Strona główna Styl życia Nowe centrum edukacyjne ze żłobkiem i przedszkolem

Nowe centrum edukacyjne ze żłobkiem i przedszkolem

0
Zmysłolandia Learn&Play to centrum edukacyjne dla dzieci od 5 miesiąca życia. Znajdziecie tam żłobek, przedszkole, szkołę językową, warsztaty z sensoplastyki oraz zajęcia z terapii pedagogicznej czy logopedii.
Wszystkie zajęcia prowadzone w duchu Marii Montessori, to pierwsze miejsce w naszym mieście oparte w pełni na pedagogice Marii Montessori.
Edukacyjne centrum działa od początku czerwca w nowej lokalizacji przy ul. Moniuszki 24. To miejsce, gdzie maluchy będą mogły w sposób bezpieczny i dostosowany do swoich potrzeb i wieku, poznawać otaczający je świat. Metoda Marii Montessori uczy samodzielności w otoczeniu dostosowanym do potrzeb dziecka. Nasza pociecha dowie się jak przygotować jedzenie, sama naleje napój do kubka, umyje ręce i posprząta
po zabawie czy posiłku. W ciągu dnia rozwijają się przez dotyk, ruchu i zabawę z różnymi materiałami.
– Dzieci pracujące tą metodą stają się bardzo samodzielne, a codzienne czynności odbierają jako coś przyjemnego i dającego dużo satysfakcji – zapewnia Pani Aleksandra, właścicielka.
Przy Moniuszki funkcjonuje już żłobek, zajęcia z angielskiego i warsztaty z sensoplastyki. Od września planowane jest uruchomienia przedszkola. Żłobek umiejscowiony na parterze, dedykowany jest dzieciom w wieku od 5 miesiąca do 3 roku życia. Dzieci mają do dyspozycji duży ogród, osobną sypialnię i jadalnię i kameralne grupy (ok. 10 dzieci).
– W naszym Dzidziusiowie maluszki mają zapewnioną opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00. Nasza kadra to osoby kochające dzieci, serdeczne i ciepłe, ale przede wszystkim odpowiednio wykształcone, po pedagogicznych studiach magisterskich i szkoleniach z metody Montressori – mówi Pani Aleksandra. – Dzieci mają możliwość zajęć z logopedą i
specjalistą terapii pedagogicznej, warsztatów sensoplastycznych i poznają podstawy języka angielskiego. Posiłki są przygotowywane na miejscu.
Ile kosztuje Dzidziusiowo?
Wpisowe – 450 zł
Czesne – od 299 zł uzależnione od godzin pobytu dziecka w placówce.
Co nowego od września ?
Od września  w ofercie dostępne będą również  zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne i usprawniające,  indywidualnie dla dzieci w wieku szkolnym (klasy 1-3) jak i w wieku przedszkolnym. Oferta obejmuje dzieci zdrowe jak i z zaburzeniami rozwojowymi. Zajęcia  te maja ma celu wyrównanie  braków w nauce i wsparcia rozwoju naszych pociech.
–  Jeżeli  dziecko potrzebuje dodatkowej nauki w domu, a rodzic nie jest w stanie z różnych  przyczyn mu tego zapewnić zapraszamy – zachęca Pani Aleksandra.
Zajęcia przeprowadzi wieloletni nauczyciel wieku dziecięcego, oligofrenopedagog.
W ofercie dostępne będą również zajęcia grupowe dla dzieci w wieku przedszkolnym rozwijające motorykę małą i grafomotorykę co jest bardzo ważne w późniejszej nauce pisania. Dla 5 – 6 latków  przewidziano zajęcia z nauki pisania i poznawania liter.
Od września również powstanie przedszkole ZMYSŁOLANDIA, które będzie również pierwszym przedszkolem w Pabianicach działającym na zasadach Marii Montessori.
Zapisy już trwają.

Zmysłolandia Learn and Play

ul. Moniuszki 24

tel. 664 570 861

e-mail: zmyslolandia.dzidziusiowo@wp.pl

REKLAMA
Poprzedni artykułZmiana na stanowisku prezesa PCM
Następny artykułWymień piec, dostaniesz dofinansowanie