Strona główna Aktualności Z miasta Nowe atrakcje przy „wielorybie”

Nowe atrakcje przy „wielorybie”

7

Przy Górce Aktywności na Strzelnicy mamy nowe atrakcje. To trampoliny i siłownia plenerowa. 

Urządzenia zakupiono i zamontowano w ramach budżetu obywatelskiego. Na ten cel przeznaczono 134 155 złotych.

Siłownia pod chmurką składa się z 10 przyrządów. Są to: orbitrek, twister, podciąg, maszyna do wyciskania siedząc, pajacyk, prostownik pleców, prasa nożna, wyciąg górny, rower i steper.

Zainstalowano również 3 trampoliny. Na górce są już dwie zjeżdżalnie, tyrolka i „pająk” do wspinaczki. Rodzice mają do dyspozycji 9 ławek.

 

Przypomnijmy, że na początku miesiąca do użytku oddany został park Jurajski wybudowany w miejscu po restauracji Parkowa (WIĘCEJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czy te 134 tysiące poszły tylko na nowe urządzenia przy wielorybie czy to łączny koszt obu inwestycji (siłownia i trampoliny przy górce oraz plac zabaw w miejscu dawnej restauracji) ?

Czy te trampoliny są bezpieczne, czy to taka opcja wystrzelenia skaczącego dziecka na kant obramówki ?

Tak są bezpieczne i certyfikowane. Obramowanie trampoliny wykonana jest z miękkiej gumy – tej samej co cała nawierzchnia wokół trampolin. Amortyzuje ona upadek z wysokości 1.3m wiec wystarczy z dużym zapasem do skoków na tych trampolinach.

Kto to projektował? Twarda kostka brukowa przy trampolinach i zjeżdżalni! Ja widziałam takie trampoliny, ale były obłożone miękkim , bezpiecznym materiałem, który stosuje się na placach zabaw. Te tutaj stwarzają duże niebezpieczeństwo przy upadku.

A po czym wnioskuje Pani, że wkoło trampolin położona została twarda kostka? Była Pani na miejscu i sprawdziła rodzaj podłoża czy wnioskuje Pani tylko na podstawie zdjęć?

Pewnie tylko na podstawie zdjęć, tak to jest jak ludzie się wypowiadają o czym pojęcia nie mają.

Wokół trampolin została zastosowana nawierzchnia amortyzująca upadek podobnie jak przy zjeżdżalni. Dodatkowo trampoliny w swoim obwodzie mają taką nawierzchnie w standardzie. Kostka brukowa jest tylko chodnikiem do dojścia do stref zabawek.