Strona główna Sport Piłka nożna O lidera i miano czerwonej latarni

O lidera i miano czerwonej latarni

0

W meczu na szczycie Włókniarz podejmie u siebie Termy Uniejów, na drugim końcu tabeli trwać będzie walka pomiędzy PTC i Polonią Andrzejów.

Po dwóch kolejkach na czele „okręgówki” rozsiadły się dwa Włókniarze z powiatu pabianickiego. Na tronie lidera znajduje się ten z Konstantynowa (bilans bramek 8:2), o jedną bramkę wyprzedzając nasz pabianicki (bramki 6:1). Komplet sześciu punktów mają jeszcze rezerwy IV-ligowego Zawiszy Rzgów (bilans 5:2). Dalej cztery kolejne zespoły, które nie zaznały porażki wygrywając i remisując po jednym razie. Wśród nich znajdują się Termy Uniejów, które w środę przyjadą do Pabianic.

Będzie to z pewnością hit kolejki. Termy mają za sobą remis 1:1 z Ostrowią Ostrowy oraz wygraną 4:3 z LZS-em Justynów. Ich najlepszym strzelcem z 2 golami jest póki co Jakub Jesionowski. W Pabianicach tyle samo goli na swoim koncie ma Artur Kulik (na zdjęciu), który jednak w tym meczu nie zagra, bo ostatnio został ukarany czerwoną kartką.

Początek meczu w środę o godz. 17.30 na stadionie przy ul. Grota – Roweckiego w Pabianicach.

Zgoła odmienne nastroje towarzyszyć będą zespołom, które o godz. 18.00 wybiegną na boisko stadionu Orła Łódź.

Polonia Andrzejów, która z powodu remontu własnego boiska grać będzie jako gospodarz po porażkach z dwoma drużynami z powiatu pabianickiego (1:5 z Włókniarzem Konstantynów i 2:5 z GLKS-em Dłutów) z bilansem 3:10 i zerowym dorobkiem punktowym zamyka ligową tabelę.

Sytuacja PTC nie jest wiele lepsza. „Fioletowi” wyraźnie nie mają w tej rundzie szczęścia do sędziów, którzy zdecydowanie póki co nie ułatwiają im zadania. Pabianiczanie przegrali 2:6 ze Startem Brzeziny oraz 1:3 z Włókniarzem Konstantynów i w ligowej tabeli wyprzedzają tylko … Polonię Andrzejów.

Dla obu drużyn będzie więc okazja do przełamania, mamy nadzieję że PTC będzie trzecią drużyną z powiatu, która pokona Polonię Andrzejów i zdobędzie pierwsze punkty w sezonie.

REKLAMA
Poprzedni artykułZapłacimy za WC?
Następny artykułBali się go handlarze z całej Polski