Niesamowita pogoń i pech

0

Nasze koszykarki w 19. kolejce ligi mierzyły się na wyjeździe z ekipą ŁKS-u Łódź. Niestety, szczęście było tego dnia po stronie gospodyń.

ŁKS Łódź – Grot TomiQ Pabianice 55:54 (14:13, 12:13, 19:10, 10:18)

ŁKS rozpoczął świetnie, bo od prowadzenia 5:0. Gra toczyła się dalej, a pabianiczanki zdołały wyrównać stan gry za sprawą rzutu Magdaleny Grzelak na 10:10. Objęły nawet prowadzenie, ale pierwsza partia padła łupem łodzianek. W drugiej partii Grot zdobył inicjatywę i za sprawą trójki Michaliny Michalak prowadził już 16:22. Niestety, rywalki zdołały odrobić straty i do przerwy na tablicy widniał wynik 26:26.

Po przerwie serię sześciu punktów z rzędu zanotowały rywalki i zrobiło się 32:26. Przez całą trzecią kwartę prowadziły i tylko dzięki trójce Julii Piestrzyńskiej w końcówce nasza strata nie była dwucyfrowa 45:36. Pabianiczanki nie złożyły jednak broni i zabrały się do pracy. Czwartą partię celną trójką otworzyła Katarzyna Szymańska. Po rzucie Twardowskiej było już 52:51. Później jednak była zawodniczka Grotu Aleksandra Wajler trafiła za trzy i sprawy się skomplikowały. Grzelak przeprowadziła jednak akcję dwa plus jeden i na tablicy było 55:54. Niestety, w końcówce niecelnie rzucały Twardowska oraz Piestrzyńska i to ŁKS był górą w tym starciu.

Kolejny mecz naszego zespołu już w najbliższą sobotę. O godzinie 18:30 rozpocznie się spotkanie przeciwko ekipie z Jeleniej Góry.

Grot: Twardowska (6), Kowalczyk (2), Szałecka (7), Michalak (5), Szymańska (6), Piestrzyńska (7), Makowska (6), Rudzka, Grzelak (15).