Strona główna Aktualności Z miasta Nowe auto w komendzie. Przyda się podczas interwencji

Nowe auto w komendzie. Przyda się podczas interwencji

3
Pabianicka straż miejska wzbogaciła się o nowy samochód. Do komendy przy ulicy Narutowicza 33 trafił dzisiaj Fiat Doblo. W specjalnej zabudowie można nim przewozić osoby nietrzeźwe i niebezpieczne.

Funkcjonariusze od dawna czekali na niego z niecierpliwością, bo chociaż mają już przystosowanego do takich celów Volkswagena Caddy, ze względu na liczbę i rodzaj interwencji, ten nie wystarczał.

Wybór marki był podyktowany kilkoma względami, m.in. korzystną, według zapewnień komendanta Tomasza Makrockiego, ceną (auto kosztowało 95 tys. zł) oraz czasem dostawy (na inne samochody trzeba byłoby czekać kilka miesięcy dłużej). W podjęciu decyzji o kupnie Fiata Doblo pomogły też pozytywne opinie o nim strażników miejskich z Łodzi, którzy jeżdżą takimi pojazdami.

Nowy „nabytek” ma silnik diesla (1.6 JTD), 105 KM i pięć miejsc. Jest oznaczony, z zamontowanym na dachu „kogutem”. Na pabianickie ulice ma wyjechać jeszcze dzisiaj.

Oprócz tego samochodu i wspomnianego Volkswagena Caddy na wyposażeniu straży miejskiej są jeszcze dwie ośmioletnie Dacie Dokker. Jedna z nich będzie prawdopodobnie przekazana w użytkowanie urzędnikom z magistratu.

REKLAMA
Poprzedni artykułWybór hotelu w Gdańsku dla rodziny z dziećmi
Następny artykułNareszcie na swoim. Miasto oddało młodym pabianiczanom 18 mieszkań
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

przyda się podczas…. czego? ;D

To oni coś robią? Hmmm…

załóż okulary bo coś ze wzrokiem masz nie tak 🙂

oczywiście pracują aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców czyli: – w zimę kontrolują piece aby zmniejszyć smog (czyli eliminując spalanie w piecach odpadów, jak również edukują mieszkańców jak poprawnie palić w piecu by dochodziło do prawidłowego spalania węgla w kotłowniach), – patrolują okoliczne tereny miasta eliminując przy tym osoby zaśmiecające miasto – przeciwdziałają spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym przez co nie dochodzi do aktów przemocy i wandalizmu, – reagują na zgłoszenia mieszkańców dotyczących nieprawidłowego parkowania, – prowadzą różnego rodzaju kampanie jak również profilaktyki( nie tylko w szkołach), – pomagają odpalić samochód, – zabezpieczają różnego rodzaju imprezy, wyścigi kolarskie, dni Pabianic, pielgrzymki itp,… Czytaj więcej »