Strona główna Aktualności Z miasta Nowy komendant przejął stery

Nowy komendant przejął stery

0
Insp. Petrus (z lewej) odbiera gratulacje. Z prawej Piotr Beczkowski.

Inspektor Cezary Petrus przejął dowodzenie w pabianickiej komendzie. Zastąpił mł. insp. Piotr Beczkowski, który komendantem był jedynie 10 miesięcy.

Skąd taka szybka zmiana na stanowisku komendanta? Policja nie zdradza szczegółów dotyczących roszad na najwyższych stanowiskach naszej komendy. Zmiany nastąpiły też w Łowiczu. Przeniesiony z Łowicza do Brzezin został młodszy inspektor Marcin Grzelak, decyzją przełożonego, zastąpił tam właśnie inspektora Cezarego Petrusa. Bez stanowiska pozostaje na razie tylko Piotr Beczkowski.

– Zmiany wynikają ze spojrzenia pana komendanta na pracę tych trzech jednostek policji – informuje Dziennik Łódzki Joanna Kącka, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Inspektor Cezary Petrus urodził się w 1962 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Służbę w policji rozpoczął w 1995 roku. Od początku związany jest z pionem kryminalnym. W 1999 roku trafił do Wydziału Kryminalnego  I Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. W kolejnych latach obsadzany był na kierowniczych stanowiskach. Najpierw jako kierownik sekcji, później zastępca i naczelnik wydziału kryminalnego.
W 2005 roku awansował na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Brzezinach. Przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję szefa tej jednostki.
Petrus został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant, Brązowym Medalem za długoletnią służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

\

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o