Strona główna Nie przegap Nowy marszałek nie wesprze największej imprezy sportowej w Pabianicach

Nowy marszałek nie wesprze największej imprezy sportowej w Pabianicach

21
To wydarzenie wpisało się już nie tylko w lokalny, ale nawet ogólnopolski kalendarz imprez biegowych. Od samego początku Półmaraton Pabianicki wspierał finansowo Urząd Marszałkowski w Łodzi. Nie tym razem. 

W ubiegłym roku przyznana kwota dofinansowania wyniosła 20 tysięcy złotych. Po co dofinansowanie z zewnątrz skoro każdy zawodnik musi zapłacić za pakiet startowy?

– Z tym wsparciem jakość imprezy wzrasta – tłumaczy Łukasz Ścibut, prezes stowarzyszenia Wszytko Gra, które organizuje półmaraton. – W tym roku będzie skromniej.

Aby szukać oszczędności organizatorzy muszą np, zamówić tańsze medale, koszulki. Duża część kwoty od sponsorów przeznaczona jest na organizację Półmaratoniku, gdzie wpisowe kosztuje 20 złotych. Za to każde dziecko (pół tysiąca młodych biegaczy) otrzymuje koszulkę, medal, dyplom za uczestnictwo, wodę oraz „coś słodkiego”. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe. W ubiegłym roku były rowery.

– Wybierzemy tańsze modele – mówi prezes stowarzyszenia.

Nie będzie też tak bogatych pakietów startowych jak w latach ubiegłych. Dlaczego nowy marszałek Grzegorz Schreiber z Prawa i Sprawiedliwości wycofuje się ze wsparcia jednej z największych imprez biegowych w województwie?

– Zarząd Województwa Łódzkiego mimo swojej aprobaty dla wszelkich wydarzeń promujących aktywność fizyczną wśród mieszkańców regionu, nie jest w stanie ich wszystkich finansować. Budżet województwa jest ograniczony. Po dokładnej analizie i rozpatrzeniu wniosków podjęto decyzję o finansowaniu części wydarzeń, Półmaraton Pabianicki nie znalazł się na tej liście – informuje biuro prasowe marszałka.

Na tę chwilę na liście startowej jest zapisanych ponad 1500 osób. Ale bieg główny to nie wszystkie atrakcje. Za sprawą zainaugurowanego w ubiegłym roku „Biegu Januszów” o imprezie zrobiło się głośno w całej Polsce. Krótka relacja była nawet w Teleexpressie. To była świetna reklama dla województwa. Oprócz wspomnianych wydarzeń organizowany jest też „Bieg na Szpilkach”.

Bieg Januszów zrobił prawdziwą furorę

Półmaraton wystartuje 24 marca o godz. 11.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Łoł! Była krótka wzmianka w Teleexpresie! To rzeczywiscie wielka promocja województwa, co ten pan podkreślił w wywiadzie. Za coś takiego to dotacja powinna być w milionach.

Dotacja powinna być za to, że komuś chce się coś robić dla innych ludzi. Zamiast leżeć na kanapie trenuje aby wystartować w zawodach. Oszczędzamy wtedy wszyscy, bo nie będzie chodzić do lekarza leczyć nadciśnienia, zawału itp.

Może niejaki Wlodziu Stanek się wstawi? Ale nie, po co, nie wybrali nas to zabierzmy im wszystko. Jutro pewnie pan S. wyjdzie z kwiatuszkami zrobić sobie zdjęcie na Facebooka pokazać jaki to zatroskany o pabianiczanki.

Myślę, że to zostawi dla Grzesia i Mareczka. Pewnie oni będą jutro z kwiatuszkami biegać 🙂

Myślę że na szczęście niedoszły prezydent też się pojawi. Chyba że nadal obrażony na mieszkańców że raczyli wybrać kogoś innego niż prawych i sprawiedliwych 🙂

Już wrzucił fotkę 😂

No i jak ? Kto rozdawał i po urzędzie i spółkach biegał z kwiatuszkami ? W urzędzie podobno rozdawał dziadzio z wnuczkiem 🙂

Przecież scibut tak wyzywał że pis zly a teraz ma czelność żebrać? Do zdanowskiej niech się wyplacze

Żebrać? A dla kogo miało być to 20 tys.? Jeśli nowy Zarząd Województwa z powodów wypowiedzi organizatora ogólnopolskiej imprezy, wstrzymuje dotacje, to właśnie ukazuje swoje mściwe oblicze. Nadmieniam, że poprzedni Zarząd przydzielił 100 tys. na likwidację skutków pożaru składowiska w zakładach Boruta w Zgierzu, mimo, że rządził tam PiS, bo to było w interesie mieszkańców, a nie prezydenta Zgierza. Za to obecny Sejmik, z przewagą przewodniej siły narodu, drastycznie obciął fundusze na kulturę, sport i edukację. Mniej kasiory ma np. Teatr Wielki, Filharmonia, ba nawet finansowanie festiwalu Kolory Polski zostało prawie obcięte. Za to gigantycznie wzrosły nakłady na ….. promocję.… Czytaj więcej »

Skoro to było i jest takie mega wydarzenie, to dacie sobie radę. Sponsorzy bez problemu się znajdą. Powodzenia.

A może lepiej napisać że daMY sobie radę, bo na końcu to będzie wydarzenie w NASZYM wspólnym mieście. I na tym się skupmy, a nie na podziałach o których za kilka lat wszyscy zapomnimy, ponieważ takimi dyskusjami wyhodujemy sobie nowe – jeszcze bardzie zajadliwe. I zostawimy je naszym dzieciom… Ponieważ nawet bieganie i 20tys. (w skali miasta) to w pełni uzasadniony powód do dzielenia się na nich i na nas.

Dacie miałem na myśli organizatorów. Ja nie mam z tym nic wspólnego. Ale życzę wszystkiego dobrego.

Cytując klasyka: przecież nikt nie każe organizatorom i uczestnikom tej imprezy żyć w celibacie… niech każdy wyłoży swoje 500+ i nagrody będą jak ta lala 🙂 🙂 🙂

Prywatna firma, która pobiera wpisowe 80 – 100 zł i agresywnie żąda państwowego wsparcia finansowego. Przecież od 1000 biegaczy to będzie ponad 80.000 zł plus pieniądze od sponsorów. Wszystko macie za darmo: ochronę policji, pogotowia, wolontariuszy. Rozumiem, że to ma być impreza z której żyjecie później dostatnio przez cały rok. Trzeba się zdecydować czy zarabiacie pieniądze czy robicie to non profit z bilansem na zero.

Każdy wolontariusz otrzymuje koszulke półmaratonu lub ręcznik, obiad i cos slodkiego czyli ma moje okolo jakieś 12 -14 zl x 250 wolontariuszy = 3 tys. Wiec nie piszcie głupot bo 3 razy bylam wolontariuszem i wiem jak to działa

Pisie móżdżki wolą transfery na cele duchowe, a nie takie rozpasanie. I jak widać po wpisach tożsamych myślicieli, gawiedzi to się podoba.

A posie móżdżki marudzą?

Ty marudzisz a ” prince ” stwierdza fakty !
A poza tym, marszałek ma w życi Pabianice jeśli chodzi o tą rekreacyjną imprezę i wg ciebie, to wszystko jest w porzo !

Biegajta se po lasach a nie po asfalcie blokując ruch !!!!!

Zaproponuj, to tez i pielgrzymkom wszelkiej maści…

Oj mnie też wkurzają wszelkie maratony, pielgrzymki czy inne drogi krzyżowe ale z drugiej strony… Kurde to jest raz w roku. Poza tym informują odpowiednio wcześniej wszelkie fejsbóki i inne portale.
Gorsze są chyba teraz te korki na Jutrzkowickiek.
Serio Zenek, więcej dystansu, bo się wykończysz nerwowo. 🙂