tury wyborów, po której okazało się, że działacze z Prawa Sprawiedliwości biorą 13 mandatów w radzie miejskiej miała blisko 30 tysięcy odsłon. Dużo działo się podczas samej kampanii wyborczej. Informacja o tym, że kandydat Grzegorz Mackiewicz jest za legalizacją miękkich narkotyków (WIĘCEJ) obiegła ogólnopolskie media. Spore zainteresowanie wzbudziła też wizyta prezesa Jarosława Kaczyńskiego (WIĘCEJ), choć wiele osób twierdzi, że nie pomogło to kandydatowi z Prawa i Sprawiedliwości.

Pod koniec sierpnia najpopularniejszy polski detektyw Krzysztof Rutkowski działał pod Pabianicami. Zupełnie przypadkowo. Rutkowski był świadkiem wypadku z udziałem pijanego kierowcy w Porszewicach. Detektyw wyciągnął z auta rannego sprawcę wypadku i zatrzymał go do przyjazdu policji. Później chwalił się akcją we wszystkich możliwych mediach. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jednak największe zainteresowanie wzbudziły wydarzenia z kroniki kryminalnej. W kwietniu na jaw wyszło, że Przedszkole Miejskie nr 4 ma ponad milionowe zadłużenie względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pieniądze na składki miały przywłaszczyć dyrektorki w porozumieniu z księgową (WIĘCEJ). Urząd Miejski musiał spłacić zadłużenie wraz z odsetkami. Dyrektorki w dalszym ciągu przebywają w areszcie śledczym. Nie przyznają się do winy.

W październiku na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja i Piotr Skargi rozegrały się sceny rodem z gangsterskiego filmu. To były porachunki kibicowskie. Całe wydarzenie zarejestrował monitoring pobliskiego sklepu spożywczego. Na filmie widać jak dwóch mężczyzn jadących Audi ucieka przed innymi pojazdami. Auto wjeżdża na skrzyżowanie i doprowadza do kolizji z Matizem. Po zderzeniu z Audi, które zatrzymało się na chodniku, wybiegło dwóch mężczyzn i zaczęło uciekać ulicą Piotra Skargi. W pościg za nimi ruszyli napastnicy wyposażeni w bejsbole, którzy wybiegli z kilku samochodów. Po nieudanej pogoni napastnicy wrócili i skupili się na niszczeniu srebrnego Audi m.in. wybijając wszystkie szyby w pojeździe (WIĘCEJ).

Najtragiczniejsze i zarazem najczęściej opisywane i relacjonowane wydarzenie miało miejsce na ulicy Nawrockiego 10 grudnia. 31-letni rowerzysta Piotr K. został wepchnięty na autobus linii 261. Mężczyzna uderzył głową w pojazd i zginął na miejscu (WIĘCEJ). Sprawcy uciekli srebrnym Renault, ale w niedługim czasie zgłosili się na policję. Jak doszło do zdarzenia? Rowerzysta na ulicy Świetlickiego miał zwrócić uwagę podróżującym samochodem, że złamali przepisy ruchu drogowego. Ci w akcie zemsty dopadli go na Nawrockiego.
Ogólnopolskie stacje telewizyjne przez 5 dni nadawały wtedy na żywo z Pabianic. Podczas przesłuchań zatrzymanych, w dyżurce pabianickiej komendy koczowało 10 fotoreporterów i operatorów kamer, żeby zarejestrować moment wyprowadzania potencjalnych sprawców na przesłuchanie.

Przygotowaliśmy sondę, w której Czytelnicy mogą wybrać wydarzenie najbardziej medialne czy też najważniejsze dla miasta. Nie uwzględniliśmy w niej zdarzeń kryminalnych.

[yop_poll id=”12″]

 

 

 

 

 

REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oby już nic się nie wydarzyło „głośnego” w tym roku, bo ten artykuł będzie kazusem, hehe( jeszcze 5 dni starego roku)

Medialnie zapewne największym wydarzeniem była śmierć rowerzysty, ale tego tu nie ma, może i dobrze.
Więc głosuje za Lipową.

Jak mozna robić sondę z zestawieniem takuch wydarzeń? Otwarcie restauracji i śmierć Piotra K. Czy ktoś u was w ,, redakcji” pomyślał o uczuciach osób z jego rodziny?

A gdzie w sondzie jest śśmierć Piotra K.?

Dla mnie ważnym wydarzeniem było ETZT 2014 w Pabianicach a tego nie ma ooo

Półmaraton;)biegać zacząłem i fajna miejska impreza sportowa;) no nie tylko miejska;)