Strona główna Na sygnale Kryminalne Niewiarygodne, że kierował ciężarówką

Niewiarygodne, że kierował ciężarówką

2

41-letni kierowca prowadził ciężarowego DAF-a wypełnionego 20-tonowym ładunkiem stali. Mężczyzna miał 3,67 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

9 grudnia o godz.14.50 dyżurny pabianickiej komendy powiatowej wysłał partol na drogę ekspresową S8. W kierunku Warszawy miał jechać samochód ciężarowy. Zgłaszający podejrzewał, że kierujący jest nietrzeźwy.

– Policjanci zauważyli opisany pojazd i podjęli próbę jego skontrolowania. Z uwagi na gabaryty DAF-a z naczepą, stróże prawa postanowili skierować ciężarówkę do najbliższego MOP w Guzewie w powiecie łódzkim-wschodnim. Niestety pomimo zmiany pasa ruchu DAF nie zwalniał. Na łuku drogi zjazdowej na MOP tir pojechał prosto wjeżdżając w bariery ochronne, a następnie do rowu melioracyjnego – relacjonują policjanci.

Okazało się, że zestawem pojazdów kierował 41-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie 3,67 promila alkoholu. Ustalono, że DAF wiózł ponad 20 ton prętów zbrojeniowych z Niemiec do Warszawy. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Do pierdla bez sądu go

A cóż to, czyżby ITD zwinęło się z S8 już? Bo pamiętam, jak jakiś czas temu rzecznik pracowy łódzkiego oddziału ITD zapowiadał, że patrole będą na S8 i S14 jak zajdzie potrzeba.