Strona główna Aktualności Z miasta Nowoczesny kompleks oświatowy ma powstać na Zatorzu. Koncepcje gotowe

Nowoczesny kompleks oświatowy ma powstać na Zatorzu. Koncepcje gotowe

19
Koncepcja nr 1
Dwie koncepcje urbanistyczno-architektonicznej kompleksu oświatowego na Zatorzu są już gotowe. Szkoła i przedszkole z bazą sportową mają powstać przy ul. Karniszewickiej.

– Koncepcje zostały już przedstawione radzie dyrektorów szkół podstawowych, w tym Szkoły Podstawowej nr 9, bowiem rejon tej szkoły obejmuje większą część Zatorza. Wkrótce planowane są konsultacje z mieszkańcami przez platformę e-pabianice – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Inwestycja planowana jest na tyłach działki przy ul. Karniszewickiej 119/121, powierzchnia łącznie 16.467 m kw.

Budowa kompleksu oświatowego to jedna z obietnic wyborczych Grzegorza Mackiewicza na tę kadencję. Według przygotowanych planów inwestycja będzie kosztować około 46 milionów złotych. Nieznany jest jeszcze termin realizacji przedsięwzięcia.

Koncepcja nr 2

W skład proponowanego kompleksu wchodzą: przedszkole dla 200 dzieci, szkoła dla 400 uczniów (klasy I-VIII), sala sportowa z boiskiem o wymiarach 20×40, blok administracyjny (w tym gabinety, szatnie, pomieszczenia dla administracji i obsługi) i blok żywieniowy z dwiema stołówkami. Zespół sportowy składa się z boiska ze sztuczną nawierzchnią, 200-metrowej bieżni okrężnej, 80-metrowej bieżni prostej, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą. Pozostałe elementy: plac zabaw z piaskownicą, wiata do prowadzenia zajęć na zewnątrz, parkingi samochodowe i rowerowe.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

46 milionów – wydaje się uczciwa cena, biorąc pod uwagę remont połowy miasta za 160 milionów. Czy tez mogę mieć udział w podziale zysków?

Last edited 1 miesiąc temu by And

W moje ocenie te koncepcje są słabe, nie wiem jak pod względem funkcji, ale wizualnie kiepsko, jest 21 wiek, może jakieś zielone dachy, więcej proekologicznych rozwiązań, zespoły szkolne zwłaszcza z jednej koncepcji wyglądają jak żywcem wyjęte z lat 60 ;-( Patrząc, że przy nazwiskach autorów koncepcji nie ma nr uprawnień zastanawiam się jak wyglądała analiza pod względem pożarowym oraz sanitarnym.

To zapewne sukces i zasługa najwspanialszego ANTONIEGO I Trepa z pomiotu Grzesia

no to na podwyżki dla nauczycieli się nie znajdzie. Koncepcje budynków użyteczności pub. juz tak zawsze u nas wyglądają. Fajnie ze ktoś pomyślał o boisku bieżni itd. tylko chyba 15 lat za poźno skoro szkolen SKS wymarły a bąbelki masowo przynosza zwolnienia bo sie jeszcze spocą

W mojej szkole od 2 lat jest SKS finansowany z Ministerstwa wprowadzony przez ministra Bańkę. W innych szkołach też jest prowadzony ( nie wszystkich). Sala 20×40 to na wypasie. Nie lepiej dziewiątkę rozbudować przecież jest teren. Albo przenieść w nowe miejsce.?

Wiadomo, że to i tak nie powstanie, ale budynek mógłby być bardziej nowoczesny, odważny itd. Ta koncepcja wygląda jak z lat 60tych.

Pomysł na pierwszy rzut oka fajny, ale uważam że w pierwszej kolejności powinien powstać obiekt z pełną wymiarową bieżnią, na której będzie można rozgrywać zawody zgodnie z przepisami PZLA. Bieżnia 200 m jest dobra dla uczniów S.P. do rekreacji. Nie można biegać na niej 400 m przez płotki, 110 m przez płotki. W ogóle ze względu na ostre wiraże nie można biegać szybko. W ten sposób zawodnicy z Pabianic nadal będą jeździli do Bełchatowa na trening płacąc 50 zł za trening. Pabianice to miasto powiatowe i zasługuję na bieżnie 400 m.

To prawda brak jest pelno wymiarowych obiektów
AZYMUNT zbiera medale
Ale bieżni na 100 metrów brak .

W Pabianicach mamy dwa obiekty (Włókniarz, PTC) z 400 metrową bieżnią, które świecą pustkami i zarastają trawą, a Ty chcesz budować trzecią 🙂 ….

Przecież wiele szkół należy zlikwidować, jest ich za dużo, jaka kasa jest potrzebna do utrzymania tych wielkich przestarzałych obiektów PRL, tym bardziej że cały czas jest niż demograficzny, tu bardziej chodzi o firmy staśka jaśka aby miały kontrakt na roboty do dzielenia się, na pewno wybiorą w drodze rzetelnego przetargu firmę typu scanska której budowa przeciągnie się o jakieś kilka lat. To jest myślenie totalnych matołów nie mającego nic wspólnego z myśleniem, prawie każdy z tych nieudaczników życiowych co rządzą gwozdka nie potrafią wbić, znałem kilku kandydatów swego czasu co to a to na radnych próbowali startować a to jeszcze… Czytaj więcej »

Panie prezydencie zrób pan lepiej przedłużenie linii 4 !!!
Jak dzieci przejda tory !!!
Widzisz Pan bezpieczne przejście gdziekolwiek!!! W tej okolicy!!!
Może Pan zrobi coś dobrego ale wątpię ..

Pomysł fajny
tylko trzeba usiąść
i pogadać co to ma być ?

Bo jeśli to ma być zapchaj dziura za 48 mln
I nie przemyślane rozwiązania jak przy termomodernizacji
to ja się wypisuję z tej dyskusji
W tych pieniądzach można zrobić coś naprawdę fajnego
Ale jak to ma byc szybkie podpisanie umowy za 48 mln
A później męczyć się będą
Dzieci nauczyciele obsługa
korzystający ze szkoły
To eeeech…

21 wiek wentylacja w klasach ? Koronawirus chociaż rekuperacja ? Walka o klimat Własne solary ? Fotowoltaika ? Podgrzewanie wody od słońca ? A poza tym trzeba się dowiedzieć w ministerstwie Jak na wyglądać nauczanie ? bo jeśli budżet panstwa chcę zejść z kosztów i przejść na nauczanie zdalne w domach To szkoły będą świecić pustkami . Po co budowla za 48 mln ? W Soczi na olimpiadę wybudowali stadiony miasteczko i wszystko stoi puste . Jeśli szkoła będzie stała pustą przez koronawirusa To już raz jako miasto mieliśmy duże chęci inwestycyjne ale nie trafine a ulicy szpitalnej . Ze… Czytaj więcej »

Czy to jedna z koncepcji Grzesia typu powiesimy baner na SDH i powiemy ludziom „dziś tu jeszcze jest ściernisko… „? Aha. A prawda? Zadłóżenie kosmiczne, brak na cokolwiek w mieście, a oni będą budować drapacze chmur :)))) Pomarzyć można tylko do kogo te kity?

Bardzo przepraszam ale ten projekt to koszmar! ZERO nowoczesnych rozwiązań, nie mówiąc o kreatywności! Prostokątne budynki z lat 60 /70. Ciekawe czy projektant dostał już za ten projekt kasę i ciekawe jaka . Masakra!

Last edited 30 dni temu by Luce

Wy wierzycie, że tu w tym zadupiu kiedykolwiek coś powstanie ? Od lat to samo przed każdymi wyborami, a Wy łykacie jak młode pelikany. Powstaje realnie coś to w Dobroniu i Ksawerowie A nie u Grzesia i jego kliki z PO.

macek chodniki byś wyprostował a nie napychał kieszenie swoich koleżków naszymi pieniędzmi

Na zatorzu to powinni barak jak w Afryce postawić.

Z całym szacunkiem a gdzie pan mieszka że taki przeciwnik budowy szkoły i przedszkola jestem jak najbardziej za budową