Strona główna Aktualności Nowa Scania, większa strażnica. Na jubileusz

Nowa Scania, większa strażnica. Na jubileusz

0

Zbliża się wyjątkowy dzień dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zaradzyńskiej – w następną sobotę będą obchodzili 50. rocznicę powstania. Ale nie jest to jedyny powód. Podczas święta nastąpi też przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Co więcej, prawdopodobnie wjedzie do powiększonej strażnicy.

Jej rozbudowa ruszyła około trzech tygodni temu i ma związek z dostawą wartej ponad 1 mln zł Scanii.

– Powstaje dla niej garaż o powierzchni prawie 80 metrów kwadratowych. Na zakończenie inwestycji wykonawca ma czas do 2 października, ale chcemy, by wszystko było gotowe już na jubileusz – wyjaśnia Przemysław Kłaniewski, naczelnik OSP. – Ponadto za strażnicą zostanie zamontowana nowa brama wjazdowa, natomiast plac przed budynkiem wyłożymy kostką.

Pieniądze na te prace – 250 tys. zł – dał druhom Urząd Gminy w Ksawerowie. Na Scanię złożyło się natomiast kilka podmiotów. Oprócz urzędu, który wsparł jej zakup 200 tys. zł, były to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (187 tys. zł), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (327 tys. zł), Krajowy System Ratowniczo – Gaśniczy (220 tys. zł) i Fundusz Ubezpieczeń Społecznych (68 tys. zł). Wkład własny OSP wyniósł 20 tys. zł.

– Samochód przyjedzie do nas z Bielska – Białej. Będzie mógł pomieścić 7 tysięcy litrów wody i sześcioro ludzi. Z takimi parametrami i na takim podwoziu to pierwszy model w Polsce – zauważa Przemysław Kłaniewski.

***

Zaplanowaną na 22 września oficjalną uroczystość, na gminnym stadionie, zakończy festyn. W programie m.in. występy artystyczne, koncert i atrakcje dla dzieci (dmuchańce, balony, malowanie twarzy). Uczestników zabawy druhowie poczęstują też grillowanymi kiełbaskami i kaszankami.

Szczegółowy program przedstawia się następująco: 

12:00 – zbiórka jednostek przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (ul. Szkolna 12, Ksawerów)

12:15 – 12:40 – przejazd przez gminę Ksawerów do strażnicy w Woli Zaradzyńskiej

12:40 – zbiórka pododdziałów i przemarsz do kościoła

13:00 – msza święta

13:50 – 14:15 – przemarsz na gminny stadion w Woli Zaradzyńskiej

14:20 – oficjalna część uroczystości (m.in. odczytanie rysu historycznego OSP, pożegnanie starego sztandaru jednostki oraz przekazanie i poświęcenie nowego, wręczenie odznaczeń, przekazanie ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, wystąpienia gości_

16:00 – 16:30 – występy uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej

16:30 – 17.45 – blok artystyczny Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

18:00 – 19:00 – gwiazda wieczoru: zespół „Big Dance”

19:15 – 22:00 – zabawa taneczna z zespołem WIK

REKLAMA
Poprzedni artykułPijany 18-latek pędził skuterem przez miasto. Doszło do zderzenia
Następny artykuł114 kilometrów na rowerach. Charytatywne rajdy zakończy piknik
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments