Nowy SOR nareszcie zaczyna przyjmować pacjentów

  4
  Po kilkunastu tygodniach od zakończenia modernizacji szpitalnego oddziału ratunkowego nareszcie zacznie on przyjmować pacjentów. 

  Osoby potrzebujące pomocy medycznej trafiają teraz nie na mieszczący się na pierwszym piętrze SOR tymczasowy, ale na ten właściwy, wyremontowany i wyposażony w nowoczesny sprzęt, który mieści się parterze.

  – Od dzisiejszego dnia od godziny 18.00 pierwszy dyżur Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej pełniony będzie w nowej – starej lokalizacji. Udało nam się przeprowadzić ostatecznie do wyremontowanych pomieszczeń. Pacjenci kierujący się do SOR proszeni są o korzystanie z wejścia od strony ulicy Wiejskiej. Działa winda z poziomu parkingu, podjazd dostępny jest wyłącznie dla karetek – poinformowało PCM.

  Wcześniejsze uruchomienie nie było możliwe z powodu pandemii koronawirusa, a dokładniej z braku personelu. Jeszcze w ubiegłym tygodniu w szpitalu funkcjonował bowiem oddział covidowy, a Pabianickie Centrum Medyczne, z ograniczoną liczbą lekarzy i pielęgniarek, nie mogło zapewnić równoczesnej obsady i tego oddziału, i SOR.

  – Jest tak, jak zapowiadaliśmy. Covidowy zostaje zlikwidowany, dzięki czemu otwieramy szpitalny oddział ratunkowy – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w Pabianickim Centrum Medycznym.

   

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Ciekawe, kiedy odbędzie się pierwszy nalot na lądowisko? Lądowisko już dawno oddane do użytku, a gwarancja sobie płynie nieubłaganie.

  przeciez mozesz naleciec…nikt Ci nie broni…

  Boże chroń wszystkich aby nie trafić do tej nowej poczekalni.

  Amen