Strona główna Aktualności Z miasta Nowa funkcjonariuszka w szeregach naszej komendy

Nowa funkcjonariuszka w szeregach naszej komendy

6
Gratulacje nowej funkcjonariuszce złożył komendant powiatowy insp. Cezary Petrus

Wśród 38 nowo przyjętych policjantów w garnizonie łódzkim jest 19-letnia pabianiczanka, która będzie pełnić służbę w komendzie przy ul. Żeromskiego w swoim rodzinnym mieście. 

Nowi policjanci rozpoczęli służbę 7 listopada, a 2 tygodnie później złożyli ślubowanie. Już wkrótce podejmą szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po 6 miesiącach nauki i pozytywnym zakończeniu kursu 19-latka z Pabianic wróci do macierzystej jednostki i rozpocznie 3-letni okres adaptacji zawodowej.

Funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabia miesięcznie „na rękę” średnio 1.950 zł – ma on zapewnione na czas kursu zakwaterowanie i wyżywienie. Po zakończeniu szkolenia kursant zostaje mianowany policjantem w 2. grupie zaszeregowania, a jego zarobki rosną średnio o ponad 1.074 zł do kwoty 3.024 zł. Od początku przyszłego roku po 655 zł brutto podwyżki. Kolejny wzrost płac, o 500 złotych brutto ma nastąpić 1 stycznia 2020 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy ktoś orientuje się, w jaki sposób można podpaść nowej funkcjonariuszce? Nie stawiałbym oporu.
😉
Z wyrazami szacunku,
Fan

Biegaj po mieście w koszulce z napisem – KONSTYTUCJA 😉

skąd wy bierzecie info o zarobkach? bahhaahaha

Dokładnie. Od lipca byłem na podstawowym i płacili nam ok 1800 zł. Nas skierowali do prewencji po kursie, więc w kilka osób zrezygnowaliśmy. A zarobki są tragiczne.

Mężatka ?…..

aż chce się być przestępcą hahaha