Strona główna Aktualności Z miasta Niewielkie „luzowanie” obostrzeń od 1 lutego

Niewielkie „luzowanie” obostrzeń od 1 lutego

0
Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował dziś o sytuacji epidemicznej w Polsce i „luzowaniu” obostrzeń z tym związanych.

– Sytuacja w Polsce wydaje się ustabilizowana, ale musimy powiedzieć o dwóch ryzkach, czyli sytuacji międzynarodowej i nowym mutacjom wirusa. Te zagrożenia wpłynęły na decyzję dotyczącą luzowania obostrzeń – mówił Minister. – Dlatego decyzja sprowadza się do przedłużenia etapu odpowiedzialności, który będzie obowiązywał do 14 lutego. Wszystkie dotychczasowe reguły pozostają bez zmian.

Zmiany dotyczą jedynie otwarcia galerii handlowych, galerii sztuki, muzeów od 1 lutego.

– Zwrócili się do nas przedsiębiorcy z apelem o zniesienie godzin dla seniorów i przychylimy się do tego apelu od 1 lutego – dodał minister.

Hospitalizacje pacjentów covidowych spadły po raz pierwszy od bardzo długiego czasu poniżej 14 tys. Jak dodał minister, w szczytowym momencie pandemii wynosiły ponad 23 tys.

– Ogólna liczba łóżek, stanowisk z respiratorami dedykowanych w walce z COVID-19, również staramy się, by malała. Na dzień dzisiejszy już mamy mniej niż 30 tys. łóżek przeznaczonych na walkę z Covidem. Do końca stycznia mamy takie deklaracje razem z wojewodami przygotowane, że ta liczba łózek spadnie do około 26 tysięcy, a robimy to po to, by te łóżka szybko były transferowane do systemu standardowego opieki zdrowotnej, tak byśmy także w kontekście innych chorób mieli zdolność też do leczenia – tak sytuację w kraju podsumował szef resortu zdrowia.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments