Strona główna Aktualności Polityka „Nie jesteśmy w stanie zaprojektować przyszłości”

„Nie jesteśmy w stanie zaprojektować przyszłości”

33
Przedsiębiorcy i samorządowcy mówią o coraz wyższych kosztach działalności. 

W pizzerii Zielona Górka zorganizowano dziś konferencję. Jak twierdzą jej uczestnicy, to manifest przeciwko działaniom rządu.

– Przez ostatnie 3 lata, a ten rok wybitnie daje nam w kość, nie potrafimy zaprojektować sobie przyszłości. Ponieważ taki mam zawód, że projektuję, potrafię spojrzeć na liczby oraz swoje możliwości i przewidzieć mniej więcej co się wydarzy w przyszłym roku, za dwa lata. Jednak w tym roku mam do czynienia z taka sytuacją, że nie jestem w stanie planować nawet miesiąc do przodu. Jedyne co mogę zaplanować to czekanie na kolejne newsy typu: podwyżka cen gazu, prądu, ZUS-u i z miesiąca na miesiąc zastanawiam się jaki jest sens prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju, jeżeli pieniądze odbierane nam są na różne wymyślne sposoby – mówił Jędrzej Lewandowski, właściciel Zielonej Górki.

Na niestabilną sytuację finansową skarżyli się również samorządowcy.

– Jesteśmy w bardzo nietypowej sytuacji. Budżety przeznaczone na inwestycje są rozkręcone do granic możliwości. Na przykładzie gminy Pabianice mogę powiedzieć, że budżet inwestycji realizowanych obecnie to kwota ponad 35 mln złotych. Jeśli chodzi o ich realizację zagrożeń nie widzę, ale problemem jest realizacja wydatków bieżących. Obawiamy się, że nie będziemy w stanie ogrzać tych inwestycji, bo nie stać na na zakup oleju opałowego czy gazu. Pragnę podkreślić, że ten problem nie ma barw politycznych i wśród nas mogliby być przedstawiciele samorządów związanych z absolutnie wszystkimi opcjami politycznymi. Chciałbym zaapelować do mieszkańców o zrozumienie i liczę na rozwiązywanie tych problemów, bo one się odbija na mieszkańcach – tłumaczył Marcin Wieczorek, wójt gminy Pabianice.

W najbliższy piątek (7 października) pod Sejmem odbędzie się protest samorządowców pod hasłem „Tylko ciemność”. Ma to być ogólnopolska manifestacja przeciwko gigantycznym podwyżkom cen energii i kosztom życia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trzeba było protestować jak euroPOartacze w UE głosowali za ekologią i podwyżkami energii w ramach w walki z globalnym ociepleniem. Teraz to tylko szopka medialna.

Jednym zdaniem: Wina Tuska?

Lech Kaczyńki podpisując traktat lisboński 9 kwietnia 2008r nie wiedział że w traktacie jest zawarta m.in. solidarność energetyczna czyli walczenie ze zmianami klimatu, co już powinno dać do myślenia jaka jest polityka UE w stosunku do ekologii do klimatu? Może zamiast dawać 500+ warto było wybudować elektrownie jądrową wiedząc jaka jest polityka UE. Dodam że tani prąd to tania produkcja itp. Mogę się założyć że jak dalej będą takie podwyżki cen przez populistyczną politykę partii rządzącej i brak sensownych inwestycji (kasa wydawana jest na bzdury) to duże firmy wyniosą się do Azji i Afryki i nadejdzie bezrobocie.

Last edited 1 miesiąc temu by Szept odbytu

No to mogli myśliciele PO PSL zacząć budowę elektrowni przez 8 lat można było zrobić dużo na zielonej wyspie. A do Afryki niech się wybiorą myśliciele opozycji tam jest ta sama linia piniendzy joe ma i nie będzie. A kto na co przeznacza i co jest nadzieję a co bez to już decyduje ten kto wygrywa wybory. Zamiast się bujać 8 lat mogli robić zamiast uprawiać samozachwyt, kiedy spadają wpływy z VAT to jedyny sposób to jest jego podniesienie? Może warto było się wysilić i odpowiedzieć na pytanie dlaczego się tak dzieje… Obecne rządy nie są idealne ale to co… Czytaj więcej »

Pisowcy rządzą prawie tyle samo,jedyne co im się udało,to zwiększyć zadłużenie do niewyobrażalnych sum,zrobili to w szczycie koniunktury gospodarczej,trzeba przyznać,zdolne bestie,te pisowskie dzbany.Mówisz,ze opozycja nic innego nie proponuje,owszem,tylko weż pod uwagę,ze opozycja to nie tylko platfusy.Lecz ty tylko popis(a to jedna banda) widzisz.Na nich swiat się nie kończy.

No popatrz. Płacimy podatek za emisję CO. Pieniądze nie idą do uni tylko naszego budżetu. Miały być przeznaczone na modernizację i tworzenie infrastruktury pozyskiwania energii. A pieniądze poszły na kampanię reklamową. Polecam zacząć myśleć. To naprawdę nie boli.

Cena prądu idzie do góry bo elektrownie podnoszą marże, bo brak kasy na kolejne socjale. Nie ma kasy z KPO to trzeba drenować kieszeń suwerena.

Sprzedać Orlen , PGE niemcom czy francuzom to zysków gwarantuje nie będzie. Jak Orange.Tusk to załatwi, tylko dajcie mu 5 minut.

Odjazd z tym PO, albo pracują dla dobra kraju.

Walka z globalnym ociepleniem jest potrzebna, czy nie widzisz co się dzieje z klimatem? Problem jest w tym że zamiast iść w kierunku odnawialnych źródeł ciepła, zamiast robić to z głową to Jaruś i jego banda np. zablokowali elektrownie wiatrowe jednocześnie wygaszając kopalnie.

A co sie dzieje?ciekawy jestem,skoro ty chcesz walczyć z klimatem ,to klimat walczy z tobą,to chyba normalne?

to sobie nygusy wycieczkę w piątek do Stolicy robią , zjedzą po Kebabie i wrócą do Pabianic

Covida, wojny, inflacji też nikt nie projektował. Takie mamy czasy.

Projektował, oj projektował i to od bardzo dawna.

Habura największe zło Pabianic i powiatu. Z tym człowiekiem furrory nie zrobicie. Za jego rządów jako społeczność sięgneliśmy dna. Teraz chce naiwnych pociągnąć jeszcze niżej?

naleśnika to sobie w domu upiekę nie muszę chodzić na Zieloną

A może Habura i totalni zdradzą receptę, co ma zrobić rząd, aby obniżyć ceny energii ? Wyjść z eurokołchozu ?, porozumieć się z Putinem ? Podwyższyć podatki ? Likwidować kopalnie jak za Tuska ? Z tego co wiem to i tak w Polsce energia jest dużo tańsza niż w eurokołchozie. 

Podać sie do dymisji jak sobie nie radzi. Przez 7 ostatnich lat brali kasę by radzić sobie z takimi problemami, ale jak widać wybrałaś dyletantów potrafiących tylko manipulować mniej rozumnymi.

Wystarczy ze się przyjrzy marży takiego PGE, co to jest po sąsiedzku w Bełchatowie. Elektrownia państwowa, kopalnia jej a zyski gigantyczne. Na kim te zyski?

Właściciel pizzerii protestuje bo okrada go państwo. Bardzo słusznie!
Niestety sam nie daje kelnerkom/kelnerom umowy o pracę.

A ci kelnerzy i kelnerki się na to godzą, skandal!

A co nas to interesuje?

Dla przypomnienia inflację zaprojektował taki twór jak PiS. 8*

A w USA też PIS zaprojektował inflację?

ale tvpis banie ci sprał

W USA inflacja jak nie wiem. W lipcu 2022 r. wyniosła 8,5 proc., podało U.S. Bureau of Labor Statistics. Tym samym wskaźnik inflacji spadł w porównaniu z czerwcem, kiedy to wyniósł 9,1 proc

Ciekawe co takiego złego było w moim komentarzu pokazującym zyski spółek energetycznych, że nie został opublikowany ?

nie widziałem takiego komentarza.

Ewa podpisała gwarancję wzrostu cen za energię o 80 %

„Pragnę podkreślić, że ten problem nie ma barw politycznych… ” powiedział pisowiec.

Szkoda, że to przedsiębiorcy tylko z jednej ” słusznej ” opcji

Przecież ta druga opcja nie stanie i nie zacznie się tłumaczyć z tego, że goli przedsiębiorców na łyso.